24 Ocak 2023, Salı 09:09:26

Turkish Cargo'nun yükselişi devam ediyor

Turkish Cargo, 2022 verileriyle toplam taşıma performansında hava kargo şirketleri arasında Avrupa’da birinci, dünyada 5'nci sırada yer alıyor. Turkish Cargo 2022 yılında toplam 1.7 milyon ton kargo taşıması gerçekleştirdi.
  • Turkısh cargo THY’nın kalbi Ahmet baba iyi biliyor bunu güzel bir zam bekliyoruz BAŞKANIM
  • Kadroya alsanız da hep beraber yükselsek iyi olur
  • çok çalış az para al olmuyor başkanın turkis cardo çalışanlarına haklarını veririn ozman başkanım turkis cardo övmeyin
  • Do you speak English? Yes Okey,TK team
  • Bu başarının en büyük mimarisi 5M çalışanlari...
  • Kesinlikle filo A350F ile genişletilmeli.
  • Ucuz işgücü,sömürü ve rakiplerden daha ucuza kardan zarar ederek kargo taşırsan tabii ki büyürsün ve yükselirsin. Ayrıca özellikle kargoda hala kripto fetocular cirit atıyor,hepsinin geçmişleri,şirkete nasıl girdikleri,makam sahibi oldukları da ortada hani fetoyla mücadele ediliyordu,ne oldu? Herşeyleri palavra hamdolsun...

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) tarafından her yıl yayınlanan Dünya Hava Taşımacılığı İstatistiklerine göre Turkish Cargo FTK (Freight Tonne Kilometres – Kilometrelendirilmiş Tonaj) verilerine göre 9,2 milyon ton kilometrelik taşıma performansı göstererek iş hacmini yüzde 32 oranında artırdı ve Avrupa’nın önde gelen hava kargo markalarını geride bırakarak zirveye yükseldi.

Turkish Cargo’nun performansıyla ilgili olarak, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, “Dünyanın en hızlı büyüyen hava kargo markası olarak tedarik zincirine sağladığımız katkılar ile hava kargo sektörüne değer katmaya ve küresel ticaretin rekabet gücünün artırılmasında üstlendiğimiz kritik rolümüzü kararlılıkla sürdürmeye devam ediyoruz. Turkish Cargo’nun Avrupa’da  sergilediği bu başarıyı dünyanın her yerine taşıyarak 2025 yılında dünyanın ilk 3 hava kargo markasından biri olma hedefimize doğru hızla ilerliyoruz.”dedi.

Turkish Cargo 2017 yılı itibarıyla yapmış olduğu filo, altyapı, süreç ve kalite geliştirme yatırımları sonucunda son 5 yıllık süreçte küresel sıralamasını 22. sıradan 5'inciliğe, pazar payını se yüzde 2,6 seviyelerinden yüz[1]de 5,2 seviyelerine çıkardı. 2017 yılında filosunda 13 kargo uçağı bulunduran Turkish Cargo 2022 yılında bu sayıyı yüzde 61,5 artırarak uçak sayısını 21’e çıkardı. Filodaki genişlemeye bağlı olarak Turkish Cargo’nun kargo uçaklarıyla sefer düzenlediği destinasyon sayısı ise yaklaşık iki katına çıkarak 2022 yılında 100’e ulaştı.

Türk Hava Yolları, yolcu taşımacılığında olduğu gibi kargoda da en çok uluslararası noktaya sefer düzenleyen havayolu konumuna ulaştı. Turkish Cargo’nun kurmuş olduğu hava köprüleri sayesinde Türk ihracatçısının GSMH bazında dünyanın yaklaşık yüzde 85 ile direkt olarak ticari bağlantı kurabildiği hatırlatılıyor.

Turkish Cargo'nun yükselişi devam ediyor

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

5m ~ 1 yıl önce
Turkısh cargo THY’nın kalbi Ahmet baba iyi biliyor bunu güzel bir zam bekliyoruz BAŞKANIM

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hep beraber ~ 1 yıl önce
Kadroya alsanız da hep beraber yükselsek iyi olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
5m çalışanları ~ 1 yıl önce
çok çalış az para al olmuyor başkanın turkis cardo çalışanlarına haklarını veririn ozman başkanım turkis cardo övmeyin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TK ~ 1 yıl önce
Do you speak English? Yes Okey,TK team

Yanıtla

Kalan karakter 1000
En büyük pay 5M ~ 1 yıl önce
Bu başarının en büyük mimarisi 5M çalışanlari...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hm ~ 1 yıl önce
Kim ölçtü bunu
hm ~ 1 yıl önce
ölçtük kardeşim oturduğun yerden yorum yapmak kolay gunde 800 ton kargo gönderiyoruz...
A350F capt ~ 1 yıl önce
Kesinlikle filo A350F ile genişletilmeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kargo ~ 1 yıl önce
Ucuz işgücü,sömürü ve rakiplerden daha ucuza kardan zarar ederek kargo taşırsan tabii ki büyürsün ve yükselirsin. Ayrıca özellikle kargoda hala kripto fetocular cirit atıyor,hepsinin geçmişleri,şirkete nasıl girdikleri,makam sahibi oldukları da ortada hani fetoyla mücadele ediliyordu,ne oldu? Herşeyleri palavra hamdolsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ucuz ~ 1 yıl önce
Ucuz işcilik. Yavaş yavaş çin gibi olucaz herhalde bazı insanlarla aramızda uçurumlar olucak

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000