02 Haziran 2020, Salı 10:25:26

THY Chicago'dan Türk vatandaşlarını getirecek

Türk Hava Yolları (THY), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla ABD'de kalan Türk vatandaşları için Chicago'dan 3 Haziran'da özel sefer düzenlenecek.
  • Ben size olayin aslini anlatayim bende amerikada yasiyorum 6 yildir ve suanda unemployment(issizlik) maasi herkese cikiyor ve garanti 31 araliga kadar veriliyor sadece benim 3 arkadasim haftalik 1100$ aldigi icin turkiyeye gitti oradan parayi aliyo krallar gibi yasiyo ve tatil yapiyo olay aslinda bu sevgilerle.
  • Biri anlatır mı daha özel uçuş yapılıyor Türkiye Turist bekliyor bu ne ???
  • buna artik bir son vermeli bunun sonu yok cunku ya orda yasarsin ya burda
  • Bitmedi mi hâlâ tahliyeler. Biz bile normallesmeye geçmişken uçuşlar başlıyoken neden tahliye
  • Yazı virüs bahanesiyle ülkelerinde geçirmek isteyenler için bu seferler yapılıyor tabii doların artması da vatandaşın işine geliyor devlet de gelenler para harcayacaklar diye umuyor.

Türk Hava Yolları (THY), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla ABD'de kalan Türk vatandaşları için Chicago'dan 3 Haziran'da özel sefer düzenlenecek.

Türkiye'nin Chicago Başkonsolosluğundan yapılan yazılı açıklamada, ABD'deki Türk vatandaşları için 3 Haziran'da Chicago yerel saatiyle 20.00'da O'Hare Havalimanı'ndan Türkiye'ye özel sefer düzenleneceği belirtildi.

Söz konusu uçuşun biletlerinin ABD'deki tüm Türk vatandaşlarına satışa sunulacağına işaret edilen açıklamada, "Bahse konu sefere sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye'de ikamet izni bulunanlar kabul edilecektir." ifadesi kullanıldı.

Biletlerin THY çağrı merkezi ve ordinfo@thy.com e-mail adresi ile THY Chicago ofisinden temin edilebileceği vurgulandı.

Ayrıca uçuş günü Kovid-19 belirtileri gösteren ve ya evvelce Kovid-19 tanısı konulmuş olanların uçuşlara kabul edilmeyeceği, ayrıca kabin içi bagajlara da müsaade edilmeyeceğinin altı çizildi.

ABD ile Türkiye arasındaki uçuşların 27-28 Mart'ta durdurulması üzerine yurda gelemeyen Türk vatandaşları için 23-24 Nisan tarihlerinde Washington, New York ve Los Angeles'tan 3 özel sefer düzenlenmişti.

Ayrıca, 15 Mayıs'ta New York ve Chicago'dan, 16 Mayıs'ta Houston'dan ve 17 Mayıs'ta da Miami'den özel seferler yapılmıştı.

THY Chicago'dan Türk vatandaşlarını getirecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

tatil ~ 1 ay önce
Ben size olayin aslini anlatayim bende amerikada yasiyorum 6 yildir ve suanda unemployment(issizlik) maasi herkese cikiyor ve garanti 31 araliga kadar veriliyor sadece benim 3 arkadasim haftalik 1100$ aldigi icin turkiyeye gitti oradan parayi aliyo krallar gibi yasiyo ve tatil yapiyo olay aslinda bu sevgilerle.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anlamak ~ 1 ay önce
Biri anlatır mı daha özel uçuş yapılıyor Türkiye Turist bekliyor bu ne ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
thy ~ 1 ay önce
buna artik bir son vermeli bunun sonu yok cunku ya orda yasarsin ya burda

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İlginc ~ 1 ay önce
Bitmedi mi hâlâ tahliyeler. Biz bile normallesmeye geçmişken uçuşlar başlıyoken neden tahliye

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ord ~ 1 ay önce
Yazı virüs bahanesiyle ülkelerinde geçirmek isteyenler için bu seferler yapılıyor tabii doların artması da vatandaşın işine geliyor devlet de gelenler para harcayacaklar diye umuyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000