14 Ocak 2013, Pazartesi 07:57:34

SPORTİF HAVACILIK SEVENLER DERNEK KURDU

İnebolu’da Yamaç Paraşütünü geliştirmek ve ilçeye turizmine kazandırılması konusunda İnebolu Sportif Havacılık ve Doğa Sporları Kulübü Derneği kuruldu.

İnebolu’da doğa turizmi ve yamaç paraşütü sporunu geliştirmek amacıyla kurulan dernek 4 Ocak 2013 tarihinde faaliyete geçti.

Başkanlığını Necati Özer’in yaptığı İnebolu Sportif Havacılık ve Doğa Sporları Kulübü Derneği’nin, yakında yapılacak olan genel kurulun ardından İnebolu’da faaliyetlere başlayacağı bildirildi.

İnebolu’da yamaç paraşütü sporunu geliştirmek amacıyla dönem dönem kurslar açacak olan Dernek, Yamaç Paraşütü Federasyonu tarafından görevlendirilen antrenörlerin katılımıyla uçuş eğitimleri verilecek.

İnebolu Sportif Havacılık ve Doğa Sporları Kulübü Derneği Başkanı Necati Özer, İnebolu’da yamaç paraşütü ile uçulabileceğinin altını çizdi. Özer, şöyle konuştu: “Bilindiği üzere ilçemizde yamaç paraşütü yapılabileceği, festivallerdeki gösterilerle kanıtlandı. Bunu geliştirebilmek ve ilçemizi bu yolla tanıtmak için böyle bir derneğe ihtiyaç olduğu kanaatine vardık ve derneğimizi kurduk. Belediye Başkanımız Sayın Engin Uzuner ve İnebolu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Sayın Kerim Daşçı’nın destekleriyle faaliyetlerimize başlayacağız. Yamaç paraşütü ve doğa sporlarına meraklı olanları derneğimize üye olmaya davet ediyoruz” dedi.

İnebolu Sportif Havacılık ve Doğa Sporları Kulübü Derneği’ne üye olmak isteyenlerin Başkan Necati Özer ile temasa geçmeleri gerektiği bildirildi.

SPORTİF HAVACILIK SEVENLER DERNEK KURDU

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000