24 Nisan 2022, Pazar 20:55:28

Sivrihisar Havacılık Merkezi'nde çocuklara uçuş deneyimi

Eskişehir'deki M.S.Ö Hava ve Uzay Müzesi ile Sivrihisar Havacılık Merkezi çocuklara uçuş deneyimi yaşattı.
  • helal size
  • Her ne kadar bademleri rahatsız etse de 23 nisanlar ilelebet kutlanacak ve çağdaş şehirlerimiz başarısına başarı katacak.
  • nese doluyor insan

Eskişehir'deki M.S.Ö Hava ve Uzay Müzesi ile Sivrihisar Havacılık Merkezi çocuklara uçuş deneyimi yaşattı.

Eskişehir'deki Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuklar için çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi.

Merkezin Sivrihisar ilçesindeki Necati Artan Tesisleri'ne gelen çocuklar ile ebeveynleri, M.S.Ö. Hava ve Uzay Müzesi'ni gezdi.

İsteyenler, merkeze ait helikopter ve uçaklarla deneyimli pilotlar eşliğinde uçuş deneyiminin heyecanını yaşadı.

Yarışmaya da katılan çocuklar, yaptıkları kağıt uçakları en uzağa atmak için mücadele etti.

Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi Organizasyon Komitesi Başkanı Senan Öztürk Dergin, merkezin yılın ilk etkinliğini Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla gerçekleştirdiğini söyledi.

Etkinlik kapsamında 187  çocuğun uçuş keyfi yaşadığını ve 67 çocuğun da yarışmaya katıldığını ifade eden Dergin, şöyle konuştu:

"Çocuklar bu etkinlikte çok büyük keyif aldı. İlk kez bir hava taşıtına binen çocuklar da vardı. Yüzlerinden bu heyecanı görebildik. Son iki yıldır Kovid-19 salgın nedeniyle çevrim içi düzenlediğimiz Kağıt Uçak Yarışması'nı da bu sene hangarda yapabildik. Vintage-2 Hangarı'nda çocuklar yarıştı. M.S.Ö. Hava ve Uzay Müzesi de çocuklara kapılarını açtı. Böylece çocuklar müzedeki uçakları da yakında görmüş oldu. "

Senan Öztürk Dergin, 17-18 Eylül'de "Sivrihisar Hava Gösterileri 2022"nin herkese açık olarak gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi.Sivrihisar Havacılık Merkezi'nde çocuklara uçuş deneyimi

Facebook Yorum

Yorumlar

uçuradurun ~ 4 ay önce
helal size

Yanıtla

Kalan karakter 1000
23 nisan ~ 4 ay önce
Her ne kadar bademleri rahatsız etse de 23 nisanlar ilelebet kutlanacak ve çağdaş şehirlerimiz başarısına başarı katacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
23 nisan ~ 4 ay önce
nese doluyor insan

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000