12 Ağustos 2017, Cumartesi 09:40:38

THY, Nusret Gökçe ile proje peşinde

THY ilk çeyrekteki zararı silerek, ikinci çeyrekte faaliyet kârına ulaştı. Başkan İlker Aycı, “Yerde uçak kalmadı hepsi full” dedi
  • Bilal'in okul arkadaşı yoksa kapasitesiz buraya gelme durumu olurmuydu
  • Sakal bıraksın bence,namaz YÖK sakal var takiye
  • Kabin kokpit olarak greve gidelim başka türlü düzelmez sendikayla görüşelim
  • Sen mi yaptın olacağı vardı,kötü olan herşey allah'dan iyi oldumu biz yaptık, sen anca kul hakkı yemeyi bilirsin hemde iyi bilirsin,ulan bu kul hakkı yerken hepiniz ordaydınız bee
  • Utan utan bunu söylerken. Çünkü kıstığınız tek yer işçiler. Kendi doymak bilmeyen boğazlarınizdan kismayin hiç
  • Nusrete giren arkadaşlarımız var Chef olanlar,neredeyse kimse memnun degilki sadece maaşları zamanında alıyorlar ve Nusret onlara asgari ücretten başka hiçbirşey vermiyor müşteriden alabilirler ise tip alıyorlar kendisi hiç iyi bir yönetici değilmiş
  • Yerde Teknisyen de kalmadı.Haberin varmı?
  • Zam lari sendika seciminden once alirsiniz. Bunu da sendika zaferi gibi reklam yaparlar secime yatirim olur. Hergecen sene cebinizden paranizi emeginizi calarlar boylece...
  • Stuttgart kayniyor bakan yok. Hirsizlik Avanta Bilgisayar üzerinden oyunlar sahte meiller Acentelere ilgisizlik kaos ortami torpilli müdüre soru soran yok.Yazik THY ye Fetöcülere de böyle göz yumuldu kaybeden ülke oldu.
  • Sende ne.kibir var kardes yaa

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, THY'nin ilk 6 aylık faliyet raporu sonrası Sabah Gazetesi yazarlarından Dilek Güngör'e konuştu. Aycı, önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin bayrak taşıyıcısı Türk Hava Yolları (THY) operasyonel giderlerinde yaptığı tasarruf, turizm sektöründe canlanma, yolcu sayısındaki artış, kur ve yakıt maliyetlerinin de gerilemesinin etkisiyle, ilk çeyrekteki zararını ikinci çeyrekte telafi etti. Şirketin ikinci çeyrekteki faaliyet kârı 189 milyon dolar oldu. Yolcu gelirlerini 2016 yılının aynı dönemine göre yüzde 5 artırarak 2.2 milyar dolara çıkaran THY, aynı dönemde kargo gelirlerini ise yüzde 29 artışla 327 milyon dolara taşıdı. Şirketin ilk yarı geliri 4.6 milyar dolar, faaliyet kârı ise 17 milyon doları buldu.

KALICI İYİLEŞME BAŞLADI, UÇAKLAR FULL

Bir grup gazeteciyle sohbet toplantısı düzenleyen THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, kalıcı iyileşmenin başladığını belirterek, "Nisan ayında take-off'un başlayacağını belirtmiştim. Şu anda yerde uçak kalmadı, hepsi full. Uçak ihtiyacımız var. 2018- 2019 öngörülerimizi gözden geçiriyoruz" dedi. Aycı, üçüncü çeyrek sonuçlarının ikinci çeyrekten daha iyi olmasını beklediklerini ifade ederek, "Sene sonu rakamları için şu anda ihtiyatlı davranıyorum. Bölgede ve dünyada kırılganlıklar var" diye konuştu.

GİDERLERDE YÜZDE 7 TASARRUF YAPTI

2016'da başladıkları gider tasarruf planına bu yıl da devam ettiklerini söyleyen Aycı, şöyle konuştu: "İkinci çeyrekte toplam operasyonel giderler yüzde 7 azalarak 2.5 milyar dolar oldu. Birim giderler de yüzde 10 düştü. Emsal havayolları arasında en düşük birim gidere sahip hava yoluyuz. Sektördeki global rekabete, yakın coğrafyada yaşanan istikrarsızlıklara ve kurdaki dalgalanmalara rağmen, THY nakit yaratmaya devam etti."

Super Bowl'da kalplere dokunacak

THY'nin Amerikan televizyon tarihinin en çok izlenen programı olan NFL (Amerikan Ulusal Futbol Ligi) Finali Super Bowl'da Morgan Freeman ile çektiği 'Dünya daha büyük, keşfet' temalı reklam filmi o dönemde çok konuşulmuştu. Hatta Batman vs Sperman ve Super Bowl reklâmı derken Kuzey Amerika'daki Google aramalarında THY'nin aranma oranı artmıştı. Aycı'ya bu defaki Super Bowl için bir planlama olup olupmadığı sorulduğunda, "Bu yıl daha eğlenceli, kalplere dokunacak bir mesaj vermek istiyoruz. Mesajımız netleşince de buna uygun bir reklâm yüzümüz olacak" dedi.

Dolulukta rekor yılı 2015'i yakaladık

Aycı, THY için 2015'in rekor yılı olduğunu belirterek, birçok alanda o seviyeye ulaştıklarını anlattı. 2015'te toplam doluluk yüzde 79.8, dış hat doluluk oranı ise yüzde 79.2'ydi. Temmuz 2017'de toplam doluluk 10.5 puan artışla yüzde 83.8, dış hat doluluk ise 10.7 puanlık artışla yüzde 83.2 oldu.

Nusret de 'Feel Good'a katılabilir

THY'nin, yeni projesi 'Fly Good, Feel Good' ile Dr. Halit Yerebakan öncülüğünde yolcuların uçuş deneyimini daha iyi noktaya getirmek istediğine de değinen İlker Aycı, dünyaca ünlü Türk doktor Mehmet Öz ile bir yayın yaptıklarını da hatırlattı. Aycı, Nusret ile de uçak içinde bazı aktiviteler yapmayı düşündüklerini belirtti.

Bilet fiyatını arz-talep dengesi belirler

Aycı'ya belli hatlarda bilet fiyatlarının düşük, bazı hatlarda da çok yüksek bulunduğu eleştirileri hatırlatıldığında ise bilet fiyatının tamamen arz-talep dengesine göre belirlendiğine işaret etti. Talebin düştüğü destinasyonlarda doluluğu artırmak için kampanyalar düzenlendiğini dolayısıyla da fiyatın gerilediğini söyledi.
Aycı, özellikle Tel Aviv çıkışlı yolcuların Amerika hattına çok destek verdiğine de değindi. Aycı, "Talep dalgalanmasını proaktif yönetiyoruz" dedi.

3. Havalimanı için tarih: 29 Ekim 2018

THY'nin 29 Ekim 2018'de 3'üncü Havalimanı'nda faaliyete başlama hedefiyle çalıştığını da aktaran İlker Aycı, "Seneye 29 Ekim'de Yeni Havalimanı'ndayız" dedi. Aycı, taşındıklarında bilet fiyatlarıyla ilgili bir kampanyanın düşünülebileceğini söyledi.

37.5 milyon
7 aydaki yolcu sayısı

64.4 milyar TL
36 bankayı geçen aktif büyüklüğü

16.7 milyar TL
6 aylık hasılat

664 milyon TL
İlk çeyrek faaliyet zararı

703 milyon TL
İkinci çeyrek faaliyet kârı

% 83.8
Temmuzda doluluk oranı

336
Uçak sayısı

THY, Nusret Gökçe ile proje peşinde

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (75)

İlker aycı ~ 6 yıl önce
Bilal'in okul arkadaşı yoksa kapasitesiz buraya gelme durumu olurmuydu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sakal nerde ~ 6 yıl önce
Sakal bıraksın bence,namaz YÖK sakal var takiye

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Captan ~ 6 yıl önce
Kabin kokpit olarak greve gidelim başka türlü düzelmez sendikayla görüşelim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tipsiz ~ 6 yıl önce
Sen mi yaptın olacağı vardı,kötü olan herşey allah'dan iyi oldumu biz yaptık, sen anca kul hakkı yemeyi bilirsin hemde iyi bilirsin,ulan bu kul hakkı yerken hepiniz ordaydınız bee

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Birim gideri en düşükmüşüz ~ 6 yıl önce
Utan utan bunu söylerken. Çünkü kıstığınız tek yer işçiler. Kendi doymak bilmeyen boğazlarınizdan kismayin hiç

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Chef ~ 6 yıl önce
Nusrete giren arkadaşlarımız var Chef olanlar,neredeyse kimse memnun degilki sadece maaşları zamanında alıyorlar ve Nusret onlara asgari ücretten başka hiçbirşey vermiyor müşteriden alabilirler ise tip alıyorlar kendisi hiç iyi bir yönetici değilmiş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Alabilirlerse mi ~ 6 yıl önce
1500+2500 minumum 4000 tl gelirleri var.
Martı ~ 6 yıl önce
Yerde Teknisyen de kalmadı.Haberin varmı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Martı ya ~ 6 yıl önce
laa her yer tekniksiyen..kalmazsa kalmasın çokta önemli değil
Martı ya ya ~ 6 yıl önce
Laa asıl heryer hostes elini sallasan 100 hostes çıkar kaldıki 2 aya hostes yaparsın sokaktan geçeni hele bide fiziği düzgünse 1 seneye purser oluverir sen bile şaşarsın :) pilot-teknik bulamazsan nah uçurursun o uçağı haaa pilot ya da teknisyen derken bütün herşeyi bilmediği için f/o yaptıran İngilizce bilgisi 3 cümleyi geçmeyen sırf ezberlemiş konuşan farklı bişey sorunca buz kesenlerden bahsetmiyorum
Thy ~ 6 yıl önce
Zam lari sendika seciminden once alirsiniz. Bunu da sendika zaferi gibi reklam yaparlar secime yatirim olur. Hergecen sene cebinizden paranizi emeginizi calarlar boylece...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Stuttgart ~ 6 yıl önce
Stuttgart kayniyor bakan yok. Hirsizlik Avanta Bilgisayar üzerinden oyunlar sahte meiller Acentelere ilgisizlik kaos ortami torpilli müdüre soru soran yok.Yazik THY ye Fetöcülere de böyle göz yumuldu kaybeden ülke oldu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Asker ~ 6 yıl önce
Sende ne.kibir var kardes yaa

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000