01 Nisan 2022, Cuma 12:01:37

SunExpress CEO'su Kownatzki: "Üzerimize düşeni yapacağız"

SunExpress Genel Müdürü (CEO) Max Kownatzki, "Türkiye ile Avrupa arasındaki bağlantıları artırarak ve Avrupalı tatilcileri Türkiye'nin en cazip tatil bölgelerine getirerek, bu yıl Türkiye'nin 42 milyon turist hedefine destek olmak için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz." dedi.
  • Sunexpress gözümüzdeki bayrak taşıyıcı firmadır. Personeline, yolcusuna verdiği değer örnek olmalı.
  • Mehmet tebrikler
  • Adamin adi bile 37 max yapar tabi o yapmasinda ben mi yapayim
  • lh almanya sun Express gözünün yaşını bakmadan germany wıngs için kapattı tk hiç oturan etmedi bunuu fırsat bilip Tr sunexpress kal edıp Anadolu Jet aktarılacaktı. base olarak alternatif hem adb hemde ayt olacaktı

SunExpress Genel Müdürü (CEO) Max Kownatzki, "Türkiye ile Avrupa arasındaki bağlantıları artırarak ve Avrupalı tatilcileri Türkiye'nin en cazip tatil bölgelerine getirerek, bu yıl Türkiye'nin 42 milyon turist hedefine destek olmak için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz." dedi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Türk Hava Yolları ve Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress, salgının ardından Türkiye turizminin toparlanmasına destek olmak ve sektörde iş birliğini artırmak amacıyla Antalya'da düzenlediği "Türkiye Turizminin Güneşli Geleceği" etkinliğinde turizm profesyonellerini ağırladı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kownatzki, Türkiye'nin salgına rağmen 2021 yılında yaklaşık 30 milyon turist ağırladığını ve salgın öncesi seviyelerin yüzde 60'ına ulaştığını belirtti. Kownatzki, "Biz de SunExpress olarak, yüzde 75'lik doluluk oranı ile 6 milyon yolcu uçurduk. Türk turizminin güçlü potansiyeline inanan bir şirket olarak, 30 yılı aşkın süredir sektörde istikrarlı ve güvenilir bir ortak olduk. Türkiye ile Avrupa arasındaki bağlantıları artırarak ve Avrupalı tatilcileri Türkiye'nin en cazip tatil bölgelerine getirerek, bu yıl Türkiye'nin 42 milyon turist hedefine destek olmak için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Misafirlerin seyahatlerinde sadece güvenlik, esneklik ve uygun fiyatlar değil misafirperverlik ve samimiyet de aradığını belirten Kownatzki, Türkiye'nin bu bakımdan tüm beklentileri fazlasıyla karşıladığını kaydetti.

Max Kownatzki, turizmi deniz tatilinin ötesine taşımayı ve Türkiye'yi yıl boyunca ziyaret edilen bir tatil merkezi olarak konumlandırmayı hedeflediklerini vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Uluslararası uçuşlarda pandemi öncesi yıllara göre daha da yüksek bir talep görüyoruz ve bu yüksek talebi karşılayacak ek kapasite çözümlerini değerlendiriyoruz. Bu yaz turistleri, 50'den fazla noktadan 33 bin uçuşla Antalya, İzmir, Dalaman ve Bodrum/Milas üzerinden Türk Rivierası'na uçuruyoruz. Ayrıca, Anadolu'ya da yeni rotalarla bağlantıyı artırıyoruz. Avrupa'da 18 noktadan 14 Anadolu şehrine direkt bağlantı sunarak Türk Rivierası'nın yanında alternatif turizm rotaları oluşturmaya ve Avrupalı turistlerin turizm anlamında Türkiye'nin gerçek çeşitliliğini keşfetmelerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Türk turizm taşımacılığının bel kemiği olarak Türkiye'ye gelen trafik akışını desteklemeye ve tur operatörü iş ortaklarımızın koltuk talebini karşılamaya hazırız."

Türk turizminin salgından daha da güçlenerek çıkacağını ve sayısız doğal güzelliği, kültürü ve tarihi, eşsiz lezzetleri, spor olanakları ve güvenli turizm standartları ile turistik cazibe merkezi olmaya devam edeceğini aktaran Kownatzki, "Türkiye turizmi büyüme odaklıdır ve sektörün öncü partneri olarak SunExpress, her alanda destek vermeye ve iş birliğine hazır olacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

Açıklamaya göre, 2022 yazında toplamda 25 yeni rota ve ilave 16 bin 250 uçuşla tarihindeki en geniş uçuş ağına ulaşan SunExpress, direkt tarifeli uçuşlarla Akdeniz ve Ege bölgelerine en fazla turist taşıyan hava yolu olarak konumunu korurken, Türkiye'ye en fazla turist getiren bir numaralı turist hava yolu olmayı hedefliyor.

SunExpress CEO'su Kownatzki: "Üzerimize düşeni yapacağız"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Helal Olsun ~ 5 ay önce
Sunexpress gözümüzdeki bayrak taşıyıcı firmadır. Personeline, yolcusuna verdiği değer örnek olmalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Değer mi ~ 3 ay önce
Personeline verdiği değer maaşları pandemide yüzde 40 düşürmesi ve euro maaş veriyorum diyerek enflasyon farkı vermemesi, eski maaşlara döndürmemesi..
Mehmet'n ikizi ~ 5 ay önce
Mehmet tebrikler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
B737 ~ 5 ay önce
Adamin adi bile 37 max yapar tabi o yapmasinda ben mi yapayim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
beleş para ~ 5 ay önce
lh almanya sun Express gözünün yaşını bakmadan germany wıngs için kapattı tk hiç oturan etmedi bunuu fırsat bilip Tr sunexpress kal edıp Anadolu Jet aktarılacaktı. base olarak alternatif hem adb hemde ayt olacaktı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Translate ~ 5 ay önce
Arkadaşın yazdıklarını türkçeye çevirebilecek biri var mı?
Y ~ 5 ay önce
Ne diyorsun anlaşılmıyor
??? ~ 5 ay önce
Ne diyon birader?
Tamam ~ 5 ay önce
Tamam
Abi ~ 5 ay önce
Translate mi kullanıyorsun eng yazmayı dene istersen
Adam ~ 5 ay önce
Sxs şu anda kârlı bir şirket,alman kapatmismis hikaye geç bunları ama işin içine TK girince berbat edebiliyor,hiç gerek yokken geçen yaz fo aldılar,TK da sxs nin tecrübeli fo larina atladı hemen.noldu?adamlar 5 aydır 3 uçuşta kaldı haftada 5 gün uçarken!1 kuruş eğitim masrafı etmediği,hatta TK kadrosuna hiç girmemiş fo lari bile metazori getirttiler.gun olur devran döner
Goygoy ~ 5 ay önce
Havacılık adına hiç bir bilginizin olmadığını rahatlıkla anlayabiliyorum. Zira SXD nin bile neden ve kim tarafından kapatıldığını bilmiyorsunuz. O kadar yönetici karlılık/zararlılık oranını hesaplayamıyorz, siz "beleş para" hesaplayabiliyorsunuz... Sunexpress bütçe olarak Lufthansa ve TK dan para almadan hatta ve hatta yüksek karlılık getiren bir kurumdur. AnadoluJet in kendi uçaklarını bile TK dan daha ucuza opere eden bir şirket. Boş yorum yapıp yer kaplamayın...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000