27 Eylül 2016, Salı 09:41:52

'Talep gelirse pilot yetiştiririz'

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, havacılık alanında eğitim veren ve dünyada hava limanına sahip nadir üniversitelerden biri olduklarına dikkat çekerek, Hava Kuvvetleri’nden talep gelmesi halinde pilot eğitimi konusunda kapasiteleri elverdiği ölçüde katkı sunmaya hazır olduklarını bildirdi.
  • Cussss
  • Boyundan büyük laf etmiş
  • tayyareci abim beni güldürdün yine bu haberin altına sen yorum yaparsın diye bekledim ve sen :) bu ülkede ne kadar uçak sever arkadaşlar var ALLAH haktan ve doğruluktan ayırmasın hidayet versin
  • Yetiştirdiklerinizi görüyoruz airline da.kalsın birader
  • A.Ü.pilotajın hocalarının hepsi gazeteden okuduğum kadarı Hava Kuvvetleri'ne döndü.Hangi hoca ile eğitim olacak?
  • BU ÜLKENİN GURURU OLAN İMAM HATİPLİLER SINAVSIZ OLARAK YETİŞTİRİLSİN. DUA İLE UÇMAYANIN AKLI ERMEZ.HUZUR İSLAMDA YA ALLAH BİSMİLLAH. GÖKLERDEN GELEN BİR KARAAAAAAR VARDIR
  • jetçilik hiç bu kadar ayağa düşmemişti sen kimsin kapasiten ne nasıl yetiştiriyormuşsun hayatında jeti yakından görmemiş adam jetci yetiştiririm diyor ülkenin zor durumundan istifade etmekten başka birşey değil bu kan emicilerin isteği
  • Yer derslerinin bir kısmı (genel havacılık ile ilgili olanlar) verilebilir onun dışında çok verimli olacağını düşünmüyorum.
  • Kime, hangi amaç için yetiştirilecek. Ayrıca, bu eğitimi Anadolu Üniversitesi çöpe attığı ve yıllarca bakımlarını bile yapmadığı 15 adet uçak ile mi gerçekleştirecek. Anadolu Üniversitesinin pilot yetiştirilebileceği uçakların hali ( https://www.youtube.com/watch?v=1gFUxBDvvuE ***** https://www.youtube.com/watch?v=mdQoOYH--2k )
  • sen önce rezil sınıflarını düzelt f16 pilotu yetiştirecekmiş:) boşta kalan manav, taksici, işssiz kim varsa f16 cı olsun!!!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, havacılık alanında eğitim veren ve dünyada hava limanına sahip nadir üniversitelerden biri olduklarına dikkat çekerek, Hava Kuvvetleri’nden talep gelmesi halinde pilot eğitimi konusunda kapasiteleri elverdiği ölçüde katkı sunmaya hazır olduklarını bildirdi.

Darbe girişimi sonrası ihraçlar nedeniyle pilot ihtiyacı duyan Hava Kuvvetleri'ne dönmek için pilot başvuruları başlamıştı. Anadolu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Pilotaj Bölümü’nde öğretmen pilot olarak görev yapan Ertan Uzun, Doğan Mart ve Haris Toğar da ilk pilotlardandı. Bununla alakalı İHA’ya açıklamalarda bulunan Rektör Gündoğan, “Üç asker kökenli hocamız bu süreçte Hava Kuvvetleri’ne başvuruda bulundular. Ama henüz gidişleri gerçekleşmedi. Tabi ülkenin böyle bir durumda olması bizi de bu noktada daha özverili çalışmaya sevk ediyor ve bu hocalarımızın Hava Kuvvetleri’ne yapacağı katkılar şu aşamada elbette daha çok önem arz ediyor. Bu arkadaşlarımız da inşallah Türk Silahlı Kuvvetleri’nde önemli katkılar yapacaklardır. Bizim için vatan savunması her şeyin önünde gelir” dedi.

“Talep gelirse memnuniyetle ülkemize katkı sunmaya hazırız”

Hava Kuvvetleri’yle pilot eğitimleri konusunda istişareler yaptıklarını ifade eden Prof. Dr. Gündoğan, “Biliyorsunuz şu anda Hava Kuvvetleri’nde ciddi bir pilot açığı var ve hızlı bir şekilde bu açık kapatılmaya çalışılıyor. Mühendislik fakültelerinden yatay geçişle geçecek öğrenciler ve bunun yanında başvurularla dönecek pilotlar olacak. Tabi bu öğrencilere uçuş eğitimi verilebilmesi ciddi bir kapasite gerektiriyor. O noktada bizden de bu alandaki kapasitemiz soruldu. Talep gelirse memnuniyetle katkı sunmaya hazırız” diye konuştu.

Kapatılan askeri okullarda hava trafik kontrol önlisans eğitimi alan öğrenciler Anadolu Üniversitesi’ne geliyor

Rektör Gündoğan, kapatılan askeri okullardaki bazı öğrencilerin üniversitelerine geleceğini de anlatarak, şöyle devam etti:

“Bunun yanında biliyorsunuz bazı askeri okullar kapatıldı. Yükseköğretim Kurulu, Ulaştırma Meslek Yüksekokulumuz bünyesinde hava trafik ön lisans programı açtı. Kapatılan okullarda hava trafik kontrol eğitimi alan önlisans öğrencileri YÖK kanalıyla direkt bize aktarılıyor. Bu süreçte üniversite olarak böyle bir destek de vereceğiz.”

'Talep gelirse pilot yetiştiririz'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Off ~ 4 yıl önce
Cussss

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anatolia ~ 4 yıl önce
Boyundan büyük laf etmiş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
allahın bir kulu ~ 4 yıl önce
tayyareci abim beni güldürdün yine bu haberin altına sen yorum yaparsın diye bekledim ve sen :) bu ülkede ne kadar uçak sever arkadaşlar var ALLAH haktan ve doğruluktan ayırmasın hidayet versin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Airline ~ 4 yıl önce
Yetiştirdiklerinizi görüyoruz airline da.kalsın birader

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ilginc ~ 4 yıl önce
A.Ü.pilotajın hocalarının hepsi gazeteden okuduğum kadarı Hava Kuvvetleri'ne döndü.Hangi hoca ile eğitim olacak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İMAM HATİPLİLER ~ 4 yıl önce
BU ÜLKENİN GURURU OLAN İMAM HATİPLİLER SINAVSIZ OLARAK YETİŞTİRİLSİN. DUA İLE UÇMAYANIN AKLI ERMEZ.HUZUR İSLAMDA YA ALLAH BİSMİLLAH. GÖKLERDEN GELEN BİR KARAAAAAAR VARDIR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hançer ~ 4 yıl önce
jetçilik hiç bu kadar ayağa düşmemişti sen kimsin kapasiten ne nasıl yetiştiriyormuşsun hayatında jeti yakından görmemiş adam jetci yetiştiririm diyor ülkenin zor durumundan istifade etmekten başka birşey değil bu kan emicilerin isteği

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zeka israfı ~ 4 yıl önce
Pilotaj kursuna başlayanı hemen jetin içine koyup uçurmuyorlar .Asıl sen bilmeden yardımcı olmaya çalışan yürekli insanları yargılama. Her haberede yorum yapıp zeka seviyeni ortaya koyma..
Uçak mühendisi ~ 4 yıl önce
Bu pilot yetiştirme olayını genelde gelişmemiş ülkelerde abartıyorlar. 1-2 yıl kurs ile pilot oluyorsun. Bu Kafayı geçin artık. Hava harp okulu sonrasında 16 ay sonra o f16 yı uçuracak kıvama geliyorsun. Bunu idrak etmek zor olmasa gerek. Eğitimi belli süresi belli. Bizde master yapmış technic mühendisiyiz. Olayı sizden çok daha iyi bilip primer içindeyiz. Sanırsın sanki kalp damar cerrahisi eğitimi.
Ben hem muhendis hem pilotum ~ 4 yıl önce
Bence eğitimini almadığın ve yapmadığın iş hakkında fikir beyan etme
beyceli ~ 4 yıl önce
Yer derslerinin bir kısmı (genel havacılık ile ilgili olanlar) verilebilir onun dışında çok verimli olacağını düşünmüyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TAYYARECİ ~ 4 yıl önce
Kime, hangi amaç için yetiştirilecek. Ayrıca, bu eğitimi Anadolu Üniversitesi çöpe attığı ve yıllarca bakımlarını bile yapmadığı 15 adet uçak ile mi gerçekleştirecek. Anadolu Üniversitesinin pilot yetiştirilebileceği uçakların hali ( https://www.youtube.com/watch?v=1gFUxBDvvuE ***** https://www.youtube.com/watch?v=mdQoOYH--2k )

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tayyar ~ 4 yıl önce
Neden hurdaya cikarilmis aciklarmisiniz?? Kac yildir bakim yapilmamis?? Bu donemde kac tane olumlu kaza yasanmis??
komik ~ 4 yıl önce
sen önce rezil sınıflarını düzelt f16 pilotu yetiştirecekmiş:) boşta kalan manav, taksici, işssiz kim varsa f16 cı olsun!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mimar ~ 4 yıl önce
Siniflarin nasil olmasi gerekir biraz bilgi verin lutfen...
Aviator ~ 4 yıl önce
Niye harp okulu sonrası 50 yıl eğitim mi alınıyor. 1-2 yıl içinde o f16 havalanıyor değil mi. Sizin kadar bu eğitimi abartan bir güruh yok yeryüzünde.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000