15 Eylül 2021, Çarşamba 11:07:45

THY ile Isparta Belediyesi Anlaşma İmzaladı

Isparta Belediyesi ile Türk Hava Yolları (THY) arasında, cenazelerin havayoluyla nakli için protokol imzalandı.
  • Sagdaki adam eskiya dizisindeki dogan babaya benzemiomu
  • Abicim sen devlet kademesinde çalışan biri değilsin. THY kargo müdürüsün, kimin torpiliyle oralara geldiğini bu kadar belli etme istersen...
  • İşte bir çağı kapatıp, yeni bir çağ açacak anlaşma. Göz pınarlarım kurudu ağlamaktan, grur duyduk.

Isparta Belediyesi ile Türk Hava Yolları (THY) arasında, cenazelerin havayoluyla nakli için protokol imzalandı. Protokole Isparta Belediyesi adına Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve THY Antalya Kargo Bölge Müdürü Muhittin Hasan Uncular imza attı. Belediye Başkanlığında düzenlenen imza törenine THY Antalya Kargo Şefi Suat Sarı, Satış Pazarlama Şefi İbrahim İnal Aba da katıldı.

Isparta Belediyesi ile THY arasında imzalanan protokol gereği, şehirde vefat eden ve uzak bir şehre gidecek olan cenazelerin nakilleri THY tarafından gerçekleştirilecek.

Vatandaşların en zor ve acı günlerinde yardımcı olabilmek, cenazelerinin başka illere havayoluyla nakli için protokol imzaladıklarını dile getiren Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, "Isparta'da vefat eden, cenazesi şehir dışına gitmesi gereken vatandaşlarımızın gideceği kente ulaştırılmasıyla ilgili THY ile bir protokol imzaladık. Isparta'mızda cenazenin defnedilmesi sürecinde her türlü işlemi ücretsiz yapıyoruz. Ayrıca cenaze nakillerini karayoluyla birçok ilimize, ilçemize, köylerimize götürüyoruz. Şehrimiz sınırları içerisinde neresi olursa olsun herhangi bir ücret almıyoruz" dedi.

Karayoluyla şehir dışı illere cenaze nakil işlemlerinin de yapıldığını aktaran Başkan Başdeğirmen, "Çok uzak illerimize, 1500 km'yi bulan mesafelere de cenazelerimiz çıkıyor. Önümüz kış. Kış sürecinde çok uzak yerlere gidilip gelinmesi hem iş aksamasına hem de yolda kaza riskini artırıyor. Pandemi sürecinde vefat eden bir kişinin cenazesini taşırken daha dikkatli ve kısa zamanda teslim edilmesi anlamında THY uçaklarının kargo bölümünden istifade etmek için bir protokol imzaladık. Amacımız, uzak mesafelere gidecek olan cenazelerimizi, yaptığımız protokol gereği bedelini belediyemiz ödemek koşuluyla, belediyemizin bir hizmeti olarak havayolu vasıtasıyla teslim etmek. Buradan Antalya'ya, oradan direk uçuş bulunan illere, ya da direkt uçuş olmayan illere Antalya-İstanbul aktarmalı tüm uçuşlardan istifade ediyoruz. Bu yaptığımız çalışmanın vatandaşlarımız için önemli bir hizmet olduğunu düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

THY Antalya Kargo Bölge Müdürü Muhittin Hasan Uncular da yapılan işin sosyal belediyecilik adına önemli bir hizmet olduğunu söyledi. Uncular, "Sizin yapmış olduğunuz bu hizmet takdire şayan bir hizmet. 'Biz devlet olarak vatandaşımızın yanındayız, belediye olarak cenazesine de sahip çıkıyoruz, sosyal anlamda her türlü destekçisiyiz' mesajını çok güzel bir şekilde vermiş oluyorsunuz. Bizlerde bu hizmette THY olarak, sizin başlatmış olduğunuz bu güzel sürecin destekçisi olabilirsek mutlu olacağımızı düşünüyorum. Vatandaş acı zamanında yanında olan insanları, bir devlet büyüğünü, bir devlet elini hiçbir zaman unutmuyor" ifadelerinde bulundu.

Isparta Belediyesi Mezarlıklar Müdürü Halil Açar da cenaze nakillerinde iller arası yoğunluğun önceki senelere oranla arttığını dile getirdi. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen'in cenaze nakil araçlarına takviye yaptığını, yeni araçların alındığını kaydeden Açar, karayolu taşımacılığının risk taşıdığını ve Başkan Başdeğirmen'in havayolu ile cenaze nakli konusunda kendilerine önderlik yaptığını dile getirdi.

Protokol imza töreni sonrasında THY Antalya Kargo Bölge Müdürü Muhittin Hasan Uncular, Başkan Başdeğirmen'e THY kargo uçağı maketi hediye etti.

THY ile Isparta Belediyesi Anlaşma İmzaladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Efo ~ 10 gün önce
Sagdaki adam eskiya dizisindeki dogan babaya benzemiomu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Devlet mi? ~ 10 gün önce
Abicim sen devlet kademesinde çalışan biri değilsin. THY kargo müdürüsün, kimin torpiliyle oralara geldiğini bu kadar belli etme istersen...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lale Devri! ~ 11 gün önce
İşte bir çağı kapatıp, yeni bir çağ açacak anlaşma. Göz pınarlarım kurudu ağlamaktan, grur duyduk.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kevin ~ 11 gün önce
Buyuk basari !!
onemsiz ancak ~ 11 gün önce
Lufthansa da Pzifer ile corporate anlasmasi yapmis dunyaya asilarin ve calisanlarin tasinmasi icin. Gerci bunun yaninda haber bile olmaz

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000