22 Mart 2018, Perşembe 09:49:54

SHGM dev organizasyona ev sahipliği yapacak

SHGM, Nisan ayında Asya-Türkiye Sivil Havacılık Konferansı’nda dünyanın en hızlı büyüyen pazarlarını buluşturacak.
  • önce sen kendini bir organize etde
  • SHGM daha havaalanlarını adam gibi denetleyemiyor. Bu işlerle nasıl uğraşacak. Dünyada uluslararası sertifika kuruluşlarını beğenmeyip TSE şartı koşan tek sivil havacılık. Sonra neden ilerleyemiyoruz. Al sana en basit örnek
  • Pilotlar uçuş sırasında uyukluyor… Türkiye'deki havayolu şirketlerinde yönerge değişikliğine gidildi. Önceden kaptan pilotlar maksimum 6 gün üst üste uçuş yaparken bu sayı 12 güne çıkarıldı. Yetkililer pilotların eskiden de dinlenemediğini ve yeni yönerge ile artık sağlık durumlarınında tehlike altında olduğunu söylüyor. Hatta bu yoğun tempoya dayanamayan bazı pilotların ise uçuş esnasında uyuduğu iddia ediliyor. VÜCUT İSTEMSİZCE UYUYOR Çalışma koşullarından dolayı havada uyuklayan veya uyuyan pilotların olduğunu belirten Hava- Sen Genel Başkanı kaptan pilot İskender Çarkçı sozcu.com.tr’ye yaptığı açıklamada, “Bazı pilot arkadaşlarımız çok yoruluyor. Hepimiz insanız yorulunca vücut istemsizce uyur. Bu nedenle havada pilotlarda uyuyabiliyor.” dedi. 110 SAAT SINIRI Normal şartlarda pilotların ayda 110 saat uçuş sınırlarının olduğunu ancak bu sınırların özellikle de yaz aylarında aşıldığını söyleyen Kaptan Pilot İskender Çarkçı, “Bir pilot aylık 110 saat uçuş yapmak durumunda.
  • isabetli bir proje. Ikili anlasmalar yenilenir ve Turkiye lehine olursa super olur.

SHGM, Nisan ayında Asya-Türkiye Sivil Havacılık Konferansı’nda dünyanın en hızlı büyüyen pazarlarını buluşturacak.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), 23-24 Nisan 2018 tarihlerinde Antalya’da Türkiye-Asya Sivil Havacılık Konferansı’na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

SHGM, dünyanın en hızlı büyüyen havacılık pazarlarından biri olan Asya ile havayolu bağlantısını güçlendirmek ve uçuş ağını daha da geliştirmek üzere harekete geçti. Dünya Hava Taşımacıları Birliği (IATA) tarafından önümüzdeki 20 yıl içinde ilave yolcu sayısına 2,1 milyar yolcu ekleyerek 2036’da 3.5 milyar yolcuya ulaşması beklenen Asya-Pasifik havacılık pazarındaki Türkiye’nin etkinliğini güçlendirmek üzere SHGM tarafından Antalya’da Türkiye-Asya Sivil Havacılık Konferansı düzenlenecek.

Asya Ülkelerinin Sivil Havacılık Otoritelerini bir araya getirerek katılımcı ülkeler ile yeni hava ulaştırma anlaşmalarının imzalanması, anlaşmaların revize edilmesi, mevcut sorunların çözülmesi ve uçuş sayılarının artırılması hedeflenen Konferans’ın özellikle 25-29 Nisan 2018 tarihinde  gerçekleşecek olan EurAsia Airshow ile aynı hafta içinde yapılması planlandı.

ICAO Konsey Başkanı Olumuyiwa Benard Aliu başta olmak üzere dünya sivil havacılığına yön veren birçok önemli isim de katılım sağlayacağı Türkiye-Asya Sivil Havacılık Konferansı, Asya ülkeleri arasında havacılık alanında bölgesel ve küresel işbirlikleri ve ortaklıklar için önemli bir platform olmanın yanısıra EurAsia Airshow’u da destekleyerek ülkemiz turizm ve havacılık potansiyelinin tanıtımı için önemli katkı sağlayacak.

Özellikle 2019 yılının Çin’de Türkiye yılı ilan edilmesi ve Hinli turistlerin Türkiye’ye olan yoğun talepler dikkate alındığında konferans, Türk Havayolu Taşıyıcılarına, turizm sektörüne ve iş dünyasına önemli fırsatlar sunmasının yanısıra Asya coğrafyasındaki potansiyelin de ülkemizde tanıtılması bakımından önem taşıyor.

IATA’nın 20 yıllık projeksiyonunda yolcu sayısı en hızlı artacak beş pazarın sırasıyla Çin, ABD, Hindistan, Endonezya ve Türkiye olacağı belirtiyor. 20 yılda Çin’in 921 milyon, Hindistan’ın 337 milyon, Endonezya’nın 235 milyon ve Türkiye’nin 119 milyon yeni yolcu ekleyeceği küresel havacılık pazarında Asya ülkelerinin işbirliğine yönelik stratejik bir adım olarak konferansın büyüme öngörülerinin gerçekleştirilmesi ve sürdürülebilir gelişmeye katkı sağlaması hedefleniyor.

SHGM dev organizasyona ev sahipliği yapacak

Facebook Yorum

Yorumlar

ilk ~ 4 yıl önce
önce sen kendini bir organize etde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SEHEGEME ~ 4 yıl önce
SHGM daha havaalanlarını adam gibi denetleyemiyor. Bu işlerle nasıl uğraşacak. Dünyada uluslararası sertifika kuruluşlarını beğenmeyip TSE şartı koşan tek sivil havacılık. Sonra neden ilerleyemiyoruz. Al sana en basit örnek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
FTLi düzelt... ~ 4 yıl önce
Pilotlar uçuş sırasında uyukluyor… Türkiye'deki havayolu şirketlerinde yönerge değişikliğine gidildi. Önceden kaptan pilotlar maksimum 6 gün üst üste uçuş yaparken bu sayı 12 güne çıkarıldı. Yetkililer pilotların eskiden de dinlenemediğini ve yeni yönerge ile artık sağlık durumlarınında tehlike altında olduğunu söylüyor. Hatta bu yoğun tempoya dayanamayan bazı pilotların ise uçuş esnasında uyuduğu iddia ediliyor. VÜCUT İSTEMSİZCE UYUYOR Çalışma koşullarından dolayı havada uyuklayan veya uyuyan pilotların olduğunu belirten Hava- Sen Genel Başkanı kaptan pilot İskender Çarkçı sozcu.com.tr’ye yaptığı açıklamada, “Bazı pilot arkadaşlarımız çok yoruluyor. Hepimiz insanız yorulunca vücut istemsizce uyur. Bu nedenle havada pilotlarda uyuyabiliyor.” dedi. 110 SAAT SINIRI Normal şartlarda pilotların ayda 110 saat uçuş sınırlarının olduğunu ancak bu sınırların özellikle de yaz aylarında aşıldığını söyleyen Kaptan Pilot İskender Çarkçı, “Bir pilot aylık 110 saat uçuş yapmak durumunda.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
proje ~ 4 yıl önce
isabetli bir proje. Ikili anlasmalar yenilenir ve Turkiye lehine olursa super olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000