01 Ocak 2013, Salı 13:05:31

SAVCILIK SORUŞTURMAYI BAŞLATTI

Malatya Cumhuriyet Başsavcıvekilliği, Suriye tarafından düşürülen Türk askeri uçağına ilişkin soruşturma başlattı...
  • 15 yıl olan mecburi hizmetin 10 yıla düşürülmesinin tek nedeni olabilir oda biran önce dindar bir orduya sahip olmak. Ülke güvenliği, pilot tecrübesi, terörle mücadele en son sırada ve sıradan bir olay. AB Standartlarına herkonuda uyum sağladık bir tek askerin mecburi hizmeti kalmıştı ona da uyum sağladığımıza göre AB'ye tam üyeliğimiz çantada keklik. Bu kazanın tek nedeni rahmetli pilotların tecrübe yetersizliğidir gerisi laf. Bu tecrübesiz pilotlara bu zor görevi verenlerin sorumluluğu olduğu bir gerçek.
  • TSK'da tecrübeli pilot sıkıntısı yok, ülke güvenliği de gayet tecrübeli,yetkin ve emin ellerde,o yüzden mecburi hizmet 10 yıla düştü.Herhangi bir sıkıntı olsa mecliste yasaya parmak kaldırmazlar,yasa ışık hızıyla geçmezdi. Eğer bir sıkıntı olursa kendileri gelip kurtaracaklar zaten merak etmeyin sakın. Hem Avrupa birliği kriterlerine uygun değilmiş 15 yıl, yani Hollanda,Fransa,Belçika,Almanya ile benzer coğrafik durumdayız. Onlarında sınır komşularında savaş ve terör belası var. İyi uykular Türkiyem.
  • Bu uçuşu yapan rahmetli pilotlarımızın tecrübesinin bu uçuşu yapmak için yeterli olup olmadığının mutlaka sorgulanması gerekir. TSK'da tecrübeli pilot sayısının geçen hergün azaldığı ve ülke güvenliğini etkileyecek düzeye gerilediği bir gerçek. Çok ivedi olarak gerekli önlemlerin alınması şart. http://www.editorhaber.com/kose-yazilari/askeri-havacilikta-emniyetsizlik-mi-var.html

Şehit Pilot Teğmen Hasan Hüseyin Aksoy'un ailesinin avukatı Mehmet Katar'ın, uçağın düşürülmesinde ihmal ve kasıt şüphesi bulunduğu gerekçesiyle ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunması üzerine Malatya Cumhuriyet Başsavcıvekilliği soruşturma başlattı.

Savcılığın, ilgili kurumlardan, şehit pilotlar Hasan Hüseyin Aksoy ve Gökhan Ertan'ın otopsi raporları ile soruşturmaya ilişkin bilgi ve belge istediği öğrenildi.

Soruşturma kapsamında, uçağın düşürülmesinde ihmal ve kasıt bulunup bulunmadığı araştırılacak.

SAVCILIK SORUŞTURMAYI BAŞLATTI

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Dindar ordu ~ 11 yıl önce
15 yıl olan mecburi hizmetin 10 yıla düşürülmesinin tek nedeni olabilir oda biran önce dindar bir orduya sahip olmak. Ülke güvenliği, pilot tecrübesi, terörle mücadele en son sırada ve sıradan bir olay. AB Standartlarına herkonuda uyum sağladık bir tek askerin mecburi hizmeti kalmıştı ona da uyum sağladığımıza göre AB'ye tam üyeliğimiz çantada keklik. Bu kazanın tek nedeni rahmetli pilotların tecrübe yetersizliğidir gerisi laf. Bu tecrübesiz pilotlara bu zor görevi verenlerin sorumluluğu olduğu bir gerçek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sıkıntı yok ~ 11 yıl önce
TSK'da tecrübeli pilot sıkıntısı yok, ülke güvenliği de gayet tecrübeli,yetkin ve emin ellerde,o yüzden mecburi hizmet 10 yıla düştü.Herhangi bir sıkıntı olsa mecliste yasaya parmak kaldırmazlar,yasa ışık hızıyla geçmezdi. Eğer bir sıkıntı olursa kendileri gelip kurtaracaklar zaten merak etmeyin sakın. Hem Avrupa birliği kriterlerine uygun değilmiş 15 yıl, yani Hollanda,Fransa,Belçika,Almanya ile benzer coğrafik durumdayız. Onlarında sınır komşularında savaş ve terör belası var. İyi uykular Türkiyem.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
NASIL YOK? ~ 11 yıl önce
Alayı TSK'dan ayrılıp havayollarına kapak atmak derdinde.
Nasıl Yok'a ~ 11 yıl önce
"İyi uykular Türkiyem." Cümlesini okumadınız galiba. Buna teşbih derler. Kimsenin böyle bir derdi yok. Savaş uçağında 40 yaşından sonra uçmaya insan fizyolojisi dayanmıyor, üstelik filolarda bu yaştan sonra yaş ve rütbe nedeniyle pek pilot kalmıyor. Size "Alayınız okuduğunu anlayamıyor." genellemesiyle cevap vereceğim.
Emniyetsizlikmi? ~ 11 yıl önce
Bu uçuşu yapan rahmetli pilotlarımızın tecrübesinin bu uçuşu yapmak için yeterli olup olmadığının mutlaka sorgulanması gerekir. TSK'da tecrübeli pilot sayısının geçen hergün azaldığı ve ülke güvenliğini etkileyecek düzeye gerilediği bir gerçek. Çok ivedi olarak gerekli önlemlerin alınması şart. http://www.editorhaber.com/kose-yazilari/askeri-havacilikta-emniyetsizlik-mi-var.html

Yanıtla

Kalan karakter 1000
F4E ~ 11 yıl önce
rahmetli pilotlarımızdan en küçük bir endişem bile yok, onların görevlerini en iyi şekilde yaptıklarını da biliyorum; benim düşündüğüm bu işin içinde başka işler olduğu, onunda mahkeme ile ortaya çıkarılamayacağı yönünde; zaten ilk olarak uçağın keşif uçağı olduğu ve füze savunma radar sisteminin olmadığı yönünde, genelkurmay bunu diyor, geriye konuşulamıyanların açıklanması kalıyor, göreceğiz.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000