05 Eylül 2018, Çarşamba 12:16:57

İzinsiz İHA uçurana büyük ceza!

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), 11 kuruluşa daha İHA Eğitim Kuruluşu Yetkisi verildiğini duyurdu.
  • bizim zamanımız da drone yoktu uçurtma uçururduk,hem o zamanlar km maaşları da bu kadar yüksek değil di...
  • Nerede acaip iş orada biz. Diyelim 100 kişi aynı anda izin başvurdu ne kadar sürede izin çıkacak?Vatandaş tatile çıkıp köyünde, tarlasında keyif için bu işi yapacak niye izin alsın ki? Ayrıca cezası niye bu kadar çok? Devlet aynı ceza miktarlarını trafik cezaları ve magandaları için uygulasın trafik kazaları ciddi azalır niye uygulamıyor?
  • Birgun Antalya’da hem de 5 yıldız otelde kalıyordum. Sabah dronu balkonda dolaşırken gördüm. Ceza çaksınlar. Bu işin suyu çıktı. Mahremiyet denen birşey kalmadı.
  • Gercekten cok saçma.
  • ya arkadas isteyen istedigi seyi ucurur...tamam havalimanimda ucurana ceza kes..ok de..adam daga tasa ormana gitmis cekim yapmis izin mi alicak sizden
  • shgm sadece goy goyda. 25 eğitim kuruluşu nedir abd de var mı bu rakam? show amaçlı lisans parası toplamak amaçlı organizasyon. neymiş drone eğitimi. sen uçuş okullarını denetledin de ne yaptın? thy ye ne bulgu yazdın mürettebat süreleri ile ilgili? drone isterse motora girsin uçağa hiç bir şey olmaz ancak uykusuz bir pilot veya maaşı tl ile verilen gözü dışarda bir teknisyen cinayete sebep olur. özel sektör ne durumda? genel havacılık ne durumda? eyy shgm sen ne işe yararsın.
  • Allah bereket versin...Tarkim uçuş okulundan mağdur olduk 1 ay geç dilekçe verdiğimizden dolayı paramızı alamıyoruz.Ne iş yapardın o zamanlar

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), 11 kuruluşa daha İHA Eğitim Kuruluşu Yetkisi verildiğini duyurdu. Böylece İHA Eğitim Kuruluşlarının sayısı 25'e yükseldi. SHGM ayrıca izinsiz İHA uçuranlara veirlecek cezalarla ilgili de bir duyuru yayınladı.

İZİNSİZ UÇUŞLARA 18 BİN 315 TL CEZA!

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, "İzinsiz veya kayıtsız, tescil olmadan uçuş yapan şahıslara ve İHA pilotlarına 6 bin 868 TL, uçuş izni almadan yapılan İHA uçuşlarında ise 11 bin 447 TL para cezası kesilmektedir" denildi.

Buna göre izinsiz ve kayıtsız uçuş yapanlara toplamda 18 bin 315 TL para cezası kesilecek.

SHGM açıklaması:


 

İzinsiz İHA uçurana büyük ceza!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

km ~ 4 yıl önce
bizim zamanımız da drone yoktu uçurtma uçururduk,hem o zamanlar km maaşları da bu kadar yüksek değil di...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Acaiplik heryerde ~ 4 yıl önce
Nerede acaip iş orada biz. Diyelim 100 kişi aynı anda izin başvurdu ne kadar sürede izin çıkacak?Vatandaş tatile çıkıp köyünde, tarlasında keyif için bu işi yapacak niye izin alsın ki? Ayrıca cezası niye bu kadar çok? Devlet aynı ceza miktarlarını trafik cezaları ve magandaları için uygulasın trafik kazaları ciddi azalır niye uygulamıyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Süper Tabii ~ 4 yıl önce
Birgun Antalya’da hem de 5 yıldız otelde kalıyordum. Sabah dronu balkonda dolaşırken gördüm. Ceza çaksınlar. Bu işin suyu çıktı. Mahremiyet denen birşey kalmadı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Süper ~ 4 yıl önce
Gercekten cok saçma.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bu nasi bir mantik ~ 4 yıl önce
ya arkadas isteyen istedigi seyi ucurur...tamam havalimanimda ucurana ceza kes..ok de..adam daga tasa ormana gitmis cekim yapmis izin mi alicak sizden

Yanıtla

Kalan karakter 1000
goy goy aş ~ 4 yıl önce
shgm sadece goy goyda. 25 eğitim kuruluşu nedir abd de var mı bu rakam? show amaçlı lisans parası toplamak amaçlı organizasyon. neymiş drone eğitimi. sen uçuş okullarını denetledin de ne yaptın? thy ye ne bulgu yazdın mürettebat süreleri ile ilgili? drone isterse motora girsin uçağa hiç bir şey olmaz ancak uykusuz bir pilot veya maaşı tl ile verilen gözü dışarda bir teknisyen cinayete sebep olur. özel sektör ne durumda? genel havacılık ne durumda? eyy shgm sen ne işe yararsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 4 yıl önce
Allah bereket versin...Tarkim uçuş okulundan mağdur olduk 1 ay geç dilekçe verdiğimizden dolayı paramızı alamıyoruz.Ne iş yapardın o zamanlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000