23 Ocak 2011, Pazar 08:31:33

SİLAHLARI UÇAKLA MI TAŞIDI?

Dün New York'ta mahkemeye çıkarılan Rus vatandaşı Bout'un duruşmasının 12 Eylül'de başlaması kararlaştırıldı.
  • Ne de olsa Rus...Rus'un affi olmaz. O yuzden dua etsin laikligi bolmeye calisan akp'liler. Karsilarinda Bout gibi bir Rus yok.
"Ölum Taciri" olarak bilinen eski Sovyet Ordusu mensubu Bout, sahip oldugu uçak şirketini kullanarak Güney Amerika, Afrika ve Ortadoğu'daki Militan gruplara yasadışı yollardan silah satmakla suçlanıyor.

Bout, hakkındaki suçlamaları reddediyor ve yasal yollardan hava taşımacılığı yaptığını söylüyor.

Vicktor Bout, yaklaşık Iki Yıl hafta önce Tayland'da Amerikalı guvenlik yetkililerinin düzenlediği operasyonda yakalanmıştı. Amerikalılar operasyon sırasında kendilerini Bout'a Kolombiya'daki FARC militanları komünist olarak tanıttı.

Bout'un Tayland'dan Sınır Dışı edilerek Amerika'ya gönderilmesi yaklaşık Iki Yıl sürdü. Rus hükümeti, taşıdığı gerekçesiyle eleştiriyor Sınır Dışı kararını yasadışı oldugu ve Siyasi Maksat.

Rus RIA Novosti haber ajansına Türkçesi, Amerikalı yetkililer, Viktor Bout'a, Rusya ve diger ülkelerdeki Bağlantılarını Açıklaması karşılığında Hafif ceza Teklif Etti ancak zanlı bunu reddetti.

SİLAHLARI UÇAKLA MI TAŞIDI?

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 12 yıl önce
Ne de olsa Rus...Rus'un affi olmaz. O yuzden dua etsin laikligi bolmeye calisan akp'liler. Karsilarinda Bout gibi bir Rus yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000