03 Nisan 2016, Pazar 09:11:21

TSK'ya yok edici İHA

Türk Silahlı Kuvvetleri, sadece keşif, gözetleme amaçlı değil, gördüğü zaman hedefi de imha etme kabiliyetine sahip sistemleri kullanacak.
  • bayraktar 100 personel ve kisitli butce ile silahli iha yapti ama ote yandan 4500 personel ve nerdeyse sinirsiz butceli tainin silahli versiyonuna yillar var. mke,tai gibi kurumlar cok acil ozellestirilmelidir.
  • acaba nasıl aldılar ihaleyi... baykar makinenin sahibinin oğluyla sayın cumhurbaşkanımızın danışmanı olan sayın kızının evliliğiyle bi alakası olamaz sanırım di mi.. yok yok olamaz tabi, ilahi ben...
  • bu tarz hava araçlarını, aynı anda üzerinde askeri ve taktiksel açıdan yüksek kaliteye sahip ekipmanla donatıp göklere gönderen ekibe saygı duydum. teşekkürler.
  • yapmak bence zor değil ama ikame etmek zor. normalde kalkış ağırlık sınırı zaten var ancak siz yakıt ile füze vb silahın yerini değiştireceksiniz. normal uçağa dönecek. havada kalma süresi kısalacak.

Türk Silahlı Kuvvetleri, sadece keşif, gözetleme amaçlı değil, gördüğü zaman hedefi de imha etme kabiliyetine sahip sistemleri kullanacak.

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne sadece keşif, gözetleme amaçlı değil, gördüğü zaman hedefi de imha etme kabiliyetine sahip sistemleri teslim edececeklerini açıklayan Baykar A.Ş. Genel Müdürü Haluk Bayraktar, projeleri bizzat askeri bölgelere giderek, o alanda neye ihtiyaç olduğunu görerek hazırladıklarını belirtti. Bayraktar'ın "Son olarak, Bayraktar Taktik Blok 2 insansız hava aracını geliştirdik. Havalandığı zaman 4 bin kilometre uçuş yapabilen bir sistem. Devletimiz bize, '10 saat uçabilen, 6 kilometre yukarı çıkabilen bir sistem yapın' dedi. Biz ise 10 saat yerine 30 saat uçabilen, 6 kilometre yerine 9 kilometreye çıkabilen uçak yaptık" ifadeleri yer aldı.

2 BİN 200 SAATLİK UÇUŞ

"35 kilogram taşıması isteniyordu biz onu 60 hatta 100 kiloya kadar artabilen bir taşıma kapasitesi olan uçak haline getirdik" diye konuşan Bayraktar "Yüzde 100 milli ve özgün tasarım. Savunma sanayisinde millilik kriteri çok önemli. İnsansız hava aracının uçuş süresi 2 bin 200 saati buldu" dedi. (Star)

TSK'ya yok edici İHA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

remzi ~ 5 yıl önce
bayraktar 100 personel ve kisitli butce ile silahli iha yapti ama ote yandan 4500 personel ve nerdeyse sinirsiz butceli tainin silahli versiyonuna yillar var. mke,tai gibi kurumlar cok acil ozellestirilmelidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cok acil ozellestirilmeli kismi haric ~ 5 yıl önce
Katiliyorum. Tai daha ileri bir noktada olmaliyken mevcut durumu kabul edilebilir gibi degil. Simdi ozellestirdim ayagina coniler ortak olsun istemem lakin tai yan gelip yatma yeri degildir.
Pala ramzi ~ 5 yıl önce
Tai yani Tusaş özel bir şirket
baykar ~ 5 yıl önce
acaba nasıl aldılar ihaleyi... baykar makinenin sahibinin oğluyla sayın cumhurbaşkanımızın danışmanı olan sayın kızının evliliğiyle bi alakası olamaz sanırım di mi.. yok yok olamaz tabi, ilahi ben...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adam yapmis ~ 5 yıl önce
Sen napcan ihaleyi. Vestel teyzeoglu mu o niye bu noktada degil..
milli ~ 5 yıl önce
bu tarz hava araçlarını, aynı anda üzerinde askeri ve taktiksel açıdan yüksek kaliteye sahip ekipmanla donatıp göklere gönderen ekibe saygı duydum. teşekkürler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kadir ~ 5 yıl önce
yapmak bence zor değil ama ikame etmek zor. normalde kalkış ağırlık sınırı zaten var ancak siz yakıt ile füze vb silahın yerini değiştireceksiniz. normal uçağa dönecek. havada kalma süresi kısalacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000