05 Ocak 2019, Cumartesi 08:14:35

Sikorsky'den pilotlarımıza ödül

Sikorsky Firması, Jandarma Genel Komutanlığı'nın 2018 Temmuz ayında gerçekleştirdiği "hayat kurtarma" operasyonunu ödüllendirdi.
  • KAHRAMANLAR KAHRAMANI TÜRK JANDARMASI ! "....en karanlik köselerde günes gibi dogariz" Tüm TÜRK askerleri zaten yüreklerinde TÜRK halkinin sertifikalarini tasiyorlar !!!!
  • Bu ve bunun gibi tüm kahraman personelimizi tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Rabbim ayağınıza taş değdirmesin. Amin...
  • sizleri çok seviyoruz. ne kadar gurur duysak az... iyi ki varsınız:)
  • başkalarının canı için kendi canını hiçe sayanlar önünüzde eğilmek gerekiyor
  • oha film gibi olmuş. "böyle" askerlerimizin "de" olması ülkemle duyduğum gururu 3e 5e katlıyor... bıraksalar uzaya da gideriz çinin ayın karanlık yüzüne yolladığı robota rahat takılsın diye fener de tutarız :))) saygı duyarım - tebrik ederim - varsa hakkımı da helal ederim.. adamlara bak ya aslan aslan...
  • Tebrikler. Böyle yetenekli ve sorumluluk alan pilotlarımızı tebrik ediyorum. Emsallerinin çoğalmasını diliyorum.
  • Her saçma konuya yorum yazarsınız bu kahramanlara 2 kelimeyi çok görürsünüz. Sonra niye biz bu durumdayız. Beter olun

Sikorsky Firması, Jandarma Genel Komutanlığı'nın 2018 Temmuz ayında gerçekleştirdiği "hayat kurtarma" operasyonunu ödüllendirdi. Sikorsky firması, kurtarma faaliyetindeki cesaret ve yeteneklerinden dolayı jandarma personeline "Kurtama Sertifikası" ödülü verdi.

Olay, 10 Temmuz 2018'de Jandarma Havacılık Balanlığına bağlı Diyarbakır Jandarma Hava Grup Komutanlığına gelen bir ihbarın değerlendirilmesi sonucu gerçekleşmişti. "Çoğu çocuk ve kadınlardan oluşan 12 vatandaşın serinlemek için girdikleri Dicle Nehri'nde suların aniden yükselmesi ile nehir ortasında bulunan bir adacıkta mahsur kalması" ihbarı üzerine bölgede kurtarma operasyonu başlatılmıştı.

Yapılan keşifler sonucu nehirdeki su seviyesinin helikopteri emniyetsiz bir duruma sokmayacağı, geç kalınması halinde ise vatandaşların hayati tehlikesi olabileceği üzerine, helikopter bölgeye hiçbir bir techizat kullanmadan ini yapmıştı. Mahsur kalanlar helikopterin için alınması ve emniyetli bir noktaya tahliye edilmesi ile operasyon sonlandırılmıştı.

Kurtarma sertifikası verildi

Kurtarma operasyonu sonucu 'Sikorsky Firması' tarafından uçuş ekibi Jandarma Pilot Binbaşı Utku Akın, Jandarma Pilot Yüzbaşı A. Ayacan Sava, Jandarma Uzman Havacı Astsubay Kıdemli Çavuş Güner Kızıl'a kurtarma faaliyetlerindeki cesaret ve yeteneklerinden dolayı "Kurtarma Sertifikası" verildi.

Sikorsky'den pilotlarımıza ödül

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

GEREK YOKDU !! ~ 4 yıl önce
KAHRAMANLAR KAHRAMANI TÜRK JANDARMASI ! "....en karanlik köselerde günes gibi dogariz" Tüm TÜRK askerleri zaten yüreklerinde TÜRK halkinin sertifikalarini tasiyorlar !!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Okuyucu ~ 4 yıl önce
Bu ve bunun gibi tüm kahraman personelimizi tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Rabbim ayağınıza taş değdirmesin. Amin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
flyby ~ 4 yıl önce
sizleri çok seviyoruz. ne kadar gurur duysak az... iyi ki varsınız:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
birisi ~ 4 yıl önce
başkalarının canı için kendi canını hiçe sayanlar önünüzde eğilmek gerekiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yuh ~ 4 yıl önce
oha film gibi olmuş. "böyle" askerlerimizin "de" olması ülkemle duyduğum gururu 3e 5e katlıyor... bıraksalar uzaya da gideriz çinin ayın karanlık yüzüne yolladığı robota rahat takılsın diye fener de tutarız :))) saygı duyarım - tebrik ederim - varsa hakkımı da helal ederim.. adamlara bak ya aslan aslan...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 4 yıl önce
Tebrikler. Böyle yetenekli ve sorumluluk alan pilotlarımızı tebrik ediyorum. Emsallerinin çoğalmasını diliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Takdir edin ~ 4 yıl önce
Her saçma konuya yorum yazarsınız bu kahramanlara 2 kelimeyi çok görürsünüz. Sonra niye biz bu durumdayız. Beter olun

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000