21 Ocak 2022, Cuma 08:37:54

Rusya; 'İngiltere Ukrayna'ya askeri uçaklarla silah taşıyor'

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, İngiliz Hava Kuvvetleri'ne ait nakliye uçaklarının, Ukrayna'ya silah sevkiyatı yaptığını söyledi.
  • Ruslar kurşun bile atmadan Ukrayna'nın yarısına çökecekler gibi duruyor.Ukraynanın Karadeniz tarafı zaten Rus kökenli , Belarus sınırındaki halk ta Rus kökenli o bölgelere çöküp yalandan bir referandum yapıp çöktükleri yerde halktan vergi almayıp o bölgeleri ihya edip dahada sixteen sene çıkmazlar.Aynı Kırıma yaptıkları gibi , önce Müslüman Türk halkını yok edip sonra Kırıma Rusları yerleştirmişlerdi.Amerika zaten Ruslara yaptırım uygulamak için sürekli onları tahrik ediyor.İşgal yakındır. Bu oyunda doğru yerde saf tutmak lazım ki bizimkilerin hiç beceremedikleri bir konu.
  • ABD izin verdi ya, suclamaya gerek yok

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, İngiliz Hava Kuvvetleri'ne ait nakliye uçaklarının, Ukrayna'ya silah sevkiyatı yaptığını söyledi.

Ukrayna ile Rusya arasındaki gerilimde, batılı ülkeler Kiev yönetimini destekleyen açıklamalarını sürdürürken Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, batılı ülkelerin Ukrayna'yı silahlandırmaya devam ettiğini söyledi. İngiliz Hava Kuvvetleri'ne ait nakliye uçaklarıyla ülkeye silah sevkiyatının yapıldığı söyleyen Zaharova, "İngiltere birkaç gündür Hava Kuvvetlerine ait askeri nakliye uçaklarıyla Ukrayna'ya silah gönderiyor.

Her uçak 77 buçuk ton silah taşıyor ve toplamda 6 uçuşta 460 ton silah yardımı yapılıyor" açıklamasını yaptı. Batılı ülkelerin Ukrayna'ya silah yardımı sağladığını belirten Zaharova, "ABD yakın zamanda Ukrayna'ya 30 adet Javelin tanksavar füzeleri olmak üzere toplam 180 adet füze gönderdi" dedi.

Batı ve Ukrayna medyası tarafından yapılan, Rusya'nın, Ukrayna'yı işgal edeceğine dair haberleri de eleştiren Zaharova, "Şuanda batı ve Ukrayna medyası, Rusya'nın Ukrayna'yı işgal edeceğine dair spekülatif haberlerini yine tekrarlıyor. Bu haberlerin, somut delil oluşturmak için yapıldığını düşünüyoruz" dedi.

Rusya; 'İngiltere Ukrayna'ya askeri uçaklarla silah taşıyor'

Facebook Yorum

Yorumlar

Kırımlı ~ 7 ay önce
Ruslar kurşun bile atmadan Ukrayna'nın yarısına çökecekler gibi duruyor.Ukraynanın Karadeniz tarafı zaten Rus kökenli , Belarus sınırındaki halk ta Rus kökenli o bölgelere çöküp yalandan bir referandum yapıp çöktükleri yerde halktan vergi almayıp o bölgeleri ihya edip dahada sixteen sene çıkmazlar.Aynı Kırıma yaptıkları gibi , önce Müslüman Türk halkını yok edip sonra Kırıma Rusları yerleştirmişlerdi.Amerika zaten Ruslara yaptırım uygulamak için sürekli onları tahrik ediyor.İşgal yakındır. Bu oyunda doğru yerde saf tutmak lazım ki bizimkilerin hiç beceremedikleri bir konu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hafife alıyorsunuz ~ 7 ay önce
Türkiyeyi çok küçümsüyorsunuz. Türkiye dış politikada çok başarılı. Onca engellemeye rağmen Suriye, Libya, Balkanlarda, Kafkasyada çok etkili rol alıyor. Dışarıda prestiji ve ağırlığı olan bir ülke. Muhalif uydurmalarına aldanıp kendinizi bu kadar küçük göremeyin.
Suclama mi ~ 7 ay önce
ABD izin verdi ya, suclamaya gerek yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000