31 Mart 2011, Perşembe 08:11:52

Thomas Cook kapasite düşürme kararı aldı!

Thomas Cook Grubu bu yaz için planladığı paket tur kapasitelerinden İngiltere için %1, Almanya için de % 4 indirime gidiyor.

Kapasite azaltımına; daha çok, İngiltere’deki tüketici harcamalarında görülen düşüş ile Almanya’daki dinamik paket tur pazarında görülen güçlü büyümenin neden olduğu belirtildi.

Bu yaz için alınan rezervasyonlarda, İngiltere ve Avrupa pazarlarından çıkışlar için büyüme sürecinde olduklarını belirten grup yönetimi iki bölgede de fiyatların da yükseldiğini vurgulamıştı.

Thomas Cook başkanı Manny Fontenla-Novoa, yaptığı açıklamada, Mısır ve Tunus’ta yaşananlara rağmen işlerin toplamda iyi bir seyir izlediğini vurgularken, “Ama İngiltere’de tüketici harcamalarında başlayan yavaşlama bizleri dikkatli olmaya sevkediyor. Öte yandan Almanya’da dinamik paket tur pazarında ciddi canlanma var, bu yüzden kapasite konusunda hassas oluyoruz”dedi.

Mısır ve Tunus’ta yaşananların gruba etkisinin 24 milyon avro gibi bir maliyeti olacağını belirten grup, o süreçte 150 bin dolayında iptal gediğini bunun 110 bininin Mısır ve 40 bininin de Tunus kaynaklı olduğunu ifade etti.

Thomas Cook kapasite düşürme kararı aldı!

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000