25 Eylül 2021, Cumartesi 13:32:14

SOLOTÜRK Malta'da Gösteri Yapacak

Türk Hava Kuvvetleri akrobasi timi SOLOTÜRK, Uluslararası Hava Şovu'na katılmak üzere Malta'ya gitti.
  • Solo Turk polis olmali, bence polis Jet pilotlari olmali
  • Maşallah,hepiniz Allah'a emanet yiğitler.
  • en az 20 tane asker 1 abd uçağıyla şov yapmak için istihdam ediliyor. vay ülkenin kaynaklarına. öğrencilerin kalacak yurdu yok ama show must go on. solotürkle vatansever olanlar, hadi yüklenin eksilere.
  • Seviyoruz sizleri gökyüzündeki gururumuzsunuZ.

Türk Hava Kuvvetleri akrobasi timi SOLOTÜRK, Uluslararası Hava Şovu'na katılmak üzere Malta'ya gitti.

SOLOTÜRK ekibi, 1565 yılındaki Malta kuşatmasında şehit olan Türk askerleri ile 1. Dünya Savaşı'nda çeşitli cephelerde esir edilerek Malta'ya getirilen ve burada hayata gözlerini yuman Türklerin bulunduğu Türk Askeri Şehitliği'ni ziyaret etti.

SOLOTÜRK ekibi, şehitlikteki kabirlere kırmızı karanfil bıraktı. Ekip, daha sonra Türkiye'nin Valetta Büyükelçisi Kerem Kıratlı'nın büyükelçilik konutunda onurlarına verdiği resepsiyona katıldı.

Ekiple bir süre sohbet eden Büyükelçi Kıratlı'ya SOLOTÜRK ekip lideri Hava Pilot Binbaşı Emre Mert ve Hava Pilot Yüzbaşı Serdar Doğan, Malta gösterisine özel olarak hazırlanan imzalı poster takdim etti.

Kıratlı, SOLOTÜRK akrobasi timini Malta'da görmekten duydukları memnuniyeti dile getirirken ekibe gösterilerinde başarılar diledi.

SOLOTÜRK ekibi, Malta Uluslararası Hava Şovu'nda hafta sonunda iki gösteri uçuşu icra edecek.SOLOTÜRK Malta'da Gösteri Yapacak

Facebook Yorum

Yorumlar

Polis ~ 27 gün önce
Solo Turk polis olmali, bence polis Jet pilotlari olmali

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TÜRK ~ 27 gün önce
Maşallah,hepiniz Allah'a emanet yiğitler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 27 gün önce
en az 20 tane asker 1 abd uçağıyla şov yapmak için istihdam ediliyor. vay ülkenin kaynaklarına. öğrencilerin kalacak yurdu yok ama show must go on. solotürkle vatansever olanlar, hadi yüklenin eksilere.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Capt ~ 28 gün önce
Seviyoruz sizleri gökyüzündeki gururumuzsunuZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000