07 Şubat 2019, Perşembe 15:58:22

THY-Air Albania ortaklığı bitiyor mu?

Türk Hava Yolları’nın desteği ile Arnavutluk’ta kurulan Air Albania, Haziran ayından bu yana faaliyete geçemedi. Türk Hava Yolları, Air Albania’ya gönderdiği Airbus 319 tipi uçağını da geri çekti.
  • e hiçbir şey yapılmamış ki ne web sitesi var ne de CEO'nun televizyona çıkmışlığı. Ortada sadece iki uçak ve bir grup insanın eğitilmesi için getirilmesi. Ben anlamadım ne döndüğünü kimin suçlu olduğunu
  • Arnavutluk FETÖ kaynıyor, biliyoruz.Bir yıldır sürüncemede bırakan taraf kim, TK 'mı, hayır.
  • Arkadas bakin yoneticilerine ne oldugunu anlayacaksiniz.Thy torpilli mudurlerine yer aciliyor Amac sirket kurmak degil.Bu kisilerle manavlik yapilmaz
  • Hep soyluyorum soylemeye devam edecegim Arnavutlukta bir yil Amerikan sirketi icin ust duzey yoneticilik yaptim, THY AB merkezi bir ulke de BalkanJet i kurmali Dogu Acrupa yi Almanya ya Istanbuldan da tum dunyaya baglayacakntekel olabilir, bizim bu ulkelerenve kendimize yapabilecegimiz en iyi yardim bu
  • Kim di o çocuk orayı gitmiş di
  • Kesin ve net Feto parmağı var işin içinde. Tc nin orda güçlenmesi için düşünülmüş bir projeydi ama tam tersini düşünenler yine en iyi bildikleri oyunu oynadılar. Oyala, zamana bırak... Oradayken en iyi dostları biziz, dönüp buraya gelince hersey unutulur. Allah belasını versin şu teröristlerin, soyları kuruyasicalar.
  • Ne ortaklığı be kardeşim..? bir tarafta milyar dolarlık bir şirket diğer tarafta hiç olmayan bir havayolu. Var mı dünyada başka örneği ? Tamamen siyasi bir inisiyatif. THY ye boşu boşuna zarar ettirecek bir girişim, görev zararı. Gerçekten vazgeçildiyse THY'nin hayrına olmuş..bence !
  • O kadar uğraştık o uçağı boyarken emeğimiz boşamı gitti
  • Arnavutlar iş mi yapacak? Biz de gorcez
  • Sanmiyorum THY gibi bir Sirketin böyle birsey yapacgini, arka planda kesin bisey vardir

Türk Hava Yolları’nın desteği ile Arnavutluk’ta kurulan Air Albania, Haziran ayından bu yana faaliyete geçemedi. Türk Hava Yolları, Air Albania’ya gönderdiği Airbus 319 tipi uçağını da geri çekti.

Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında Tiran merkezli MDT, Arnavutluk Ekonomi ve Turizm Bakanlığı’na bağlı kamu şirketi Albcontrol ile Türk Hava Yolları ortaklığında kurulan Air Albania, ortaklığın üzerinden bir yıla yakın zaman geçmesine rağmen bir türlü uçuşlarına başlayamadı.


THY’nin 30 milyon dolar sermayeli ve yüzde 49’una sahip olduğu Air Albania, geçen yıl 31 Ağustos’ta ilk uçuş ile seferlerine başlayacaktı. THY’nin filosunda bulunan TC-JLR kuyruk tescilli bir uçağını Air Albania renklerine boyayarak göndermesine rağmen havayolu şirketinde o günden bu güne hiçbir gelişme kaydedilemedi.
 
Arnavutluk’un milli havayolu olan Albanian Airlines’in 2011’de iflas etmesinden sonra ülkeye yeni bir milli havayolu kazandırma projesi kapsamında yola çıkılan ancak bir türlü istenilen seviyeye gelinemediği için sürüncemede kalan havayolu projesi THY yönetimini de kızdırdı. THY, Air Albania’ya gönderdiği Airbus 319 tipi uçağını geri çekerek İstanbul’da parka çekti.

Geniş gövde uçak filosu ile birlikte Aralık ayında ABD uçuşlarına başlama planları yapan Air Albania, yakın ülkelerde uçmak istediği noktaların hiçbirine de uçuş gerçekleştiremedi.

Şirkete ait bir internet sitesi dahi olmaması projenin başıboş bırakıldığı izlenimi verirken THY’nin, projenin hızlandırılması için istekli olduğu ve girişimlere başladığı kaydedildi.THY BÖYLE AÇIKLAMIŞTI

THY’den o dönemde KAP’a yapılan açıklamada şöyle denilmişti:

"Ortaklığımız yönetim kurulunca, yolcu ve kargo taşımacılığı alanlarında faaliyet göstermek üzere ortaklığımızın yüzde 49, MDN Investment SHPK firmasının yüzde 41 ve Arnavutluk hükümetini temsilen Arnavutluk hava sahası ve trafiğini yöneten Albcontrol firmasının yüzde 10 oranında hisseye sahip olacağı, Arnavutluk Cumhuriyeti merkezli, toplam sermayesi 30 milyon Amerikan dolarına tekabül edecek tutara kadar bir ortak girişim şirketi kurulmasına karar verilmiştir"

AIR BOSNA GİBİ Mİ OLACAK?

THY, 2008’de Bosna-Hersek’teki Air Bosna’ya ortak olmuştu. Bosnalı şirkette de yüzde 49 hisse alan THY, işbirliğini kısa tutmuş, büyük bir zarar açıklayarak ortaklıktan çekilmişti.

©AirportHaber.com

THY-Air Albania ortaklığı bitiyor mu?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

Balkan ~ 5 ay önce
e hiçbir şey yapılmamış ki ne web sitesi var ne de CEO'nun televizyona çıkmışlığı. Ortada sadece iki uçak ve bir grup insanın eğitilmesi için getirilmesi. Ben anlamadım ne döndüğünü kimin suçlu olduğunu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hayırlı olsun ~ 5 ay önce
Arnavutluk FETÖ kaynıyor, biliyoruz.Bir yıldır sürüncemede bırakan taraf kim, TK 'mı, hayır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yöneticileri kim ~ 5 ay önce
Arkadas bakin yoneticilerine ne oldugunu anlayacaksiniz.Thy torpilli mudurlerine yer aciliyor Amac sirket kurmak degil.Bu kisilerle manavlik yapilmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Strategist ~ 5 ay önce
Hep soyluyorum soylemeye devam edecegim Arnavutlukta bir yil Amerikan sirketi icin ust duzey yoneticilik yaptim, THY AB merkezi bir ulke de BalkanJet i kurmali Dogu Acrupa yi Almanya ya Istanbuldan da tum dunyaya baglayacakntekel olabilir, bizim bu ulkelerenve kendimize yapabilecegimiz en iyi yardim bu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cxx ~ 5 ay önce
Kim di o çocuk orayı gitmiş di

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Feto ~ 5 ay önce
Kesin ve net Feto parmağı var işin içinde. Tc nin orda güçlenmesi için düşünülmüş bir projeydi ama tam tersini düşünenler yine en iyi bildikleri oyunu oynadılar. Oyala, zamana bırak... Oradayken en iyi dostları biziz, dönüp buraya gelince hersey unutulur. Allah belasını versin şu teröristlerin, soyları kuruyasicalar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne ortaklığı ? ~ 5 ay önce
Ne ortaklığı be kardeşim..? bir tarafta milyar dolarlık bir şirket diğer tarafta hiç olmayan bir havayolu. Var mı dünyada başka örneği ? Tamamen siyasi bir inisiyatif. THY ye boşu boşuna zarar ettirecek bir girişim, görev zararı. Gerçekten vazgeçildiyse THY'nin hayrına olmuş..bence !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Painter ~ 5 ay önce
O kadar uğraştık o uçağı boyarken emeğimiz boşamı gitti

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yalancı ~ 5 ay önce
uçak boya değil, sticker
Avrupali ~ 5 ay önce
Maalesef öyle gözüküyor Painter :(
Painter ~ 5 ay önce
Yakından elinle elleyip baktınmı bilmediğiniz şey hakkında yorum yapmayın base coat vernıklı boya var. Stıcker kalıbıyla boyayıp kalıpları söküyoruz orjın boya var. Emeğe saygı lütfen
V ~ 5 ay önce
Arnavutlar iş mi yapacak? Biz de gorcez

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ender savaş ~ 5 ay önce
Türklerle bu işin olamayacağını anladılar bu yüzden vazgeçtiler
Mehmed ~ 5 ay önce
Sanmiyorum THY gibi bir Sirketin böyle birsey yapacgini, arka planda kesin bisey vardir

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000