20 Temmuz 2017, Perşembe 15:38:27

TC-GAP uçağına kim talip oldu?

VIP uçak filosundan çıkarılarak Savunma Sanayii Müsteşarlığı’na devredilen TC-GVB tescilli Gulfstream tipi uçak satışa çıkarıldı.
  • Hasar kaydı değişen boya durumu beklenen gibi çıkmamış. Tramer i yüksek.
  • bence bu satılsın 2 tane 380 ve 2 tane 747-8 alınsın
  • Uçak bu kadar bakımlı bu kadar iyi durumdaysa neden satıyorlar? 30 yaşında olabilir acaba ciddi bir aviyonik sistem sorunu yada gövdede metal yorgunluğu olabilir mi acaba? Teknik ten uçağa bakım yapanlar var ise yorumda bulunurlarsa sevinirim. Saygılar.
  • Ziver inşaat alıyorken, Abd'li şirketin sahibinin Türkiye'deki aviator havacılık şirketi bozdu işi çünkü bu yaşta olup bu kadar verimli son derece istikrarlı düzenli bakım yapılmış bir gulfstream uçağı bu fiyata zor bulunur, hatta 965bin dolara anlaştı, sonra bu şirkette satın alıp satacağı diğer müşteri vaz geçince uçaktan elini çekti, yani 335bin dolarlık bir komisyon söz konusu,
  • Duyduğuma göre expertiz raporları doğrultusunda bu vazgeçme yaşanmış yani uçak çürük raporlu

VIP uçak filosundan çıkarılarak Savunma Sanayii Müsteşarlığı’na devredilen TC-GVB tescilli Gulfstream tipi uçak satışa çıkarıldı.

Daha önce iki alıcının talip olduğu uçağı satın almak için bir Türk şirket büyük ölçüde anlaştı. Ancak satışta son dakika pürüz çıktı. ABD’li bir şirket ile birlikte Ziver İnşaat’ın satın almak için talip olduğu uçağın satışı her iki şirkete de yapılamadı. Savunma Sanayii Müsteşarlığı adına uçağın satış sürecini THY üstlenirken emektar uçağın satışında üçüncü kez pürüz çıktı. SSM, Ankara merkezli Zafer Havacılık ile 1.3 milyon dolar satış bedeli konusunda anlaştı ve alıcı şirket uçağın gösterilmesi için THY yetkilileri ile irtibatlandırıldı. Ancak THY kanadından kaynaklanan sorun nedeniyle uçak alıcı şirket yetkililerine bir türlü gösterilmedi.

Zafer Havacılık yetkililerinin uçağı görmesinden sonra onay vermeleri halinde THY hangarında tutulan uçağın yeni sahibi bu şirket olacak.

Eski tescili TC-GAP olan TC-GVB kuyruk tescilli Gulfstream 4 tipi uçak, TC-GVA tescili verilen eski TC-ATA uçağı ile birlikte bir süre önce Başbakanlık VIP uçak filosundan çıkarılarak SSM’ye devredilmişti. Bu arada TC-ATA uçağının ise Aselsan’a verilebileceği öne sürüldü.

©AirportHaber

TC-GAP uçağına kim talip oldu?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Hasar kaydı ~ 2 yıl önce
Hasar kaydı değişen boya durumu beklenen gibi çıkmamış. Tramer i yüksek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
güzel ~ 2 yıl önce
bence bu satılsın 2 tane 380 ve 2 tane 747-8 alınsın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
A380 B747 ~ 2 yıl önce
Aynen Genç!!!
1987 model ~ 2 yıl önce
Uçak bu kadar bakımlı bu kadar iyi durumdaysa neden satıyorlar? 30 yaşında olabilir acaba ciddi bir aviyonik sistem sorunu yada gövdede metal yorgunluğu olabilir mi acaba? Teknik ten uçağa bakım yapanlar var ise yorumda bulunurlarsa sevinirim. Saygılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
335bin dolarlık komisyon ~ 2 yıl önce
Ziver inşaat alıyorken, Abd'li şirketin sahibinin Türkiye'deki aviator havacılık şirketi bozdu işi çünkü bu yaşta olup bu kadar verimli son derece istikrarlı düzenli bakım yapılmış bir gulfstream uçağı bu fiyata zor bulunur, hatta 965bin dolara anlaştı, sonra bu şirkette satın alıp satacağı diğer müşteri vaz geçince uçaktan elini çekti, yani 335bin dolarlık bir komisyon söz konusu,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 2 yıl önce
abi fuat avni gibisin:)
Expertiz ~ 2 yıl önce
Duyduğuma göre expertiz raporları doğrultusunda bu vazgeçme yaşanmış yani uçak çürük raporlu

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000