20 Temmuz 2016, Çarşamba 09:14:58

Rusya'dan güvenlik talebi

Rusya’nın Türkiye’ye yönelik charter uçuşlarının başlaması için ek güvenlik talebinde bulundu.
  • Bugun Rusya'ya evet denirse, yarin EL AL talep mektubunu yeniden gonderir. Hatirlanacagi gibi, EL AL'da istedigi ilave guvenlik prosedurlerini kabul ettiremedigi icin Istanbul'a ucamiyor ve EL AL CEO'su Natenyahu'ya gecen yil bu konuda dert yanmmisti.

Rusya’nın Türkiye’ye yönelik charter uçuşlarının başlaması için ek güvenlik talebinde bulundu.

Rusya’nın Türkiye’ye yönelik charter uçuş yasağının, iki ülke arasında atılan adımlarla Kurban Bayramı öncesinde kaldırılmasına yönelik çalışmalar sürüyor. Rusya uçuşların başlaması için ek güvenlik taleplerinde bulundu

Geçen yıl 3.5 milyon Rus turistin ağırlandığı Antalya’ya charter uçuşların yeniden başlatılması için hem Rus hem Türk tur operatörlerince yürütülen süreç, güvenlik sorunları nedeniyle uzadı. Daha önce bürokratik işlemler olarak gösterilen gecikmenin nedeninin, Türkiye’ye gelecek Rus turistler için güvenlik önlemlerini artırıcı uygulamalara yönelik Rus hükümetinin talepleri olduğu öğrenildi.

RUSYA’NIN EK GÜVENLİK TALEBİ

Rus hükümeti, vatandaşları için Antalya Havalimanı’nda, mevcut güvenlik uygulamalarının yanı sıra, Rusya’ya yönelik charter uçakları için uçak kapısında yolcuların ve valizlerinin aranması gibi ek önlemler talep etti. Bu taleplerin yerine getirilmesi için Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Havalimanı Mülki İdare Amirliği’nden ek güvenlik uygulamalarının yerine getirilmesini istedi. Ancak bu uygulamalar, uluslararası sözleşmeler ve Sivil Havacılık kanunları gereği hükümet kararı ile yapılabileceğinden, Antalya Havalimanı Mülki İdare Amiri de olan Vali Yardımcısı Mehmet Yavuz itiraz etti. Bunun üzerine Vali Münir Karaloğlu ile Vali Yardımcısı Yavuz arasında anlaşmazlık çıktı. Bu anlaşmazlık üzerine Vali Yardımcısı Yavuz, havalimanındaki görevinden ayrıldı.

Rusya’nın ek güvenlik taleplerinin uygulanmasına yönelik inceleme ve inceleme sonuçlarının hükümete bildirilmesi amacıyla bugün Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve ilgili birimlerden uzman bir ekip Antalya’ya geldi. (Hürriyet)

Rusya'dan güvenlik talebi

Facebook Yorum

Yorumlar

Herkese mavi boncuk ~ 4 yıl önce
Bugun Rusya'ya evet denirse, yarin EL AL talep mektubunu yeniden gonderir. Hatirlanacagi gibi, EL AL'da istedigi ilave guvenlik prosedurlerini kabul ettiremedigi icin Istanbul'a ucamiyor ve EL AL CEO'su Natenyahu'ya gecen yil bu konuda dert yanmmisti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 4 yıl önce
şuanda israile uygulanan güvenlik önlemide yazıda belirtilenin aynıs, israil yolcusunu ve bagajını kapıda güvenlik görevlileri zaten arıyor ama bu uçuşları bizim uçaklarımız yapıyor. ama el al'ın talebi daha farklı onlar biz uçalım ve uçağımızda silahlı güvenlik olsun istiyor bunada türk yetkililer izin vermiyor.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000