31 Ağustos 2011, Çarşamba 08:00:39

SANAL HELİKOPTER TURU BEĞENİ TOPLADI

Sapphire’in terasına kurulan 4 boyutlu helikopter turu gerçeğini aratmıyor...
  • Ne zamandan beri gercek helikopterin icinde yagmur yagiyor? 4d olmasi mantik disi...
  • Ben bu tura katıldıktan sonra çok etkilenmiş ve Temel Kotil'e mail atarak aynı cihazın TK boyaması ve konsepti ile AHL dış hatlar gümrüklü alana konulmasını, TK'nın pasaporttan çıkıp İstanbul'u görme şansı bulunmayan ancak havalimanında oyalanmak zorunda oldukları birkaç saati bulunan transfer yolcularına böyle bir tur imkanı vermesi, bir dahaki sefere İstanbul'u görmeye de bekleriz sloganı ile hem kendi prestiji hem İstanbul adına çok başarılı olacağını, hatta diğer havayolları yolcularının ücretli olarak bu tura katılması sağlanarak bu işten kar bile edilebileceğini anlatmıştım ancak ''bana bu mail adresi ile direkt ulaşabilirsiniz'' sloganı ile tanıtılan mail adresine göndermeme rağmen ne okudu bilgisi aldım ne de bir tepki.
  • gerçekten çok güzeldi. herkese içtenlikle tavsiye ederim
  • 4boyut aynştayn beyler, saçlarını yolmuş
  • çok güzel bir teknoloji ama insaf edin 25 lira çok değil mi?
  • 4 boyutlu görüntü yoktur !!!!!
İstanbul’u helikopterle gezecek kadar parası olmayanlar için Avrupa’nın en yüksek gökdeleni Sapphire’in terasına kurulan 4 boyutlu helikopter turu gerçeğini aratmıyor...

Megakentin, mega yapısı Sapphire’in manzarası görenleri adeta büyülüyor. Avrupa’nın en yüksek binasında 5.5 ay önce açılan ‘Sky Ride’ sanal helikopter turu da gerçeğini aratmıyor. Uçmaktan korkanlar ve helikopter turuna çıkacak parayı bulamayanlar için Sky Ride, keyifli bir haftasonu seçeneği sunuyor. 10 dakikalık simülasyon için öğrencilerden 12, yetişkinlerden 25 lira alınıyor. Sanal uçuş sayesinde Sultanahmet, Galata Kulesi, Topkapı Sarayı ve Ayasofya gibi tarihi yapılar havadan geziliyor.

Eşsiz manzara keyfinin ardından Fatih Kacır tarafından işletilen SkyRide helikopter simülasyonunda soluğu alıyoruz. Sanal bile olsa uçma korkusu bir şekilde içimize yerleşiyor. Fatih Bey’in 10 dakika süren ikna çabası sonuç veriyor ve 22 kişilik simülasyon kabinindeki yerimizi alıyoruz.

“Gerçeğinden farkı yok”
4 Boyutlu görüntüler neredeyse gerçek! Kabin koltukları iniş, kalkış ve dönüşlerde hareket ederek yürekleri hoplatıyor. Bulutların içinden geçerken kabinin içi beyaz bir havayla kaplanıyor. Sanal uçuş sırasında yağmura da yakalanıyoruz. Bu sırada üzerimize birkaç damla su düşüyor.

Boğaz Köprüsü, Ayasofya ve Galata Kulesi’nin üstünde dolanırken İstanbul’un büyüsüne kapılmamak imkansız.

Fantastik yolculuğun adreslerinden biri de Yerebatan Sarnıcı. Simülasyon o kadar gerçek ki biran ayaklarımıza balıkların değdiğini hissediyoruz. Kabinden zaman zaman çığlıklar yükseliyor. Yerebatan dehlizlerin geçerken çarpan yarasalar korku dozunu katlıyor.

Fatih Kacır, Sapphire’in terasını haftasonları bin kişinin ziyaret ettiğini belirtiyor ve ekliyor: “5 Mart’ta faaliyete başladık. 5.5 ayda 100 bin kişi Sky Ride’a bindi. 150 bin insan terası ziyaret etti. Müşteriler için kafe, fotoğraf çekimi ve hediyelik eşya satışı hizmetleri sunuyoruz. Sky Ride’ın maliyeti 1 milyon lira. İstanbul’un panaromik çekimleri Alman ekip tarafından gerçekleştirildi.

İstanbul’a 4 boyutlu helikopter turu
25 lirayı veren İstanbul’u oturduğu yerden baştan aşağı dolaşıyor. Dört boyutlu gösteriye katılanlar sanki gerçekten helikopterdeymiş gibi turu yaşıyorlar. Tura ilgi de büyük. Bugüne kadar 100 bin kişi 10 dakika süren tura katıldı.
SANAL HELİKOPTER TURU BEĞENİ TOPLADI

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 13 yıl önce
Ne zamandan beri gercek helikopterin icinde yagmur yagiyor? 4d olmasi mantik disi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Ben bu tura katıldıktan sonra çok etkilenmiş ve Temel Kotil'e mail atarak aynı cihazın TK boyaması ve konsepti ile AHL dış hatlar gümrüklü alana konulmasını, TK'nın pasaporttan çıkıp İstanbul'u görme şansı bulunmayan ancak havalimanında oyalanmak zorunda oldukları birkaç saati bulunan transfer yolcularına böyle bir tur imkanı vermesi, bir dahaki sefere İstanbul'u görmeye de bekleriz sloganı ile hem kendi prestiji hem İstanbul adına çok başarılı olacağını, hatta diğer havayolları yolcularının ücretli olarak bu tura katılması sağlanarak bu işten kar bile edilebileceğini anlatmıştım ancak ''bana bu mail adresi ile direkt ulaşabilirsiniz'' sloganı ile tanıtılan mail adresine göndermeme rağmen ne okudu bilgisi aldım ne de bir tepki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
gerçekten çok güzeldi. herkese içtenlikle tavsiye ederim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
4boyut aynştayn beyler, saçlarını yolmuş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
çok güzel bir teknoloji ama insaf edin 25 lira çok değil mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
4 boyutlu görüntü yoktur !!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000