02 Mart 2021, Salı 08:58:56

Türk şirketi Rusya'da havalimanı inşa edecek

Yurt içinde ve yurt dışında birçok önemli projeye imza atan, Türkiye’nin önde gelen müteahhitlik şirketlerinden Ant Yapı, Rusya’nın Yakutistan Bölgesi’nin Mirny şehrinde yeni bir havalimanı inşaatına başladı.
  • Maden yataklarıyla bilinen Mirny şehrinde faal 2.800x45 m. pisti bulunan havalimanı var, bu pistin 200 m. güney tarafında tıpkı İGA gibi içi su dolu boş maden çukurları var, onlar doldurulacak ve yanına paralel pist yapılacak.Moskova-Mirny arası havadan 4.180 km.Mevcut pistin 700 m. batısında çapı 1 km. yi aşan dev bir maden çukuru var.

Türkiye’nin önde gelen müteahhitlik şirketlerinden Ant Yapı, Rusya’nın Yakutistan Bölgesi’nin Mirny şehrinde yeni bir havalimanı inşaatına başladı.

Uluslararası alanda en çok iş yapan 100 müteahhitten biri olan Ant Yapı, Rusya’da Yakutistan Bölgesi’nin Mirny şehrinde, Mirny Havalimanı'nın inşaatına başladı. Ulaşım açısından oldukça zor bil bölgede yer alan Mirny şehri için hayati önem taşıyan Mirny Havalimanı, 3 kilometre uzunluğa sahip kalkış pistleri, 2.86 metre yapay pisti ve farklı sınıf uçaklar için 18 araçlık park yeri apronuyla bölgede önemli bir boşluğu dolduracak.

Değerli madenler tarafından zengin olan, bunların çıkartılması esnasında oluşan çukurdan ötürü dünyanın göbek deliği olarak bilinen Mirny şehrinin ulaşım sorununu çözmeyi amaçlayan proje, Ant Yapı’nın Rusya’da gerçekleştirdiği ilk devlet sözleşmesi olarak ayrı bir öneme de sahip. Şu an Rusya’da devam eden ve bir kısmı tamamlanmak üzere olan 25’in üzerinde projesi bulunan Ant Yapı, Mirny Havalimanı'nın 2023’te bitirmeyi hedefliyor.

"Bu bölgede yaptığımız nitelikli işler sonucu..."

Mirny Uçak Terminali projesinin Rusya’da gerçekleştirdikleri üçüncü havalimanı projesi olduğunu belirten Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, “Ant Yapı olarak Rusya’da üçüncü havalimanı projesine başlamaktan dolayı gurur duyuyoruz. İlk olarak Rusya’nın tek özel havalimanı olan Demodedevo Havalimanını tamamladık. Geçen yılın son aylarında ise Novosibirsk’de bulunan ve çok önemli bir aktarma bölgesi olan Tolmaçevo Havalimanı’nın yapımına başladık. Bugün ise ulaşım açısından zorlu Mirny şehrinin bu problemini büyük ölçüde ortadan kaldıracak Mirny Havalimanı projemizi başlatıyoruz. 2023 yılında teslim etmeyi hedeflediğimiz Mirny projemiz ayrıca Rusya’daki ilk devlet sözleşmemiz olma özelliğini de taşıyor. Ant Yapı olarak yıllardır bu bölgede yaptığımız nitelikli işler sonucu elde ettiğimiz başarının en somut göstergesinin de bu olduğunu söyleyebiliriz. Ant Yapı olarak kurulduğumuz günden 30’uncu yılımızı kutladığımız 2021 yılına kadar faaliyet gösterdiğimiz Rusya, Türkiye, Amerika ve İngiltere’de toplam 10 milyon metrekarelik projeyi hayata geçirmenin de mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Türk şirketi Rusya'da havalimanı inşa edecek

Facebook Yorum

Yorumlar

Yakutistan ~ 3 yıl önce
Maden yataklarıyla bilinen Mirny şehrinde faal 2.800x45 m. pisti bulunan havalimanı var, bu pistin 200 m. güney tarafında tıpkı İGA gibi içi su dolu boş maden çukurları var, onlar doldurulacak ve yanına paralel pist yapılacak.Moskova-Mirny arası havadan 4.180 km.Mevcut pistin 700 m. batısında çapı 1 km. yi aşan dev bir maden çukuru var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gaye ~ 3 yıl önce
Birde orası kış -50 ile 60 arası buz gibi

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000