18 Eylül 2018, Salı 11:15:35

SHGM yeni bir anlaşma imzaladı

Türkiye ile Tacikistan; uçuşların arttırılması, yeni uçuş noktalarının oluşturulması ve kargo uçuşlarının başlatılmasına imkân veren yeni bir anlaşma imzaladı.
  • Talep çoksa olur da kaç kişi Duşanbe'ye gitmek istiyor? Kırgızistan neyse de Tacikistan zor.
  • Tacikistan denince aklıma hemen Taskentin şimdiki müdürü Selim Kahraman geldi. Selim bey lise mezunu olup, fetö nün Tacikistandaki yurtlarından yetişmedir.( cv sini ve gecmisini bir araştırın)Kendisinin başka meziyetlerinde var ama onlar şimdilik kalsın, Tilki gibi kurnaz olduğu için bütün operosyanlarda ona hiç dokunulmadı yada içeride sağlam adamları var,ne diyelim helâl olsun,gemisini yürüten kaptan.
  • Bahri beyin bu konulardaki çalışması arzusu çok yüksek. Açıp bakıp okuyun. Tek başına shgm de tüm işlerin başında.
  • O ceketlerin düğmesi yok mu?

Türkiye ile Tacikistan; uçuşların arttırılması, yeni uçuş noktalarının oluşturulması ve kargo uçuşlarının başlatılmasına imkân veren yeni bir anlaşma imzaladı.

Türkiye ile Tacikistan arasındaki sivil havacılık ilişkilerini, uçuşların sayısını ve diğer teknik konuları görüşmek amacı ile 13-14 Eylül 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen Sivil Havacılık Müzakerelerinde, iki ülke arasındaki haftalık uçuş sayısının üçten dokuza çıkarılması ve Tacikistan’da iki yeni noktaya daha uçuş düzenlenmesi konusunda mutabakat sağlandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Genel Müdür Vekili Bahri Kesici ve Tacikistan Sivil Havacılık Ajansı Direktörü İkrom Subhon Subhonzoda başkanlıklarındaki heyetler arasında gerçekleşen müzakereler neticesinde iki ülke arasındaki sivil havacılık ilişkilerini düzenleyen yeni bir Mutabakat Zaptı imzalandı.

Yeni anlaşma uyarınca, önceki düzenlemeler gereği ülkemizden haftada sadece üç frekans sefer düzenlenebilen Tacikistan ile haftalık uçuş sayısı beş tanesi İstanbul-Duşanbe hattında olmak üzere üçten dokuza çıkarıldı. Ayrıca Tacikistan’daki Khojend ve Kolyab noktaları da Türk Havayolu Taşıyıcılarının uçuş ağına eklendi.

Ayrıca mevcut düzenlemelerle gerçekleştirilemeyen kargo uçuşlarına imkân veren yeni düzenlemeler de anlaşmayla imza altına alındı.  İki ülke arasındaki ticaret hacmini ve ilgili ülkeye ülkemizden yapılacak ihracatı artırmak ve kolaylaştırmak amacıyla İstanbul-Duşanbe hattında haftalık 2 frekanslık kargo uçuşu gerçekleştirilmesi konusunda mutabık kalındı.

Görüşmelerde Türk ve Tacik havayolları arasındaki işbirliği imkânları da ele alınarak iki ülke havayollarının kod paylaşımı başta olmak üzere ticari işbirliğine girmelerine olanak sağlayan düzenlemeler de yeni anlaşmaya eklendi.

Anlaşmanın Tacikistan tarafından onaylanarak 14 iş günü sonunda olumsuz bir haber gelmemesi  halinde 5 Ekim 2018 tarihi itibariyle yürürlüğe girmesi bekleniyor.

SHGM yeni bir anlaşma imzaladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

arz talep ~ 8 ay önce
Talep çoksa olur da kaç kişi Duşanbe'ye gitmek istiyor? Kırgızistan neyse de Tacikistan zor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arz-talebe ~ 8 ay önce
niye ki,kırgızistanda ne varki???
Tilki Selim ~ 8 ay önce
Tacikistan denince aklıma hemen Taskentin şimdiki müdürü Selim Kahraman geldi. Selim bey lise mezunu olup, fetö nün Tacikistandaki yurtlarından yetişmedir.( cv sini ve gecmisini bir araştırın)Kendisinin başka meziyetlerinde var ama onlar şimdilik kalsın, Tilki gibi kurnaz olduğu için bütün operosyanlarda ona hiç dokunulmadı yada içeride sağlam adamları var,ne diyelim helâl olsun,gemisini yürüten kaptan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Shgm ~ 8 ay önce
Bahri beyin bu konulardaki çalışması arzusu çok yüksek. Açıp bakıp okuyun. Tek başına shgm de tüm işlerin başında.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahmet Beyin Ceketi ~ 8 ay önce
O ceketlerin düğmesi yok mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000