27 Temmuz 2020, Pazartesi 11:28:51

TUI İspanya uçuşlarını askıya aldı!

İngiltere'nin İspanya'yı güvenli ülkeler listesinden çıkarmasının ardından harekete geçen TUI, İspanya anakarasına dönük turizm operasyonlarını durdurdu.

İngiltere'nin İspanya'yı güvenli ülkeler listesinden çıkarmasının ardından harekete geçen TUI, İspanya anakarasına dönük turizm operasyonlarını durdurdu.

İngiltere'nin İspanya'yı listeden çıkarabileceği haberleri sonrası şirket bir açıklama yapmış ve böyle bir durumda İspanya operasyonlarını askıya alacağını belirtmişti.

TUI İspanya’yı askıya aldı, Kanarya ve Balear adaları devam..

Turizmgüncel'de yer alan habere göre; Karar sonrası TUI tarafından yapılan yeni açıklamada, İspanya anakarasına dönük operasyonların 9 Ağustos'a kadar durdurulduğu kaydedildi. Açıklamada, Kanarya ve Balear adalarına dönük uçuşların ise planlandığı şekilde devam edeceği ifade edildi.

British Airways, EasyJet ve Ryanair ise hükümetin kararını sert bir şekilde eleştirirken, karantina kurallarına rağmen İspanya uçuşlarına devam edceklerini açıkladılar.

British Airways: İngiliz tatilcilere darbe

Hükümetin kararının binlerce İngilizin seyahat planını kaosa attığını belirten British Airways, kararı ''İngiliz tatilcilere başka bir darbe daha'' diye nitelendirdi. Şirketin açıklamasında, ''Uçuşlarımıza devam ederken, binlerce İngilizin tatil planını kaosa atan karar düş kırıklığı yaşattı. Karar, binlerce İngilizin tatil planına darbe vurmakla kalmayacak, zaten sorunlarla boğuşan havacılık sektörünü daha da zor durumda bırakacak.'' denildi.

EasyJet: Hayal kırıklığı

EasyJet'in açıklamasında ise, ''İngiltere'nin koronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle İspanya'yı güvenli ülkeler listesinden çıkarması bizi hayal kırıklığına uğrattı. Operasyonlarımıza aynı şekilde devam etmeyi planlıyoruz. Seyahat etmek istemeyen yolcularımız, rezervasyonlarını ücretsiz olarak başka bir tarihe erteleyebilir ya da seyahat çeki alabilirler.'' denildi.

TUI İspanya uçuşlarını askıya aldı!

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000