30 Temmuz 2017, Pazar 14:30:41

Salyazı Havalimanı ihalesi ne zaman yapılacak?

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, bir aksilik olmazsa yılbaşından önce Salyazı Havalimanı'nın ihalesinin yapılacağını söyledi.
  • başlayın artık şu projeye 1 sene geçti hala hiçbir hareket yok
  • Gümüşhane ve Bayburt'un nüfus toplamı 235.000.....Bu meydan Nisan/Ekim arası yaz sezonu 6 ay çalışır,6 ay kış uykusuna yatar.
  • Şu olumsuz yorum yazanların hemen hemen tümü Trabzonlu. Yeter artık kendi yağınızla kavrulmaya alışın. Daha düne kadar Ordu-Giresunluları ve Rizelileri kendi havalimanınızın potansiyeli gibi lanse ettiniz. Şimdi de Bayburt ve Gümüşhaneliler kendi havalimanına kavuşuyor diye nasıl saldıracağınızı şaşırdınız.Rize ve Salyazı açılınca görüşürüz, bugüne kadar kendinize abuk sabuk payeler yükleyerek sömürdüğünüz iller sizden doğal olarak hoşlanmıyor. Ama Ka-bul-le-ne-cek-si-niz (nokta)
  • fetönun uşaklarından kendi
  • Allah emegi geçen den razi olsun.Gölova liyim Sivas merkez çok uzakti.Erzincana gidiyorduk.Simdi Kelkitten 1 saate memleketime gidecegim .Helal olsun
  • İlerde millet aç kalınca bu havaalanlarını,yolları mı yiyecek ? Yeni iş alanları açma ve istihdam ne durumda? İşsizlik ve pahalılık rekor düzeyde,işyerleri birer birer kapanıyor ya da küçülüyor,gösteriş ve milletin gözünü boyamak için yapılan avm'ler bomboş, İşkurların olduğu sokaklara insanlar sığmıyor. Her bölgeye havaalanı açmak güzel de bunlar atıl kalırsa ya da yeterli gelir gelmezse ekonomimizi kötü yönde etkilemez mi ? Allah hayır etsin diyeceğim ama maalesef etmiyor da ama hala ders almıyoruz...
  • yapılması gereken çok daha önemli şeyler varken ihalelere,masallara devam !
  • Millete hizmet
  • Ya arkadaş her yere Havalimanı mı yapılır? Hava sahası kontrolünü zorlaştıryorlar. Trabzon var Ordu var Erzincan var Rize-Artvin var bu Havalimanının ne gereği var? Bana birisi izah etsin.
  • işiniz gücünüz inşaat onları da dış borcu daha da arttırarak vatandaşın sırtına daha çok vergi yükü bindirerek yapıyorsunuz. ayrıca yapıyorsunuz da ne oluyor yazın heryere biletler anormal pahalı, eski ulaştırma bakanı herkes istediği zaman istediği yere ucuza uçacak diyordu hani nerede? bırakın bu havalanı,köprü olayını da ülkemiz daha da kötüye gidiyor, herşey ateş pahası,alım gücü düştükçe düşüyor, ticaret ve ekonomi durma noktasında,suç patlama yapmış,adalet desen yok, kimsenin ne devlete ne yargıya ne emniyete ne birbirlerine inancı,güveni kalmamış,saygısızlık,kazıkçılık,sahtekarlık,adilik,torpil had safhada,eğitim kalitesi yerin dibinde,dışa bağımlılık tavan, yaptığınız bütün o köprüler,yollar vs hep o hasbelkader zengin olmuş deyip dünyaya kendinizi daha da güldürdüğünüz,icat,sanayi,teknoloji şampiyonu almanya'dan sağlanan finansman ve icatlarla yapılıyor,vatandaşa fahiş fiyatlarla hizmet veriliyor vs bunlara acil çözüm bulun yoksa ülke ve milletçe işimiz çok zor olacak !

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, bir aksilik olmazsa yılbaşından önce Salyazı Havalimanı'nın ihalesinin yapılacağını söyledi.

Işık, Köse ilçe merkezindeki bir kahvehanenin önünde vatandaşlarla bir araya geldi. Işık, burada yaptığı konuşmada, kendilerinin, valilerin, milletvekillerinin ve belediye başkanlarının millete hizmet için var olduğunu belirtti.

Köse, Gümüşhane ve Türkiye'nin daha da gelişmesini istediklerini belirten Işık, "Allah'a hamdolsun çok önemli yatırımlar yaptık, büyük adımlar attık. Bundan 5, 10 sene önce 'Salyazı Havalimanı yapılacak.' denilseydi, 'Buraya havalimanı mı yapılır?' denilirdi. Şimdi Sayın Başbakanımız, Yüksek Planlama Kurulu kararını imzaladı, yatırım programına da girdi. Yılbaşından önce Salyazı Havalimanının ihalesi yapılacak bir aksilik olmazsa." diye konuştu.

Vatandaşların artık Köse'den hız sınırına da uyarak 10 dakikada Salyazı'daki uçağa varabileceğini anlatan Işık, "İnşallah sizler de sahip çıkacaksınız. Burası akıllı planlamayla sadece Köse'nin, Bayburt'un, Gümüşhane'nin kullanacağı değil, zaman zaman Erzincan'ın, Trabzon'un hatta Erzurum'un bile kullanacağı havalimanı olur." dedi.

Salyazı Havalimanı ihalesi ne zaman yapılacak?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

kelkitli ~ 5 yıl önce
başlayın artık şu projeye 1 sene geçti hala hiçbir hareket yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Salla Yazı ~ 5 yıl önce
Gümüşhane ve Bayburt'un nüfus toplamı 235.000.....Bu meydan Nisan/Ekim arası yaz sezonu 6 ay çalışır,6 ay kış uykusuna yatar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
GÜMÜŞHANELİ ~ 5 yıl önce
Şu olumsuz yorum yazanların hemen hemen tümü Trabzonlu. Yeter artık kendi yağınızla kavrulmaya alışın. Daha düne kadar Ordu-Giresunluları ve Rizelileri kendi havalimanınızın potansiyeli gibi lanse ettiniz. Şimdi de Bayburt ve Gümüşhaneliler kendi havalimanına kavuşuyor diye nasıl saldıracağınızı şaşırdınız.Rize ve Salyazı açılınca görüşürüz, bugüne kadar kendinize abuk sabuk payeler yükleyerek sömürdüğünüz iller sizden doğal olarak hoşlanmıyor. Ama Ka-bul-le-ne-cek-si-niz (nokta)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Trabzonlu ~ 5 yıl önce
Her konuda Trabzon'a bağlı bir şehirsiniz. Sağlık, ulaşım, sanat, kültür, alış-veriş, eğitim vb. halen daha yediği kapa pisleme peşindesiniz. Ulan sizin kıçı kırık şehir dediğiniz yer Akçaabat'dan küçük neyin havası halen daha, ki onu geçtim size havalimanı yapılsa bile yine pahalılık yüzünden bizimkini kullanacaksınız, ordu ve giresunlular gibi !
Adaletterazisi ~ 5 yıl önce
Ates olsaniz cumrunuz kadar yer yakarsiniz nufusunuzun hepsi bile ucaklan ucacak olsa bir a 340 doldurmazsiniz trabzonun havalimani bundan dolayi aksamaz bayburt ve gumushanelilerin eksikligini hicmi hic hissetmiyecegiz ancak rahat rahat yolculuk yapicagiz siz acaba ucagi nasil dolduracagiz diye fikir uretin ordu giresunu goruyoruz iki yil oldu hala trabzon havalimaninin 6 ayda karsiladigi yolcuyu bile gecemedi siz onlardan beter olacaksiniz
Karadeniz torpili ~ 5 yıl önce
Hemen her kuruma da ya trabzonlular ya da rizeliler torpille dolduruldu o yüzden de şımardılar...
Trabzonlu'ya ~ 5 yıl önce
Trabzonlu, o bilet paralarının pahalı olma nedeni uçakların full gidip gelmesinden olmasın! Ama senin yorum kabiliyetin yetmediğiiçin kötü bir şey gibi yazıyorsun. Kötü olan biletler çok pahalı olacak kadar talep varken sefer sayısının artırılmaması. Sahi bu fırıldakta da sizin payınız var mı acaba?! Bak arkadaş yukarıda ne yazmış: "Hemen her kuruma ya Trabzonlular ya da Rizeliler torpille dolduruldu, o yüzden de şımardılar"
Çakma Terazi ~ 5 yıl önce
Her yorumun Türkçe ve imla fukarası olduğu için, yazdıklarımı anlayamazsan bir zahmet tercüme ettir. Ama klavyen var ya o yeter işte... Çakma terazi; ilk 6 aylık verilere göre yolcu sayısında Ordu-Giresun % 43 artış sağlamış iken Trabzon'un artış oranı % 6. Bir ipucu buldun mu?!
Çakma Terazi'ye ~ 5 yıl önce
Yüzdelik oranlar fikir vermez,her 2 meydanın yıllık yolcu sayısını mukayese et,3 milyon gibi bir fark ile karşılaşırsın.
Çakma Yüzde'ye ~ 5 yıl önce
İlk 6 ay TZX 1.771.687, geçen sene 1.678.809. Fark 92.878. OGU ise bu sene 491.293 geçen sene 344.309. Fark 146.984. Yüzde ile ölçülmez falan yazacağınıza bu hesabı yapsaydınız OGU'da yolcu sayısının 146.984 TZX'de ise 92.878 arttığını görürdünüz. Yüzde müzde, taktik maktik yok. OGU TZX'e net :)) 54.106 fark atmış anladın mı? Ağustos ayında bir çok yeni sefer eklendi. Ağustos rakamları açıklanınca bu farkın OGU lehine çok daha fazla olacağını hep birlikte göreceğiz. OGU'ya Atatürk'ten 15.20 uçağı ile 23.50 uçağı arasında 8.5 saat sefer yok iken bu zaman aralığında Trabzon'a 4 sefer olduğunu, THY tarife cetvelinde TZX'e 2832 sefer (15.20) için 737 tahsis edilmiş iken 321 uçtuğunu, OGU'da ise 2852 için (15.25) 321 tahsisli iken 737 ile uçuş gerçekleştirildiğini de hatırlatmak isterim. Yine saçmalayıp talep var ondan sefer fazla demeyin. OGU seferleri tavan fiyattan ve full çekiyor. Sefer vardı da binmedik mi? Sefer vardı da o 8,5 saatte isteyerek OGU yerine TZX'e mi uçtuk?!
tipe bak ~ 5 yıl önce
fetönun uşaklarından kendi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sivas - Gölova ~ 5 yıl önce
Allah emegi geçen den razi olsun.Gölova liyim Sivas merkez çok uzakti.Erzincana gidiyorduk.Simdi Kelkitten 1 saate memleketime gidecegim .Helal olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sn Fikri bey ~ 5 yıl önce
İlerde millet aç kalınca bu havaalanlarını,yolları mı yiyecek ? Yeni iş alanları açma ve istihdam ne durumda? İşsizlik ve pahalılık rekor düzeyde,işyerleri birer birer kapanıyor ya da küçülüyor,gösteriş ve milletin gözünü boyamak için yapılan avm'ler bomboş, İşkurların olduğu sokaklara insanlar sığmıyor. Her bölgeye havaalanı açmak güzel de bunlar atıl kalırsa ya da yeterli gelir gelmezse ekonomimizi kötü yönde etkilemez mi ? Allah hayır etsin diyeceğim ama maalesef etmiyor da ama hala ders almıyoruz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Saçmalamayınız ~ 5 yıl önce
O da olacak o da.. millet yol mu yiyecek diyerek 75-80 yılda bu ülkede yapılabileceklerin 1/100i ancak yapıldı, bak son 15 senede 3'e katlandı 80 sene! Altyapı olacak, yol olacak medeniyet olacak ki üzerine bina edilsin, katalizör olsun.
Saçma'ya ~ 5 yıl önce
Son 15 yılda borcumuzun da 5'e katlandığından haberin vardır o zaman.
Asıl sen saçmalamasan ~ 5 yıl önce
İstanbul ve marmara bölgesi nüfusu son 15 yılda Suriyeliler dahil 10 milyon göç almış, terör bitirilmemiş, göç önlenmemiş,istihdam,iş, sanayi,yatırımlar hep bir yere toplanmış,ithalat rekorları kırılmış,dışa bağımlılık tavan yapmış, eğitim kalitesi sıfır olmuş,dünyada gelire göre en pahalı araba,benzin,et,vergiler burada,suç patlama yapmış,adalet diye birşey kalmamış,millet hergün cinnet geçiriyor sen medeniyetten,yoldan,15 senede 3'e katlanmadan bahsediyorsun !
havalimanı ~ 5 yıl önce
ulaşım kolaylaşırsa bölgenin yerel yönetimi şehri pazarlayacak ve istihdam gerçekleşecek.
Havalimanı'na ~ 5 yıl önce
İyi de ya havalimanı açılan şehirde pazarlanacak birşey yoksa ya da var olsa bile yeteneksiz yerel yönetim yüzünden pazarlanamazsa ne olacak? Kaldı ki ufak şehirlerde ne iş yapılacak da istihdam artacak? Devlet anadolu'da fabrika açmayı teşvik için vergi muafiyeti,elektrik,su vs ciddi indirim getirdi buna rağmen beklenen yatırım olmadı. Mesela İstanbul'dan bir ürünü yurtdışına ihraç etmeniz kolay ama o ürünü örneğin Bayburt'da yaptırırsanız İstanbul'a getirip öyle ihraç edebilirsiniz yani iki iş yapmak zorundasınız ki bu masrafı da kimse yapmak istemez haliyle. Yani bir şehire havalimanı açmak yetmez hele yılın belli bölümünde aktif olacaksa hiç yetmez. Baştan yanlış yapılmış ticaret ağırlıkla bir bölgeye bağlanmış şimdi ülkeye yaymak çok zor.
durmak yok ~ 5 yıl önce
yapılması gereken çok daha önemli şeyler varken ihalelere,masallara devam !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hee ~ 5 yıl önce
Millete hizmet

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havalimanı ~ 5 yıl önce
Ya arkadaş her yere Havalimanı mı yapılır? Hava sahası kontrolünü zorlaştıryorlar. Trabzon var Ordu var Erzincan var Rize-Artvin var bu Havalimanının ne gereği var? Bana birisi izah etsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Angudukça yazanlara, ~ 5 yıl önce
Almanya da kaç havaalanı var? http://www.wikiwand.com/tr/Almanya%27daki_havalimanlar%C4%B1_listesi
Asıl angudukça yazana ~ 5 yıl önce
Burası Almanya mı? Biz onlar kadar gelişmiş ve zengin miyiz? Onlardaki para,güç, sanayi,eğitim,sistem,düzen,nizam bizde var mı ki bizi onlarla kıyaslıyorsun be gafil !
A9 ~ 5 yıl önce
Almanya nireee , türkiye nire... Almanya şampiyonlar ligi, türkiye amatör küme.. Yazık
Bizde isteriz.. ~ 5 yıl önce
Çemizgezek.. Bizde isteriz..
bakan bey ~ 5 yıl önce
işiniz gücünüz inşaat onları da dış borcu daha da arttırarak vatandaşın sırtına daha çok vergi yükü bindirerek yapıyorsunuz. ayrıca yapıyorsunuz da ne oluyor yazın heryere biletler anormal pahalı, eski ulaştırma bakanı herkes istediği zaman istediği yere ucuza uçacak diyordu hani nerede? bırakın bu havalanı,köprü olayını da ülkemiz daha da kötüye gidiyor, herşey ateş pahası,alım gücü düştükçe düşüyor, ticaret ve ekonomi durma noktasında,suç patlama yapmış,adalet desen yok, kimsenin ne devlete ne yargıya ne emniyete ne birbirlerine inancı,güveni kalmamış,saygısızlık,kazıkçılık,sahtekarlık,adilik,torpil had safhada,eğitim kalitesi yerin dibinde,dışa bağımlılık tavan, yaptığınız bütün o köprüler,yollar vs hep o hasbelkader zengin olmuş deyip dünyaya kendinizi daha da güldürdüğünüz,icat,sanayi,teknoloji şampiyonu almanya'dan sağlanan finansman ve icatlarla yapılıyor,vatandaşa fahiş fiyatlarla hizmet veriliyor vs bunlara acil çözüm bulun yoksa ülke ve milletçe işimiz çok zor olacak !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eren ~ 5 yıl önce
Evet bugun dana bonfile kilosu 85 tl olmus,ilk kez kasaptan bakip ciktim.Bir calisan boyleyse emekli,issiz nasil.benim sadece bir cocugum var zorlaniyorum
İktisat ~ 5 yıl önce
Bonfileyi ne yapçan,en pahalısını sormuşsun..40 tl. kıyma al evde köfte yap ye.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000