28 Ağustos 2015, Cuma 12:54:25

Sağlık Bakanlığı özel uçak alacak

Sağlık Bakanlığı, sadece organ nakillerinde kullanılmak üzere, Türkiye’nin bir ucundan diğerine ikmalsiz uçabilecek özellikte jet uçak alacak.
  • Sektordeki insanlar ucakların kiralık oldugunu biliyor, bilmeyenlere soyleyelim, ucak isi kiralık uçaklarla ihale ile yapılıyor..neden Saglık Bakanlıgı bunyesinde kendi sahipliği altındaki uçaklar ile yapılmaz ?? Alakasız sirketlere, ruhsatsız sirketlere, baskasının altında calısan kaptı kactı organizasyonlara, bi dunya paralar verilir.. bi zahmet arastırsanız ..neden tedavülden kalkmış ucaklarla bu hizmet yapılmaya çalışılır anlamak mümkün değil.. gibi görünsede airport haber biliyodur mutlaka... yazsada ögrenseniz...
  • Kendilerine almış olmasinlar
  • 70-80 yıl Türkiye'yi yönetenler halka uçağı çok gördü.sadece elitler uçardı. Biz hava ambulansı gurbetçilerden dinlerdik vaybe derdik develete bak hastasını uçakla taşıyor.Hey gidi ülkem nerden nereye geldi.Emeği geçenden sağcısı solcusu alevisi sunnisi dindarı ateisti Allah razı olsun
  • bol bol vip ucar artik....
  • Sayın nacar herhalde 17 helikopter ihalesinde thk gökçenin hakedişlerini aldığı halde çalışanlara 2 aydır maaş ödemediğinden haberiniz vardır.Sağır sultan bile duydu.önce bu sorunla bir ilgileniverin niye maaş vermiyorlarmış.yok biliyorsanız neyi beklediğinizi açıklarsanız insanlarda öğrensin.bu işleri ihale etmektense kendiniz bakanlık bünyesinde yapsanız dha ekonomik olur hem çalışanlar mağdur olmaz.şimdi denecekki teknik bir konu,sanki ihaleyi alanların böyle bir tecrübelerimi vardı?inşaatçı koçoğlu yaptı helikopteri olmayan thk yapıyor bedava işçi çalıştırarak yapıyor siz niye yapamayasınız.
  • Türkiyenin bi ucundan öbür ucuna ikmalsiz uçabilecek uçak mı!! Aman tanrım!! Önümüzdeki seçimlerde kesinlikle AKP'ye oy vermeliyimmm!!!
  • Memlekette devletin yüzlerce uçağı var durmadan alıyorlar ya kardeşim kendine araba alırken kırkkere düşün devletin parasını yerken oh ne güzel...!!!! Hv.K.K lığı o jetlerle paşa taşıyacağına halkına yardımcı olsun destek versin sağlık bakanlığına uçak almasın olsun bitsin. Devlet erkanına şunuda yaparız bunuda yaparız diyen TSK bu işleri yapsın önüne gelende uçak alıyoruz demesin. Vergi veren vatandaş.

Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Osman Nacar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 17 helikopter ve 3 uçak ambulansı bulunan Sağlık Bakanlığının filosuna bir de jet uçak ekleyeceğini söyledi.

Hasta taşımacılığında helikopter ve uçak ambulansların önemine işaret eden Nacar, organ nakillerinde vaka sayılarının artmasıyla bakanlığın, bu ihtiyaca "jet" hızıyla cevap vereceğini kaydetti.

Nacar, jet uçak için hizmet alımının önümüzdeki ay içerisinde gerçekleşeceğini dile getirerek, "Bundan sonra organ nakline özel sadece organ taşıyan uçak ambulansımız olacak. Şu ana kadar biz 440 organ nakili yaptık havadan. Organ nakilleri zaman kaybına tahammülü olmayan süreçler. Genelde organlarımızda aynı anda 3-4 vakaya nakil ettiğimiz organlar var" dedi.

Bakanlık bünyesinde 4 bin 300 kara, 6 deniz, 17 helikopter ve 3 uçak ambulansı bulunduğunu hatırlatan Nacar,  2015 yılının başından bu yana 2,5 milyon vaka taşındığını belirtti.  

Hava trafiğinde yoğun artış

Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Nacar, 2015 yılının ilk 7 aylık döneminde hava trafiğinde de yoğun bir artış yaşandığına dikkati çekti. Nacar, Türkiye genelinde ambulans helikopterle taşınan vaka sayısının 21 bin olduğunu, bunların 2 bin 100'ünün helikopter ambulansla taşındığını aktararak, şunları söyledi:

"Uçak ambulans sayımız 3’tü. 2015 yılı sonununda uçak ambulans sayımız 4’e çıkıyor. Onun yanında bir tane de organ nakli için uçak ambulansımız olacak. 5 uçak ambulans ile vatandaşımıza hizmet edecek. Şu ana kadar uçak ambulanslarla 8 bin vaka taşıdık. Bu yılın ilk 7 ayında bin vaka uçak ambulansla hasta nakili yaptık."

Yurtdışından 300 hasta uçak ambulans ile geldi

Uçak ambulansların sadece Türkiye genelinde değil, yurtdışındaki acil durumlara da müdahale ettiğini ifade eden Nacar, 300’ün üzerinde hastayı yurtdışından getirdiklerini söyledi. Nacar, 100 ülkeden Türkiye’ye hasta nakili yaptıklarını da aktararak, "Buradaki vatandaşlarımızın taşınma kriteri bulundukları  ülkede tedavisinin yapılmasının mümkün olmadığında, acil şartlarda başka bir yere nakili gerektiğinde yapılıyor" diye konuştu.

Nacar, 2015 yılının sonlarına doğu Türkiye’de iki bölgede gün batımı ve gün doğumu uçuşlarının da başlayacağını sözlerine ekledi.

Sağlık Bakanlığı özel uçak alacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Bilmeyenlere ~ 7 yıl önce
Sektordeki insanlar ucakların kiralık oldugunu biliyor, bilmeyenlere soyleyelim, ucak isi kiralık uçaklarla ihale ile yapılıyor..neden Saglık Bakanlıgı bunyesinde kendi sahipliği altındaki uçaklar ile yapılmaz ?? Alakasız sirketlere, ruhsatsız sirketlere, baskasının altında calısan kaptı kactı organizasyonlara, bi dunya paralar verilir.. bi zahmet arastırsanız ..neden tedavülden kalkmış ucaklarla bu hizmet yapılmaya çalışılır anlamak mümkün değil.. gibi görünsede airport haber biliyodur mutlaka... yazsada ögrenseniz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
niko ~ 7 yıl önce
Kendilerine almış olmasinlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bmx ~ 7 yıl önce
70-80 yıl Türkiye'yi yönetenler halka uçağı çok gördü.sadece elitler uçardı. Biz hava ambulansı gurbetçilerden dinlerdik vaybe derdik develete bak hastasını uçakla taşıyor.Hey gidi ülkem nerden nereye geldi.Emeği geçenden sağcısı solcusu alevisi sunnisi dindarı ateisti Allah razı olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Asgari maas ~ 7 yıl önce
O ulkelerde asgari maas 6 000 lira iken Turkiyede 940 lira ... Bu hukumet miletin .... Akp sadece cok guzel bir sekilde yol ve yolsuzluk yapti ...
bmx ~ 7 yıl önce
asgari maaş 800 ile 1000 euro.Görmek istemedikten sonra baksanızda göremezsiniz.Bırakın siyaseti bana sadece 2000 Yılına kadar bu ülkeye neden bir şey yapılmadı onu anlatın.neden havacılık gelişmedi.neden bir çok ile havalimanı yapılmadı.neden sıfır atılmadı.faizler neden yüksekti.Neden 1 gecede insanlar repo faizleri ile zengin oluyordu.neden belli zümre uçağa biniyor.neden halkın çoğuna yatırım gitmiyordu.neden ilaç kuyruğu bekliyorduk sabah 05:00 de kuyruğa giriyorduk.oda varsa alıyorduk.doktor devlet hastanesinde bakmıyor özel muaynaneme gel bakayım diyordu.neden bakımlı yaşlılara bakanlara aylık yoktu.neden özürlü gnçlere bakan ailelere destek yoktu.daha yazıcak çok şey var ama bakan görür bakmayan görmez.Peki bu akp nin başarıs ımı hayır değil çünkü yapılması gereken yapılıyordu bizde mucize gibi izliyorduk çünkü önceden yapması gerekenler halka dokunan hiç bir şey yapmadılar.yolsuluğu kim yaparsa yapsın üzerine gidilmeli katılıyorum ve gün gelince gidliceğinede inanıyorum
hadi ordan ~ 7 yıl önce
bol bol vip ucar artik....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
nihayet... ~ 7 yıl önce
Sayın nacar herhalde 17 helikopter ihalesinde thk gökçenin hakedişlerini aldığı halde çalışanlara 2 aydır maaş ödemediğinden haberiniz vardır.Sağır sultan bile duydu.önce bu sorunla bir ilgileniverin niye maaş vermiyorlarmış.yok biliyorsanız neyi beklediğinizi açıklarsanız insanlarda öğrensin.bu işleri ihale etmektense kendiniz bakanlık bünyesinde yapsanız dha ekonomik olur hem çalışanlar mağdur olmaz.şimdi denecekki teknik bir konu,sanki ihaleyi alanların böyle bir tecrübelerimi vardı?inşaatçı koçoğlu yaptı helikopteri olmayan thk yapıyor bedava işçi çalıştırarak yapıyor siz niye yapamayasınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 7 yıl önce
Türkiyenin bi ucundan öbür ucuna ikmalsiz uçabilecek uçak mı!! Aman tanrım!! Önümüzdeki seçimlerde kesinlikle AKP'ye oy vermeliyimmm!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vergi veren vatandaş.... ~ 7 yıl önce
Memlekette devletin yüzlerce uçağı var durmadan alıyorlar ya kardeşim kendine araba alırken kırkkere düşün devletin parasını yerken oh ne güzel...!!!! Hv.K.K lığı o jetlerle paşa taşıyacağına halkına yardımcı olsun destek versin sağlık bakanlığına uçak almasın olsun bitsin. Devlet erkanına şunuda yaparız bunuda yaparız diyen TSK bu işleri yapsın önüne gelende uçak alıyoruz demesin. Vergi veren vatandaş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000