02 Haziran 2022, Perşembe 09:20:30

Yangın söndürme uçakları İzmir'de göreve başladı

Orman yangınlarıyla mücadelede yer alacak 2 yangın söndürme uçağı İzmir'de göreve başladı.
  • İyi ki chp var. Yoksa bu sene yine ormanlarımız yanardı
  • Türk hava kurumu yangın söndürme uçakları ve durumda..,,✈️✈️✈️✈️

Orman yangınlarıyla mücadelede yer alacak 2 yangın söndürme uçağı İzmir'de göreve başladı.

İzmir Orman Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Orman Genel Müdür Yardımcısı Hayati Özgür ve İzmir Orman Bölge Müdürü Zafer Derince, Selçuk Efes Havaalanı konuşlanan uçakları inceledi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bölge Müdürü Derince, 1 Haziran itibarıyla yangın açısından riskli dönemin başlaması nedeniyle ormanlara giriş çıkış yasağının başladığını belirtti.

Söndürme organizasyonu olarak hava gücünü daha da güçlendirdiklerini kaydeden Derince, "Bu uçaklar bugün göreve başladı. 3 ton su kapasiteli, 4,5 saat havada kalabiliyor, 1000 kilometre menzilleri var. Konuşlanma yeri Selçuk olsa da Aydın, Muğla gibi değişik yerlerdeki yangınlara müdahale edecekler. Bu uçaklarımız havanın kritik olduğu günlerde keşif uçuşu yapacak. Buradaki amacımız da herhangi bir yangın, duman gördüklerinde hemen müdahale etsinler, böylece söndürmüş olalım." diye konuştu.

Derince, uçakların dışında şu an bölgede 2 helikopterin de görevde olduğunu aktararak, "Önümüzdeki günlerde bölge müdürlüğümüzde toplam 8 helikopter olacak. Hava filosu yönüyle yeterliyiz ve güçlüyüz." dedi.

Yangın söndürme uçakları İzmir'de göreve başladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Chp ~ 2 ay önce
İyi ki chp var. Yoksa bu sene yine ormanlarımız yanardı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lacivert ~ 2 ay önce
Al birini vur ötekine
Chp ~ 2 ay önce
Chp akıl vermese bunları ikaz etmese kafaları basmaz. Helal olsun size. Geliyor gelmekte olan medeniyet. Karanlıklar arkada kalacak
THK ~ 2 ay önce
Türk hava kurumu yangın söndürme uçakları ve durumda..,,✈️✈️✈️✈️

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaptan ~ 2 ay önce
Türkiye düşmanı yöneticiler , 5 tonluk (4900 kg) kapasiteli THK UÇAKLARINI beğenmediler , şimdi 3 ton kapasiteli uçakları bulmuş getirmişler.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000