04 Nisan 2018, Çarşamba 14:05:53

SHGM'den Ukrayna ile yeni anlaşma

Türkiye ile Ukrayna arasında uçuşların artırılması amacıyla imzalanan yeni anlaşmayla İstanbul-Odessa uçuş frekansı iki katına çıkarıldı. İzmir, Bodrum, Bursa ve Dalaman yeni uçuş noktaları olarak belirlendi.
  • odessa da anlasılan natasalardan gelen gelır, taksı soguslemesı vs. odessa Avrupa en yuksek AIDS oranı hatırlatırım.
  • Kiev ucuslari yetersiz pahali Ukrayna nin 55 milyon yolcusu Dunya ya Avrupa dan aciliyor, point to point destinasyonlar artiriliyor sadece
  • Eğer uia nın bir sefer planı yoksa izmirdeki frekans artışı biraz şaşırtıcı olmuş.
  • Odessa Ukraynanın kayda değer tek yeri.
  • Antalya-Kiev arası tarifeli uçuş bekliyoruz.
  • Yahu böyle haberler yapıp Bursalıları boş yere umutlandırmayın :) Qatar'la da anlaşma sağlandı ama ufukta uçuş planlaması gözükmüyor. Elbette bu iş ticari bir iştir, doluluk potansiyeli görülmeden uçuş konması beklenemez. Ama daha bu ülkenin bayrak taşıyıcısı var olan Samsun, Antalya uçuşlarını iptal ediyor, yatıya kalan uçağı iptal ediyor, ufak bir base olması beklenen havaalanını öldürüyor, Adana Kıbrıs Van Gaziantep planlamalarını tamamen rafa kaldırıyor, siz köprü yaptık deyip 3-4 milyon kişiyi SAW'a mecbur bırakıp istikamet gösteriyor, atamayla gelen BŞB Başkanı da buna çana tutup reklamını yapıyor, şehir içindekini AVM ve konutla doldurmak için kapatmaya çalışıyor, Bursa'nın asıl ihtiyaçları için Cumhurbaşkanından randevu talep etmiyor da var olanı kapayıp bozmak için randevu istiyor.. Vs vs. Yazıktır yahu, günahtır.

Türkiye ile Ukrayna arasında uçuşların artırılması amacıyla imzalanan yeni anlaşmayla İstanbul-Odessa uçuş frekansı iki katına çıkarıldı. İzmir, Bodrum, Bursa ve Dalaman yeni uçuş noktaları olarak belirlendi.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden (SHGM) yapılan açıklamaya göre, SHGM ile Ukrayna Sivil Havacılık heyeti, iki ülke arasındaki seferlerin ve uçuş noktalarının artırılması amacıyla dün Ankara'da bir araya geldi.

Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Haydar Yalçın ve Ukrayna Sivil Havacılık Otoritesi Genel Müdür Yardımcısı Sergii Korshuk başkanlığında gerçekleştirilen havacılık müzakerelerinde, havayolu taşıyıcılarının süregelen frekans ve nokta kısıtlaması sorunları ele alındı.

Müzakereler sonunda imzalanan mutabakat zaptı ile İstanbul-Odessa hattında mevcut frekans sayısının iki katına çıkarılması konusunda anlaşma sağlandı. İstanbul-Odessa hattındaki haftalık uçuşları 14'ten 28'e çıkarılırken, iki ülke arasında yeni uçuş noktaları konusunda da mutabık kalındı.

Bu kapsamda, Türk tarafı için İzmir, Bodrum, Bursa ve Dalaman çıkış noktası, Ukrayna tarafı için de varış noktası olarak kabul edilerek bu şehirlerden karşılıklı sefer düzenlenmesine imkan sağlandı.

İzmir-Kiev hattı için haftalık 21 frekans uçuş belirlenirken, yeni eklenen noktalara haftalık 7 frekans sefer düzenlenmesi karara bağlandı.

SHGM'den Ukrayna ile yeni anlaşma

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

mahmud ~ 4 yıl önce
odessa da anlasılan natasalardan gelen gelır, taksı soguslemesı vs. odessa Avrupa en yuksek AIDS oranı hatırlatırım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kiev ~ 4 yıl önce
Kiev ucuslari yetersiz pahali Ukrayna nin 55 milyon yolcusu Dunya ya Avrupa dan aciliyor, point to point destinasyonlar artiriliyor sadece

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Karşıyakalı ~ 4 yıl önce
Eğer uia nın bir sefer planı yoksa izmirdeki frekans artışı biraz şaşırtıcı olmuş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Antic ~ 4 yıl önce
Odessa Ukraynanın kayda değer tek yeri.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hakkı ~ 4 yıl önce
Antalya-Kiev arası tarifeli uçuş bekliyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bursa ~ 4 yıl önce
Yahu böyle haberler yapıp Bursalıları boş yere umutlandırmayın :) Qatar'la da anlaşma sağlandı ama ufukta uçuş planlaması gözükmüyor. Elbette bu iş ticari bir iştir, doluluk potansiyeli görülmeden uçuş konması beklenemez. Ama daha bu ülkenin bayrak taşıyıcısı var olan Samsun, Antalya uçuşlarını iptal ediyor, yatıya kalan uçağı iptal ediyor, ufak bir base olması beklenen havaalanını öldürüyor, Adana Kıbrıs Van Gaziantep planlamalarını tamamen rafa kaldırıyor, siz köprü yaptık deyip 3-4 milyon kişiyi SAW'a mecbur bırakıp istikamet gösteriyor, atamayla gelen BŞB Başkanı da buna çana tutup reklamını yapıyor, şehir içindekini AVM ve konutla doldurmak için kapatmaya çalışıyor, Bursa'nın asıl ihtiyaçları için Cumhurbaşkanından randevu talep etmiyor da var olanı kapayıp bozmak için randevu istiyor.. Vs vs. Yazıktır yahu, günahtır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000