01 Şubat 2017, Çarşamba 09:32:32

Trump'tan F-35 açıklaması

ABD Başkanı Trump, "F-35 uçağından 600 milyon dolar tasarruf yaptık ve bu üç bin civarındaki toplam uçaktan sadece 90’ında yapılan tasarruf.” dedi.
  • Bu işte bir bit yeniği var arkadaş. Bu Lockheed denen firma işleri kasıtlı olarak ağırdan alıyor olabilir mi? 400 milyar dolar diyorsun. Bu parayla değil F-35, Death Star yaparsın!

ABD Başkanı Trump, "F-35 uçağından 600 milyon dolar tasarruf yaptık ve bu üç bin civarındaki toplam uçaktan sadece 90’ında yapılan tasarruf” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, sabah kahvaltısında bir araya geldiği küçük işletme liderlerine açıklamalarda bulundu.

Lockheed Martin şirketi ile birlikte tasarrufa gittiklerini dile getiren Trump “F-35 uçağından 600 milyon dolar tasarruf yaptık ve bu üç bin civarındaki toplam uçaktan sadece 90’ında yapılan tasarruf.” ifadelerini kullandı.

Trump, yüksek maliyeti ve operasyonel hale getirilmesinde yaşanan aksaklıklardan dolayı 400 milyar dolarlık F-35 programını hedef almış ve başkanlık koltuğuna oturduktan sonra programda tasarrufa gideceğini söylemişti.

Aralarında Türkiye, Japonya, Güney Kore, İsrail ve birçok Avrupa ülkesinin de bulunduğu ortak programın maliyeti 400 milyar doları geçmiş durumda.

Zaman zaman yüksek maliyeti ve operasyonel duruma getirilmesinde yaşanan aksaklıklar dolayısıyla gündeme gelen F-35 savaş uçağı programı en son ABD Başkanı seçilen Donald Trump'ın hedefi haline gelmişti.

Trump'tan F-35 açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar

Fighter ~ 2 yıl önce
Bu işte bir bit yeniği var arkadaş. Bu Lockheed denen firma işleri kasıtlı olarak ağırdan alıyor olabilir mi? 400 milyar dolar diyorsun. Bu parayla değil F-35, Death Star yaparsın!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000