12 Temmuz 2018, Perşembe 09:16:14

Temel Kotil'e Devlet Nişanı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TAİ) Genel Müdürü Temel Kotil'e Brezilya tarafından “Comendador” rütbesi ile Devlet Nişanı 'Rio Branco' verildi.
  • Varlık Fonuna Kotil THY sürüklemedi mi? Nişan ondan mı verileçek ?
  • Ebola gorundugu kadar kotu degil, Allah Korusun Bulasınca olduruyor. "Prof.Dr.Temel Kotil" Bu dahice acıklaması icin bir devlet nisani daha almalıydı az olmus.
  • Temel Brezilyanın yolunu bilmez
  • Sau Paulo açıldıktan sonra beri sefer icra eden personelin bu nişanı daha çok hak ettiğini düşünüyorum
  • Beyefendiliği, Her daim Güleryüzü, Yöneticiliği , Liderliği olsun bir başkadır. Temel Bey...
  • Bile ayağa düştü...
  • Şu adam ve hamdi thy'ye fetocuları tıka basa doldurdular, yedikleri her haltı ne de olsa bizden diye görmezden geldiler, ihaleleri, makamları paylaştırdılar ama kimse çıkıp da bunlardan nedense hesap soramıyor. Thy'de hala kripto fetocular cirit atıyor. Kimin ne olduğunu herkes gayet iyi biliyor. Fetocular ile mücadele ediyoruz diyorlar ya hepsi masal !
  • KOTIL

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TAİ) Genel Müdürü Temel Kotil'e Brezilya tarafından “Comendador” rütbesi ile Devlet Nişanı 'Rio Branco' verildi.

Türkiye-Brezilya ilişkilerinin gelişmesine verdiği destekten dolayı TAİ Genel Müdürü Kotil’e Brezilya'nın Ankara Büyükelçisi Eduardo Riccardo Gradilone Neto tarafından Brezilya Ankara Büyükelçiliğinde düzenlenen törenle ‘Rio Branco Nişanı' verildi. Törende TAİ Genel Müdürü Kotil’i ağırlamaktan gurur duyduğunu söyleyen Neto, Kotil’in Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğü döneminde Türkiye-Brezilya ikili ilişkilerinin gelişmesine verdiği hizmetten dolayı nişaneye layık görüldüğünü belirtti. Brezilya ve Türkiye ilişkileri açısından gerçekleştirilen etkinliğin özel bir önemi olduğunu kaydeden Neto, "Türk Hava Yolları'nda üst düzey bir pozisyonda bulunduğunuz 2009 yılında İstanbul ve So Paulo arasında doğrudan uçuşun kurulmasına katkıda bulunduğunuzu biliyoruz. Bu bizim ikili ilişkilerimizin güçlendirilmesi için çok önemliydi ve bunun için size çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Duygularını kelimelerle ifade edemeyeceğini dile getiren Kotil ise, Neto’ya teşekkürlerini sundu. Brezilya’nın Ankara Büyükelçisi Neto nişaneyi takdim ederken, Kotil ise TUSAŞ’ın Özgün Helikopter Programı kapsamında geliştirdiği T625 helikopterinin maketini büyükelçiye hediye etti. 

Temel Kotil'e Devlet Nişanı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Varlık ~ 7 ay önce
Varlık Fonuna Kotil THY sürüklemedi mi? Nişan ondan mı verileçek ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY ~ 7 ay önce
Ebola gorundugu kadar kotu degil, Allah Korusun Bulasınca olduruyor. "Prof.Dr.Temel Kotil" Bu dahice acıklaması icin bir devlet nisani daha almalıydı az olmus.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Temmeel ~ 7 ay önce
Temel Brezilyanın yolunu bilmez

Yanıtla

Kalan karakter 1000
shmyo ~ 7 ay önce
O beğenmediğin ve Ti ye aldığı Temel senin gibi bin kişiyi cebinden çıkartır..
Cpt Plt ~ 7 ay önce
Sau Paulo açıldıktan sonra beri sefer icra eden personelin bu nişanı daha çok hak ettiğini düşünüyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bir Başkadarır. ~ 7 ay önce
Beyefendiliği, Her daim Güleryüzü, Yöneticiliği , Liderliği olsun bir başkadır. Temel Bey...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Devlet nişanı ~ 7 ay önce
Bile ayağa düştü...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thy ~ 7 ay önce
Şu adam ve hamdi thy'ye fetocuları tıka basa doldurdular, yedikleri her haltı ne de olsa bizden diye görmezden geldiler, ihaleleri, makamları paylaştırdılar ama kimse çıkıp da bunlardan nedense hesap soramıyor. Thy'de hala kripto fetocular cirit atıyor. Kimin ne olduğunu herkes gayet iyi biliyor. Fetocular ile mücadele ediyoruz diyorlar ya hepsi masal !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ya bırak ~ 7 ay önce
Sen de fetösün. Boyle bir insanın yaptıklarına dil uzatan bu ülkenin evladı değil hainidir! Hainnnnnn... vatan hainiiiiii!
Ya bırak'a ~ 7 ay önce
Asıl vatan haini sen ve senin gibi koyun,sorgulamayan,sormayan,biatçılardır.
? ~ 7 ay önce
Sen önce dişlerini fırçala
.. ~ 7 ay önce
KOTIL

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000