23 Haziran 2022, Perşembe 08:37:43

Tokat Havalimanı'nda sefer sıkıntısı

Türk Hava Yolları (THY) tarafından Tokat'a günlük olarak tek uçak seferi düzenlenmesi vatandaşları mağdur ediyor.
  • Allahim herkes mi magdur olur bu ulkede ? Arkadasim tek sefe neyinize yetmiyor ? Simariklar sizi
  • Düşünün daha ilçelerden havalimanına servis yok. Buna rağmen Tokatlılar havaşimanına sahip çıkıyor. 15 km için 50₺ karşılığında şehir merkezine götürüyorlar ve başınızın çaresine bakın diyorlar. Kulaklar duymaz, gözler görmez olmuş. İnsanı yaşatki devlet yaşasın. Havalimanını yapmak marifet ama işletmek başka birşey. Maharetsiz yöneticiler yüzünden vatandaş mağdur. Duyun artık bu insanların sesini.
  • Degerli yöneticiler ve karar alıcılar. Lütfen bu sorunu çözün artık. İnsanlar gerçekten mağdur. Memleketinde havalimanı var ama ucak bileti bulamıyor. Yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere toplamda iki üç milyon civarında hemşehrimizin memleketine rahat gidip gelmesini sağlayın lütfen.
  • Hergun sefer olmali memleketime
  • 18800 yolcuyu 67 uçuşa böldüm 280 çıktı, günde 280 yolcu çıktı.... 18800 yolcuyu 373 uçağa böldüm 50 yolcu çıktı... benmi bilemedim :):)
  • Boşa yapılan meydan, zarar diyenler nerede? Gerçekten soruyorum, hiç sanmıyorum ama utandınızmı? Gerçi siz mok atacak başka şeyle bulmuş onlarla uğraşıyorsunuzdur..
  • Ekip iletişimin şefi saziye 45 yaş üstü şirketin genc isteme profiline uymuyo. Olmuş filo mdr kocasından mutlaka maas bağlanmıştır. Belkide kendide 25 yılın üstünde sigortasından dolayı maasta alıyordur. Birde gelmiş şirketten de ekstra maas alıyor. Varmi böyle yağlı börek? Nezaman saziyeyi emekli edeceksiniz ?
  • Atr tarzı uçaklara geçiş yapması gerektiğini düşünüyorum özellikle anadolu jet
  • Her iki meydandan her gün sefer konulsun yaz sezonu boyunca.
  • Atıllar ordusu olan rize orgi vs havalimanlarına sefer koyacağınıza buraya koyun da işe yarasın

Türk Hava Yolları (THY) tarafından Tokat'a günlük olarak tek uçak seferi düzenlenmesi vatandaşları mağdur ediyor.

Yıllık 2 milyon yolcu kapasitesine sahip Tokat Havalimanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 25 Mart 2022 tarihinde hizmete açıldı. 16 bin 200 metrekarelik terminal binasına ve yaklaşık 2 bin 700 metrelik piste sahip olan havalimanı son teknoloji ile donatıldı. Türk Hava Yolları İstanbul Havalimanından haftanın 4 günü (Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Pazar), AnadoluJet ise haftanın 3 günü (Salı, Perşembe ve Cumartesi) Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Tokat Havalimanı'na karşılıklı olarak sefer düzenliyor. Günlük olarak tek uçak seferinin yapıldığı havalimanında 67 günde 18 bin 813 yolcu, 373 uçak trafiği, yük trafiği (kargo+posta+bagaj) ise 157 ton olarak gerçekleşti. Uçak seferlerine vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken İstanbul'a günlük olarak tek sefer düzenlenmesi tepki çekiyor.

Önemli yatırıma karşı THY'yi sefer sayısını artırmaması nedeni ile eleştiren vatandaşlar yaşadıkları mağduriyeti açıkladı. Tokatlılar, İstanbul'a günlük olarak sabah ve akşam saatlerinde en az 2 uçak seferi yapılmasını istedi.

Tokat Havalimanı'nda sefer sıkıntısı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Magduruk ~ 1 yıl önce
Allahim herkes mi magdur olur bu ulkede ? Arkadasim tek sefe neyinize yetmiyor ? Simariklar sizi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Enes ~ 1 yıl önce
Yorumunuz la kişiliğinizin yerlerde olduğunu gostermissiniz yazık
Bilirkişi ~ 1 yıl önce
Düşünün daha ilçelerden havalimanına servis yok. Buna rağmen Tokatlılar havaşimanına sahip çıkıyor. 15 km için 50₺ karşılığında şehir merkezine götürüyorlar ve başınızın çaresine bakın diyorlar. Kulaklar duymaz, gözler görmez olmuş. İnsanı yaşatki devlet yaşasın. Havalimanını yapmak marifet ama işletmek başka birşey. Maharetsiz yöneticiler yüzünden vatandaş mağdur. Duyun artık bu insanların sesini.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KM1 ~ 1 yıl önce
Degerli yöneticiler ve karar alıcılar. Lütfen bu sorunu çözün artık. İnsanlar gerçekten mağdur. Memleketinde havalimanı var ama ucak bileti bulamıyor. Yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere toplamda iki üç milyon civarında hemşehrimizin memleketine rahat gidip gelmesini sağlayın lütfen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Memleketim ~ 1 yıl önce
Hergun sefer olmali memleketime

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thy ~ 1 yıl önce
18800 yolcuyu 67 uçuşa böldüm 280 çıktı, günde 280 yolcu çıktı.... 18800 yolcuyu 373 uçağa böldüm 50 yolcu çıktı... benmi bilemedim :):)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İstemezüük? ~ 1 yıl önce
Boşa yapılan meydan, zarar diyenler nerede? Gerçekten soruyorum, hiç sanmıyorum ama utandınızmı? Gerçi siz mok atacak başka şeyle bulmuş onlarla uğraşıyorsunuzdur..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ekip iletişimin şefi saziye ~ 1 yıl önce
Ekip iletişimin şefi saziye 45 yaş üstü şirketin genc isteme profiline uymuyo. Olmuş filo mdr kocasından mutlaka maas bağlanmıştır. Belkide kendide 25 yılın üstünde sigortasından dolayı maasta alıyordur. Birde gelmiş şirketten de ekstra maas alıyor. Varmi böyle yağlı börek? Nezaman saziyeyi emekli edeceksiniz ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atr ~ 1 yıl önce
Atr tarzı uçaklara geçiş yapması gerektiğini düşünüyorum özellikle anadolu jet

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adam Haklı ~ 1 yıl önce
Her iki meydandan her gün sefer konulsun yaz sezonu boyunca.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atıllar ~ 1 yıl önce
Atıllar ordusu olan rize orgi vs havalimanlarına sefer koyacağınıza buraya koyun da işe yarasın

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000