16 Ağustos 2017, Çarşamba 09:03:59

Ryanair alkol satışlarının sınırlandırılmasını istiyor

Ryanair, 2012 yılından bu yana uçuşlarda yaşanan sarhoş yolcu olaylarındaki artış nedeniyle yolcuların aşırı alkol tüketiminin önüne geçilmesini istiyor.
  • Şeriat geliyor. Tehlikenin farkında mısınız? Laikliğe aykırı. Baskı, diktatörlük. Yaşam tarzımıza karışıyollaaa..... Pardon olay ingilterede geçiyormuş...... Avrupada insanların konforu için her türlü tedbiri alıyorlar. Ne kadar akıllılar. Batı demek, medeniyet insan hakları demek. Türkiye'de böyle şeyleri göremezsiniz. Hiç bir kural yok...
  • Umarım bunu öncelikle kendi uçuşlarında uygularlar. Berlin-Bratislava uçuşunda bekarlığa veda partisine gittikleri anlaşılan şarhoş genç Alman grubuna kişi başı ikiden fazla bira sattılar...bu da hayatımda geçirdiğim en dandik, en rahatsız edici uçuşlardan biri oldu...
  • İçki öldürür kumar söndürür.

Ryanair, sabah 10.00'dan önce havalimanlarındaki bar ve restoranlarda alkol satışının yasaklanmasını, uçaklarda ikram edilen alkollü içki sayısının ise iki adet ile sınırlandırılmasını istiyor.

RYNAIR YIKICI DAVANIŞLARIN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN ÖNLEM ALIYOR

Ryanair, İngiltere seferlerinde yolcuların, Duty Free’den aldıkları alkollü içecekleri tüketmelerini yasaklamak da dahil olmak üzere alkolden kaynaklı yıkıcı davranışları önlemek için birtakım tedbirler alıyor.

Glasgow Prestwick ve Manchester'dan, Alicante ve İbiza'ya olan uçuşlarda yolcuların, uçakta gümrüksüz alkol ürünü almasına artık izin verilmiyor.

"HAVAALANINDA İÇKİ SATIŞI HAVAYOLU GÜVENLİĞİNİ RİSKE ATIYOR"

Yolcuya içki satarak kar elde eden havalimanlarının hava yolu şirketlerini güvenlik riskiyle karşı karşıya bıraktığını belirten Ryanair sözcüzü Kenny Jacobs, ''Havaalanları, havaalanı barları ve restoranlarında alkol satışına sınır koymadığı için uçuşlarda gecikmeler yaşanıyor. Bu, havaalanlarının ele alması gereken bir konu. Biz, özellikle sabahın erken saatlerinde ve uçuş ertelemerinde yolcuya alkol satışının yasaklanmasını istiyoruz. Avrupa'daki en büyük havayolu şirketi olan Ryanair'in bir numaralı önceliği; müşterilerinin, mürettebatın ve uçağın güvenliğidir. Bu nedenle kargaşaya yol açan veya alkolün etkisi altındaki yolcuların taşınmasına ilişkin katı kurallar uyguluyoruz. Bütün uçuşlarımız kısa mesafeli olduğu için kabinde çok az alkol servisi yapıyoruz. Havalimanlarında aşırı alkol tüketimini ve bunun uçuşlarda yarattığı sorunları önlemek için önleyici tedbirler alınaması gerekiyor.'' değerlendirmesini yaptı.

VAKA SAYISI YÜZDE 600 ARTTI

Sivil Havacılık Otoritesi verilerinin, 2012-2016 yılları arasındaki uçuşlarda yaşanan olumsuz davranışlarda yüzde 600 artış olduğunu gösterdiğine dikkat çeken Ryanair, yakın tarihli bir araştırmada, İngiltere merkezli havayolu şirketlerinde çalışan kabin ekibinin yüzde 87'sinin, uçuş sırasında veya havaalanlarında sarhoş davranışlarına tanık olduğunu söyledi.

Ryanair alkol satışlarının sınırlandırılmasını istiyor

Facebook Yorum

Yorumlar

sömürge aydını ~ 2 yıl önce
Şeriat geliyor. Tehlikenin farkında mısınız? Laikliğe aykırı. Baskı, diktatörlük. Yaşam tarzımıza karışıyollaaa..... Pardon olay ingilterede geçiyormuş...... Avrupada insanların konforu için her türlü tedbiri alıyorlar. Ne kadar akıllılar. Batı demek, medeniyet insan hakları demek. Türkiye'de böyle şeyleri göremezsiniz. Hiç bir kural yok...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ayna ~ 2 yıl önce
Umarım bunu öncelikle kendi uçuşlarında uygularlar. Berlin-Bratislava uçuşunda bekarlığa veda partisine gittikleri anlaşılan şarhoş genç Alman grubuna kişi başı ikiden fazla bira sattılar...bu da hayatımda geçirdiğim en dandik, en rahatsız edici uçuşlardan biri oldu...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Felaket ~ 2 yıl önce
İçki öldürür kumar söndürür.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kısmi Felaket ~ 2 yıl önce
Herşey gibi sınır bilmek önemli. İkiside sınırınızı bildiğiniz sürece zarar vermez. Yine herşeyde olduğu gibi sınır bilmeyenlerin sonu hüzün olur. Kural ve regülasyon getirilebilir, zaten bu içmeyi bilenleri etkilemez. Yasaklama çözüm değildir.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000