21 Ocak 2020, Salı 09:32:23

Sabiha Gökçen Havalimanı kararına eleştiri

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün Sabiha Gökçen Havalimanı ile ilgili aldığı kısıtlama kararına ana muhalefet partisi CHP'den eleştiri geldi.
  • SAW komple Kapatılsın:)
  • Bir de şunlar var, acaba kim söyledi: "3.köprü İstanbul'a ihanettir", "Öyle elini kolunu sallayarak İstanbul'a geliyorlar, giriş vizeli olmalı", "Dikey yapılaşma bu tarihi şehri mahvetti, bundan ben de sorumluyum",
  • Her şeyden önce bu karar çifte standarttır. Konulan kota haksızlıktır,haramdır. saw dan ekmek yiyen herkesin hakkına girip lokmasını çalmaktır. Ne demek ''sen fazla büyüyemezsin,yeter''demek Pegasusun ve işletici firmanın bilançosunu etkilemektir bu.
  • O pist bitmez. İstanbul havalimanı 42 ayda bitti ama SAW 2. Pist 2015’ten beri yani 60 aydır devam ediyor. Daha 1-2 yılı var bitmesine. Dersin ki bana İstanbul’da yer altı metrosu yapıyorlar bir baştan bir başa. Pist bitmez. Düşünün bakalım niye bitmez...
  • Devlet genelde yavaş iganin ihalesi yapılali 7 8 yıl oldu hala metro yok olması gereken pist yok sadece sbhya has değil ayrıca sanki Atatürkte kuzeyden ruzgardaki divertler uçak icinde saatlerce park yeri beklemeleri unutuldu cok degil 2 3 yıl önceki olay. Ama doğru tüy nin eski genel müdürü mali müşavir havacilikla tüm ilişkisi 4yil THY müdürlüğü olan kisi kitap yazdıysa yanlış yazma ihtimali yok elinize koz geçti tabi. daha 15yil once buraya uçak inmez diyen adam anamuhalefet lideri sbh 2. Pisti yapılırken tünel yapılmış ve bu güruh ve milletvekilleri sanal alemden dağ olmayan yere tünel yapılmış diye tweet atmıştı ne çabuk unutuluyor
  • o pist bitmez:)
  • Devlet aptal mı yurt dışı yolcudan bir sürü para kazandığı SGH'ın kapasitesini arttırmasın? THY desen anadolujet orada çalışıyor. Daha ilk yılda IGA'ya verilen garanti aşıldı IGA 1milyar euro kira dışında üstüne garanti ödemesi yapacak. Devlet neden böyle bir şey yapsın.Orası yapılırken büyüme ihtimali düşünülmediğinden etrafında yollar vardı.Pist yapımı için o yollar alttan geçen tünellere dönüştürüldü.Atatürk havalimanı da büyümeye çalışsa aynı problemle karşılaşacaktı.İstanbul havalimanı boş maden arazisi.Çukurlar doldururlup pist açılıyor.
  • Zamanında kemal bey Sabiha Gökçen Allah'ın dağına yapılmıştır buraya kimse gitmez demişti nolduda şimdi savunuyorsunuz....
  • Ooo rezidanslar kraliçesi gelmiş

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, havayolu şirketlerinin Sabiha Gökçen Havalimanından ilave sefer taleplerinin reddedildiğini hatırlatarak, “Uçuşlar İstanbul Havalimanına yönlendirilsin diye havayolu şirketlerinin Sabiha Gökçen ilave sefer talepleri reddediliyor. 2019’da bitirileceği açıklanan Sabiha Gökçen’in ikinci pisti de halen yapım aşamasında” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, havayolu şirketlerinin Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan ek sefer taleplerinin Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından reddedilmesi üzerine yazılı bir açıklama yaparak durumu eleştirdi. İlgezdi uçuşların İstanbul Havalimanını yönlendirilmesi için havayolu şirketlerinin ek sefer taleplerinin reddedildiğini açıkladı.

CHP’li İlgezdi, yapımına 2015 yılında başlanan ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğünün (DHMİ) açıklamasına göre 2019 yılı sonunda açılması gereken ikinci pistin neden bitirilmediğinin Bakanlık tarafından açıklanmak zorunda olduğunu ifade ederek, “Atatürk Havalimanını kapatarak İstanbul Havalimanını tüm olumsuzluklarına rağmen açtılar. Kapasitesini dolduramadıkları için yurttaşların taleplerine kulak tıkıyorlar. Yurttaşlar Sabiha Gökçen Havalimanını daha yoğun kullanmak istiyorlar ancak Sivil Havacılık sırf yeni havalimanı kullanılsın diye bu haklı talepleri reddediyor” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve Devlet Hava Meydanları Genel Müdürlüğü'nün,

“2019 yılında bitirileceği açıklanan Sabiha Gökçen Havalimanı ikinci pisti neden halen bitirilememiştir? Gecikmenin gerekçesi nedir?

Uçaklar İstanbul Havalimanını kullansın diye mi Sabiha Gökçen’in ikinci pisti bitirilmemektedir? Pistin halen bitirilmemesinin gerekçesi nedir?

Sabiha Gökçen Havalimanından ilave uçuş taleplerinin reddedilmesinin asıl sebebi uçuşların İstanbul Havalimanına yönlendirilmesi midir?

İstanbul Havalimanına yeterince uçak inmediği için mi bu izinler Sabiha Gökçen Havalimanına verilmemektedir?

Sivil Havacılığın bu kararının sebebi Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin baskısı mıdır?” sorularına yanıt vermesi gerektiğinin altını çizdi.

Sabiha Gökçen Havalimanı kararına eleştiri

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

bence ~ 27 gün önce
SAW komple Kapatılsın:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sürücü ~ 27 gün önce
Bir de şunlar var, acaba kim söyledi: "3.köprü İstanbul'a ihanettir", "Öyle elini kolunu sallayarak İstanbul'a geliyorlar, giriş vizeli olmalı", "Dikey yapılaşma bu tarihi şehri mahvetti, bundan ben de sorumluyum",

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kötülük yapmak ~ 27 gün önce
Her şeyden önce bu karar çifte standarttır. Konulan kota haksızlıktır,haramdır. saw dan ekmek yiyen herkesin hakkına girip lokmasını çalmaktır. Ne demek ''sen fazla büyüyemezsin,yeter''demek Pegasusun ve işletici firmanın bilançosunu etkilemektir bu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bitmez ~ 27 gün önce
O pist bitmez. İstanbul havalimanı 42 ayda bitti ama SAW 2. Pist 2015’ten beri yani 60 aydır devam ediyor. Daha 1-2 yılı var bitmesine. Dersin ki bana İstanbul’da yer altı metrosu yapıyorlar bir baştan bir başa. Pist bitmez. Düşünün bakalım niye bitmez...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Malesef ~ 27 gün önce
Devlet genelde yavaş iganin ihalesi yapılali 7 8 yıl oldu hala metro yok olması gereken pist yok sadece sbhya has değil ayrıca sanki Atatürkte kuzeyden ruzgardaki divertler uçak icinde saatlerce park yeri beklemeleri unutuldu cok degil 2 3 yıl önceki olay. Ama doğru tüy nin eski genel müdürü mali müşavir havacilikla tüm ilişkisi 4yil THY müdürlüğü olan kisi kitap yazdıysa yanlış yazma ihtimali yok elinize koz geçti tabi. daha 15yil once buraya uçak inmez diyen adam anamuhalefet lideri sbh 2. Pisti yapılırken tünel yapılmış ve bu güruh ve milletvekilleri sanal alemden dağ olmayan yere tünel yapılmış diye tweet atmıştı ne çabuk unutuluyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 27 gün önce
o pist bitmez:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çünkü ~ 27 gün önce
O pist biterse 3. havalimanına talep iyice düşer ve şov maksatlı olarak alelacele açıldığı inkar edilemez hâle gelir
Bence ~ 27 gün önce
Trabzon'daki excursion olayında da tasarımsal sorunlar var. Adam oturuşu yapmış, reverser devreye konmuş. Hâlâ diğer thrust lever'ı açan bir A/T ne derece mantıklı tasarlanmış sizce?
sgh ~ 27 gün önce
Devlet aptal mı yurt dışı yolcudan bir sürü para kazandığı SGH'ın kapasitesini arttırmasın? THY desen anadolujet orada çalışıyor. Daha ilk yılda IGA'ya verilen garanti aşıldı IGA 1milyar euro kira dışında üstüne garanti ödemesi yapacak. Devlet neden böyle bir şey yapsın.Orası yapılırken büyüme ihtimali düşünülmediğinden etrafında yollar vardı.Pist yapımı için o yollar alttan geçen tünellere dönüştürüldü.Atatürk havalimanı da büyümeye çalışsa aynı problemle karşılaşacaktı.İstanbul havalimanı boş maden arazisi.Çukurlar doldururlup pist açılıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sgh ye cvp ~ 27 gün önce
sakın yorum yapma,akıl sağlığın yerine gelene kadar
İGA ~ 27 gün önce
ödeme falan yaptığı yok,iki yıl daha ödeme yapmak istemiyorlar. çünkü kar etmesi İMKANSIZ.sadece 1 havayolunun baskın olduğu meydan kar edemez.
Komik ~ 27 gün önce
Zamanında kemal bey Sabiha Gökçen Allah'ın dağına yapılmıştır buraya kimse gitmez demişti nolduda şimdi savunuyorsunuz....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hayretsin ~ 27 gün önce
O zaman yapılmasın dimi sen de haklısın. Senin gibi küçük düşünen tipler yüzünden bu memleket böyle
Hayirdir ~ 27 gün önce
Ust kat komsun olan kemal beydenmi bahsediyorsun ?
Tesaduf ~ 27 gün önce
Nasil ki metro masraflarini cikarmadan banliyo trenlerini devreye almadilar. Tren acilsa idi kim e5 e gidip metro kullanacakti ?
Hayretsin e ~ 27 gün önce
Siz kafa yormayın sadece istemezük deyin. Başka bildiğiniz birşey yok zaten.
Harekat 58 ~ 27 gün önce
Ooo rezidanslar kraliçesi gelmiş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
remzi ~ 27 gün önce
kuaför

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000