19 Mayıs 2019, Pazar 09:14:38

Turist sayısında yüzde 20 artış hedefleniyor

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, "Turist sayısı bakımından genel olarak yüzde 6'lık bir artış var, o artış da devam edecek diye düşünüyorum çünkü bu seneki hedefimiz yüzde 20'ye yakın bir artış." dedi.
  • Italya turlari neden iligi duyuyormus onu da bir aciklasa da ögrense kahraman Türk milleti. Gidiniz görünüz turizm nasil yapilirmis orada. Bizim 5 yildizli otel, Ultra hersey dahil arti ucus fiyatinin 2 misli ile 3 yildizli otellerde oda kahvalti ile turist agirliyorlar. müzeleri ve tarihi alanlari ziyaret icin saatlerce kuyrukta bekleyen milyonlarca insani saymiyorum bile. Fransasi da ispanyasi da ayni. Hicbir sehirde zorunlu ve zaruri olmadikca bir tek insaat göremezsiniz. 300 500 yillik yapilar oldugu gibi korunmus. Doganin bir dalina dokunulmamis. %6 ya seviniyoruz.
  • Mevcut insan kalitemizle,kazıkçı otelci,taksici,turcu,esnaf ile artış olsa ne olmasa ne? Millet sanayiye,teknolojiye yatırım yapıyor,eğitime değer veriyor,katma değerli şeyler icat edip satıyor biz de elin bedavacılarını 3 kuruşa herşey dahil ülkemizde tatil yaptırıyoruz diye seviniyoruz...
  • Tursab yurt dışında Türkiye yi tanıtmak için ne yapıyor. İnsanlar Hagia Sophia, blue mosque dışında bir yer bilmiyorlar. Elin Çinli Huawei si bile reklamında Türkiye'de kimsenin bilmediği yerleri çekip muazzam bir reklam hazırlamış. Sanki tanıtımı devlet yapsın. Parayı biz kapalım gibi bir mantıkla çalışıyorlar. Umarım yaniliyorumdur.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, turist sayısında bu seneki hedeflerinin yüzde 20'ye yakın bir artış olduğunu söyledi.

Bağlıkaya, yaptığı açıklamada, turizm sektörünün 2018 yılını rekorla kapattığını, bu yıl da rekor hedeflediklerini belirtti.

Yılın ilk 3 ayına bakıldığında turist sayısı artışının sürdüğünü vurgulayan Bağlıkaya, "Genel olarak tüm turizm pazarlarında, tüm turist, yabancı ziyaretçi aldığımız pazarlarda artış var. Bu artış tüm sezon boyunca devam edecek diye düşünüyorum." diye konuştu.

Turizmde kişi başı gelirlerde, yılın ilk 3 ayında geçen seneye nazaran ufak bir azalma bulunduğunu aktaran Bağlıkaya, şöyle devam etti:

"O geçici bir olay diye düşünüyorum, önümüzdeki dönemde kapatacağız bu açığı da. Turist sayısı bakımından genel olarak yüzde 6'lık bir artış var, o artış da devam edecek diye düşünüyorum çünkü bu seneki hedefimiz yüzde 20'ye yakın bir artış. Orta Avrupa yavaş yavaş geriye dönüyor, inşallah bunu da tamamlayacağız. Rusya ana pazarımız geçen yıl çok ciddi bir artış yaptı, bu sene de Rus turist sayısında yüzde 10-15 artış bekliyoruz. Almanya'dan ciddi bir artış bekliyoruz çünkü Almanya 2015 sayılarına henüz ulaşmadı. Hollanda, Belçika ana pazarlarımız bizim, Orta Avrupa, yani 3-3,5 saatlik uçuş mesafesindeki tüm pazarlarımızdan artış bekliyoruz."

İtalya turları ilgi görüyor

Yurt dışına seyahat eden vatandaşların seçtiği destinasyonların genelde aynı olduğuna değinen Bağlıkaya, İtalya turlarının daha çok ilgi gördüğüne vurgu yaptı.

Bağlıkaya, yurt dışında Roma, Paris, Prag ile İtalya turlarının ağırlıklı olarak ilgi gördüğünü belirterek, "Yine aynı şekilde bu turlar satılmaya devam ediyor, daha kolay geliyor herhalde insanlara oralar. Bilindik yerlerin haricinde yeni uzun destinasyonlar yok. Yurt dışına giden tatilciler de bu bilindik yerler gidiyor genellikle." dedi.

Turist sayısında yüzde 20 artış hedefleniyor

Facebook Yorum

Yorumlar

ITA ~ 4 ay önce
Italya turlari neden iligi duyuyormus onu da bir aciklasa da ögrense kahraman Türk milleti. Gidiniz görünüz turizm nasil yapilirmis orada. Bizim 5 yildizli otel, Ultra hersey dahil arti ucus fiyatinin 2 misli ile 3 yildizli otellerde oda kahvalti ile turist agirliyorlar. müzeleri ve tarihi alanlari ziyaret icin saatlerce kuyrukta bekleyen milyonlarca insani saymiyorum bile. Fransasi da ispanyasi da ayni. Hicbir sehirde zorunlu ve zaruri olmadikca bir tek insaat göremezsiniz. 300 500 yillik yapilar oldugu gibi korunmus. Doganin bir dalina dokunulmamis. %6 ya seviniyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
turist ~ 4 ay önce
Mevcut insan kalitemizle,kazıkçı otelci,taksici,turcu,esnaf ile artış olsa ne olmasa ne? Millet sanayiye,teknolojiye yatırım yapıyor,eğitime değer veriyor,katma değerli şeyler icat edip satıyor biz de elin bedavacılarını 3 kuruşa herşey dahil ülkemizde tatil yaptırıyoruz diye seviniyoruz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tursab ~ 4 ay önce
Tursab yurt dışında Türkiye yi tanıtmak için ne yapıyor. İnsanlar Hagia Sophia, blue mosque dışında bir yer bilmiyorlar. Elin Çinli Huawei si bile reklamında Türkiye'de kimsenin bilmediği yerleri çekip muazzam bir reklam hazırlamış. Sanki tanıtımı devlet yapsın. Parayı biz kapalım gibi bir mantıkla çalışıyorlar. Umarım yaniliyorumdur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000