15 Haziran 2018, Cuma 09:35:51

Savunma Sanayii Müsteşarlığı'ndan 'F-35' açıklaması

Savunma Sanayii Müsteşarlığı'ndan yapılan açıklamada 21 Haziran'da gerçekleştirilecek F-35 teslim töreni tarihinin seçimlerle ilişkilendirilerek yapılan yorumların gerçeği yansıtmadığı bildirildi.
  • ilk ucak malatya ya gidiyor,yakisir malatyama
  • Aerodinamik yok, VTOL yok ne işe yarayacak bu kibrit kutusu. TAI daha iyisini yapabilir, halkımızın vergileriyle boşuna zengin etmeyin şu yankileri. 10 mach hıza ulaşan VTOL olanını niye satmıyorlar
  • O tarihte alıp getiremiyor ama propagandasını ve seçimle ilişkilendirilmesini yapıyorsun Savunma Sanayi Müsteşarı. Eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmek.derler bizim oralarda buna dalaveracılar.
  • sarayı korumak için alınıyor. Sonra kandırıldık. Allah affetsin. Hamdolsun demeyin.
  • Her türlü yolu deniyorlar ama , bu sefer yolcular.
  • madem belliydi de ne şov yapıpduruyorlar. yok vermezseniz kötü olur bilmem ne. sanki biz bilmiyoruz seçim geliyor diye şov yaptıklarını.
  • "Lockheed Martin'in üretim planlamasındaki kayma neticesinde törenin mayıs ayında yapılamayacağı, haziran ayı içerisinde yapılacağı tarafımıza bildirilmiştir." Ne zaman bildirildi? Secim tarihi aciklandiktan sonra mi? Herkes saf zaten, bir siz akillsiniz.

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM), F3-5 teslim töreni tarihinin özellikle seçim öncesine alındığı yönündeki bazı değerlendirmeler üzerine açıklamada bulundu.

SSM'den yapılan açıklamada, Türkiye'nin ortağı olduğu F-35 programı kapsamında Savunma Sanayii İcra Komitesinde 100 adet uçak alımına yönelik bir karara varıldığı anımsatıldı.

'TESLİMATIN 4 YIL SONRA OLACAĞI SİPARİŞ ZAMANINDA BELLİ OLDU'

Açıklamada, komitenin 6 Mayıs 2014 tarihli kararı uyarınca da ilk 2 uçak için kesin sipariş verildiği ve teslimatın 4 yıl sonra olacağının sipariş zamanında belli olduğu belirtilerek, şunlar kaydedildi:

"ABD'deki Lockheed Martin firması ile Ekim 2017'de yapılan görüşmelerde teslim töreninin Mayıs 2018 içerisinde olacağı kararlaştırılmıştır.

Lockheed Martin'in üretim planlamasındaki kayma neticesinde törenin mayıs ayında yapılamayacağı, haziran ayı içerisinde yapılacağı tarafımıza bildirilmiştir. Lockheed Martin şirketinin bu talebi üzerine varılan mutabakatla teslimat 21 Haziran olarak belirlenmiştir. Sonuç olarak, ülkemize teslim edilecek F-35'in teslim tarihinin başka herhangi bir sebepten dolayı 21 Haziran olarak belirlendiğine yönelik bazı bilgilerin yanlış ve yanıltıcı olduğunu kamuoyu bilgisine sunarız".

Savunma Sanayii Müsteşarlığı'ndan 'F-35' açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

firat ~ 4 yıl önce
ilk ucak malatya ya gidiyor,yakisir malatyama

Yanıtla

Kalan karakter 1000
F-35 ~ 4 yıl önce
Aerodinamik yok, VTOL yok ne işe yarayacak bu kibrit kutusu. TAI daha iyisini yapabilir, halkımızın vergileriyle boşuna zengin etmeyin şu yankileri. 10 mach hıza ulaşan VTOL olanını niye satmıyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dalaveracı ~ 4 yıl önce
O tarihte alıp getiremiyor ama propagandasını ve seçimle ilişkilendirilmesini yapıyorsun Savunma Sanayi Müsteşarı. Eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmek.derler bizim oralarda buna dalaveracılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
S400ler ~ 4 yıl önce
sarayı korumak için alınıyor. Sonra kandırıldık. Allah affetsin. Hamdolsun demeyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Muhterem ~ 4 yıl önce
O Saray dediğin yer bu memleketin yönetildiği yer. Devletin bekası önemli bugün rte yarın arb. Soytarılık yapmayın burada ! Burası bir havacılık sitesi
... ~ 4 yıl önce
Nereyi koruyacaktı? Senin akıl hocalarını mı koruyacadı?
Otobüs te ~ 4 yıl önce
Yer vereceğiniz dedeyi Cumhurbaşkanı yapmaz bu ülke !!! Gençlerin önünü açın gençlere iş kapısı olunsun. Bu yaşa kadar yediğinize sayın dedeee
Cluuğviojyydıg ~ 4 yıl önce
Her türlü yolu deniyorlar ama , bu sefer yolcular.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yavrum ~ 4 yıl önce
Seni müneccim mi öptü ?
Yavruma ~ 4 yıl önce
Yoo ben öpmedim
.. ~ 4 yıl önce
madem belliydi de ne şov yapıpduruyorlar. yok vermezseniz kötü olur bilmem ne. sanki biz bilmiyoruz seçim geliyor diye şov yaptıklarını.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Klasik ~ 4 yıl önce
"Lockheed Martin'in üretim planlamasındaki kayma neticesinde törenin mayıs ayında yapılamayacağı, haziran ayı içerisinde yapılacağı tarafımıza bildirilmiştir." Ne zaman bildirildi? Secim tarihi aciklandiktan sonra mi? Herkes saf zaten, bir siz akillsiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Saçmalama bre ~ 4 yıl önce
Programda kayma bi bizemi oluyor herkesin programı kayıyor. Milyar dolarlık proje Türkiye'deki seçime endeksli zaten peh. Oksijen al bence sen.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000