27 Nisan 2017, Perşembe 09:19:35

Şam Havalimanı'nda patlama

Suriye'nin başkentindeki Şam Uluslararası Havalimanı'nda şiddetli patlama meydana geldi.
  • Katil israil. Allah islah etsin insallah. Muslimanlara adalet gelsin artik.
  • Konu her nekadar havalimanında patlama diye geçsede siyasi bir konu. Bunu diğer haber sitelerinden isteyen okur. Zaten siyasilerden ve siyasi haberler sarmış her tarafi, bırakın sadece havacılık gündeminiz olsun.
  • Bu İsraile neden müslüman ülkelerinden ses yok

Suriye'nin başkentindeki Şam Uluslararası Havalimanı'nda şiddetli patlama meydana geldi. Kentin büyük bölümünde duyulan patlamanın ardından yangın meydana geldiği bildirildi. Reuters'ın geçtiği haberde ise İsrail'in, Şam Havaalanı yakınlarında Hizbullah'a ait olduğu iddia edilen bir depoyu vurduğu belirtildi.

Suriye hükümeti ve Hizbullah'a yakınlığıyla bilinen Lübnanlı al-Manar televizyonu başkentteki Şam Uluslararası Havalimanı yakınlarında büyük bir patlamanın İsrail hava kuvvetleri tarafından gerçekleştirilmiş bir saldırı olabileceğini açıkladı. İsrail'in Şam'daki havalimanına yönelik hava saldırıları gerçekleştirip gerçekleştirmediği sorulan İsrail ordusu sözcüsü, "Bu haberler hakkında yorum yapamayız" dedi.

SABAH 05:20'DE PATLADI

Şam bölgesinde iki üst düzey muhalif kaynak, havalimanının olduğu başkentin doğu bölgesindeki gözlemcilerinden edindikleri bilgilere göre İran destekli milislere ait bir cephaneye beş saldırının gerçekleştiğini söylediler. İsrailli yetkililer daha önceki saldırılar için, Hizbullah'a ileri seviye silah aktarımını sebep göstermiş ve bunu bir "kırmızı çizgi" olarak ilan etmişlerdi. Suriye hükümeti yanlısı medya ve Suriye İnsan Hakları Gözlemevi bugün erken saatlerde havalimanı yakınlarında büyük bir patlama olduğunu söylerken, Şam'ın merkezinde yaşayan bir kişi de patlamanın kendisini uykudan uyandırdığını belirtti. Gözlemevi kaynakları patlamanın Türkiye saati ile 05.20 dolaylarında meydana geldiğini duyurdu.

Şam Havalimanı'nda patlama

Facebook Yorum

Yorumlar

M. ~ 5 yıl önce
Katil israil. Allah islah etsin insallah. Muslimanlara adalet gelsin artik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havacılık ~ 5 yıl önce
Konu her nekadar havalimanında patlama diye geçsede siyasi bir konu. Bunu diğer haber sitelerinden isteyen okur. Zaten siyasilerden ve siyasi haberler sarmış her tarafi, bırakın sadece havacılık gündeminiz olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eyy israil sen kimsin diyen yok ~ 5 yıl önce
Bu İsraile neden müslüman ülkelerinden ses yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
~ 5 yıl önce
Çünkü derlerse sonlarının Türkiye gibi üç dört sene sonra geri adım atmak olacağını biliyorlar da o yüzden. İsrail gibi güçlü bir müslüman devlet olsaydı bir tane hesap sorardı belki.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000