04 Ekim 2022, Salı 22:02:44

SunExpress 8 milyonu aşkın yolcu taşıdı

Türk Hava Yolları ve Lufthansa ortak kuruluşu SunExpress, 2022 yılının ilk üç çeyrek döneminde 8 milyonu aşkın yolcu taşıdı ve yaz sezonunun ardından devam eden talebi karşılamak amacıyla Eylül ayının ardından Ekim ayı için de kapasite artışına gitti. Yaz sonrası yaratılan ek kapasite 1000 uçuşa ulaştı.
  • Ofiste çalışan ek görevli pilotlara duty time ödemesi yapıldıkça bu maliyet yapısı değişmez. Adamların herbiri 16k Eur maaş alıyorlar. 20 pilot olsa böyle ayda 160k yılda da yaklaşık 2Mio Eur saving yapılır. Ne ballı hayat... Biz hiç durmadan uçuyoruz 100 saat karşılığı 8-9k Eur maaş kazanıyoruz. SXS HR hesaplarınızı dikkatli yapın bu gidişle çok adam kaybedeceğiz.
  • Havacılık sektöründe işini ciddi yapan, emniyet, güvenlik, yolcu memnuniyeti,ekip bütünlügü, zaman yönetimi, egitim kavramlarını şirket içinde her alanda etkin kullanan ve personel seçimi ve terfilerde liyakat, kabiliyet odaklı tercih yapan bir firmadır Sunexpress. Dilerim Ülkemizde diger firmalar da personellerinin egitim ve gelişimine önem verir, yatırım yapar ve onları maddi manevi mutlu ederler, Sunexpress gibi yükselirler. Ülkemizde kurumsal firmaların sayısının artması dilegiyle... Çok Yaşa Sunexpress !
  • Maşallah şirketime…Her sene daha da iyiye inşallah.
  • Tebrikler...
  • Bonus olacak mı? Zam yapılacak mı? Banka promosyonu çalışanlar da alacak mı?
  • Umarım karşılığında 2019dan daha iyi bir bonus alırız. Bir de ekip yemeği için bir çözüm bulsanız. Çok uzamadı mı bu durum. Biraz da bunlardan bahsetseniz.
  • Şirket uçuyor, çalışanlar uçucu personel JU lar batıyor.
  • yolcuları istanbul aktarma eziyetinden kurtaran Sunexpress in başarıları umarım daim olur.İzmir ve Antalya arkanda Sunex!
  • ne oldu?
  • Tebrikler şirketime ve tüm çalışma arkadaşlarıma Tekin

Türk Hava Yolları ve Lufthansa ortak kuruluşu SunExpress, havacılık sektöründeki 30 yılı aşkın tecrübesiyle 30 ülkede 60 destinasyona 175’ten fazla noktaya aktarmasız uçuş sunarak Türkiye turizmine değer katmaya devam ediyor.

Hava yolu 2022 yılının başından bu yana 8 milyonu aşkın yolcu taşırken, yaz sezonunun ardından devam eden talebi karşılamak amacıyla Eylül ayının ardından Ekim ayı için de kapasite artışına gitti. Yaz sonrası yaratılan ek kapasite 1000 uçuşa ulaştı.

Yolcu trafiğinde iki kat artış
SunExpress, yılın başından beri uçuşlarında ortalama %86’lık bir doluluk oranı ile 8 milyonu aşkın yolcu taşıdı. Yolcu trafiğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre iki kat artış yaşanırken, pandemi öncesi 2019 yılı rakamları da aşıldı. 

Yıl sonuna kadar 10 milyon yolcu hedefi aşılacak
Pandeminin ardından tatil seyahatine yönelik artan talebi karşılamak amacıyla Eylül ve Ekim ayları için kapasite artışına giden SunExpress, sektörde uçuş iptallerinin yaşandığı bir dönemde 1000 yeni uçuş planladı. Şirketin 2022 için 10 milyon yolcu taşıma hedefini yıl tamamlanmadan aşması öngörülüyor.

47 milyon turist hedefine katkıda bulunmaya devam edeceğiz
SunExpress CEO'su Max Kownatzki konu ile ilgili olarak şu değerlendirmede bulundu: “Bu yazın en yoğun dönemini, uçuşlarımızda Avrupa genelindeki yer hizmetleri personeli eksikliği kaynaklı bir iptal gerçekleştirmeden geçirdik. Bu olağanüstü sezonda rekor sayıda misafirimizi güvenli ve konforlu şekilde sevdikleri tatil destinasyonlarına taşıyarak Türkiye turizmine sağladığımız katkıyı daha da artırdık. Seyahat talebinin kış sezonunda da hız kesmeden süreceğini öngörüyoruz. Avrupa’dan Türkiye’ye yönelik devam eden talebi karşılamak üzere ilave uçuşlar planladık. Türkiye’nin bu yıl için 47 milyon turist hedefine katkıda bulunmaya devam edeceğiz.”

SunExpress’e “Dünyanın En İyi Tatil Hava Yolu” Ödülü
SunExpress, havacılık sektörünün Oscar’ı olarak bilinen Skytrax 2022 Dünya Hava Yolu Ödülleri’nde “Dünyanın En İyi Tatil Hava Yolu” ödülünün sahibi oldu. Tatil hava yolu uzmanlığıyla SunExpress, Dünya Hava Yolu Ödülleri’nde geçtiğimiz dönemde de üç yıl art arda “Türkiye’nin En İyi Tatil Hava Yolu” seçilmişti.

Uluslararası hava taşımacılığı derecelendirme kuruluşu Skytrax tarafından yıllık olarak açıklanan ödüller, yolcu memnuniyetini ölçmek üzere gerçekleştirilen global ölçekli anket sonucu ile belirleniyor. Bu yıl online anket Eylül 2021-Ağustos 2022 tarihleri arasında 100 ülkeden yaklaşık 14 milyon yolcunun katılımıyla yapıldı.
 

SunExpress 8 milyonu aşkın yolcu taşıdı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Line CPT ~ 2 ay önce
Ofiste çalışan ek görevli pilotlara duty time ödemesi yapıldıkça bu maliyet yapısı değişmez. Adamların herbiri 16k Eur maaş alıyorlar. 20 pilot olsa böyle ayda 160k yılda da yaklaşık 2Mio Eur saving yapılır. Ne ballı hayat... Biz hiç durmadan uçuyoruz 100 saat karşılığı 8-9k Eur maaş kazanıyoruz. SXS HR hesaplarınızı dikkatli yapın bu gidişle çok adam kaybedeceğiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
K.A ESB ~ 2 ay önce
Havacılık sektöründe işini ciddi yapan, emniyet, güvenlik, yolcu memnuniyeti,ekip bütünlügü, zaman yönetimi, egitim kavramlarını şirket içinde her alanda etkin kullanan ve personel seçimi ve terfilerde liyakat, kabiliyet odaklı tercih yapan bir firmadır Sunexpress. Dilerim Ülkemizde diger firmalar da personellerinin egitim ve gelişimine önem verir, yatırım yapar ve onları maddi manevi mutlu ederler, Sunexpress gibi yükselirler. Ülkemizde kurumsal firmaların sayısının artması dilegiyle... Çok Yaşa Sunexpress !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
D.K.M ~ 2 ay önce
Maşallah şirketime…Her sene daha da iyiye inşallah.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teknik ~ 2 ay önce
Tebrikler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SXS ~ 2 ay önce
Bonus olacak mı? Zam yapılacak mı? Banka promosyonu çalışanlar da alacak mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bonus ve ekip yemeği ~ 2 ay önce
Umarım karşılığında 2019dan daha iyi bir bonus alırız. Bir de ekip yemeği için bir çözüm bulsanız. Çok uzamadı mı bu durum. Biraz da bunlardan bahsetseniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şirket Ok ✅ Çalışan ~ 2 ay önce
Şirket uçuyor, çalışanlar uçucu personel JU lar batıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
izmir ve antalya ~ 2 ay önce
yolcuları istanbul aktarma eziyetinden kurtaran Sunexpress in başarıları umarım daim olur.İzmir ve Antalya arkanda Sunex!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bu önemli ~ 2 ay önce
Evet cok önemli bi husus.Izmir den Brüksel e direkt uçabiliyoruz.Hem de Crl den tekrar 1 saat yol gitmemize ve Saw aktarma yapmamıza gerek kalmadan.Teşekkürler Sunexpress.
Amerika ~ 2 ay önce
ne oldu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Oldu ~ 2 ay önce
Oldu o iş
TT ~ 2 ay önce
Tebrikler şirketime ve tüm çalışma arkadaşlarıma Tekin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Senin sayende mi? ~ 2 ay önce
Bu sonuç senin marifetin sayesinde değil, çalışanların sayesinde TT. Sen sadece insanların üzerine EZE EZE BAS. Olur mu? Çünkü en iyi bildiğin iş bu. İşten insan atmak, deve gibi yapılanı hiç unutmamak, milletin sırtına basıp iyi prim almak. Yanlışsa cevap ver bakalım…
FB ~ 2 ay önce
Tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyrorum. Ferhat

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000