10 Temmuz 2020, Cuma 11:57:00

Rusya 13 ülke belirledi; Türkiye listede yok

Rusya'da mart sonundan beri durdurulan uluslararası uçuşların yeniden başlatılması için "yol haritası" medyaya yansıdı.
  • Avrupa uçuşları açmıyor, Rusya açmıyor, Araplar bile uçuşları açmıyor. Ama bizde tehlike azalıyor diye herşey normale dönderilmeye çalışılıyor. Sizcede bir tuhaflık yok mu?
  • Biri putin'e italya, almanya ve ingilteredeki vaka ve ölü sayısını söylesinler. Şaka gibi Ruslar Türkiye ye gitmek için can atıyorlar. Domates politikası yapmayı bıraksın bu putin. Aklımızla dalga geçmesinler.
  • Mevlit ve sadi başladı. Nuri zaten başladı. 826 milyon dolar tarlaya expo parkta çiğ köfte gecesi yapacak. Hadi bakiyim.
  • kardeşim putin yine bize kardeşlik yapmış:)
  • Sağlık bakanlığımızın tüm uyarılarına rağmen kendilerini çakal sananların, maske ile nefes alamıyorum takmıyorum diyenlerin, bana bir şey olmazcılar gibi kısaca hem kendi sağlığını, hem başkasının sağlığını düşünmeyip sosyal mesafeyi hiçe sayarak halay çeken asker uğurlayan kişilerin sayısı çoğaldıkça artacak olan vakalar nedeni ile Türkiye'deki turizmin ve ekonominin canlanması çok zaman alacak. Maskeyi hem kendimiz için, hem karşımızdaki için ve hem de Türkiye için ÇENEYE değil ağızla burunu kapatacak şekilde takmalı ve takmayanları uyarmalıyız. Bunları yapmadığımız sürece kendi bindiğimiz dalı keseriz. Sonra da turizm canlanmadı her yer bomboş mahvolduk diye ağlarız. Araçta emniyet kemeri takar gibi yarım yamalak maske takmayalım. Avrupa Rusya bunları izliyor.

Rusya'da mart sonundan beri durdurulan uluslararası uçuşların yeniden başlatılması için "yol haritası" medyaya yansıdı. Buna göre Rusya Halk Sağlığı ve Tüketici Hakları Kurumu Rospotrebnazdor, 9 Avrupa ile ülkesi ile Çin dahil, 13 ülke ile  uçuşların başlatılmasını tavsiye etti.  Listede, "Turist kabul etmeye hazırız" diyen Türkiye ve Mısır bulunmuyor.

RBC'nın haberine göre, ilk etapta pandeminin durumuna göre, İngiltere, Almanya, İtalya, Macaristan, Danimarka, Hollanda, Norveç, Polonya ve Finlandiya  Çin, Vietnam, Moğolistan ve Sri Lanka'ya uçuş yapılabileceği  belirtiliyor.

Uzmanlar, hükümet önerilen bu 13 ülkeye uçuşu kabul etse bile, Avrupa başta olmak üzere bu ülkelerin Rus turistleri kabul edip etmeyeceğinin soru işareti olduğuna dikkat çekiyor.

AB ülkelerine Rusya vatandaşlarının girişine izin verilmiyor.  Türkiye'nin 15 Temmuz'da uçuşlara başlamaya hazır olduğunu açıklamasına rağmen RBC ajansının ulaştığı listede bulunmaması dikkati çekiyor.

Bu arada uçuşlara BDT ülkelerinin dahil edilip edilemeyeceği konusunda da çelişkili haberler geliyor.

Rusya Turizm Endüstrisi Birliği RST Başkanı Andrey İgnatyev, uçuşların ağustos ayında başlayabileceğini söylemişti.

Medyaya yansıyan haberlere göre, koron salgınının durumuna göre iki etapta açılması bekleniyor.

İlk etapta ağustos başında, ikinci etapta ise eylül ayında uçuşların başlayabileceği bildiriliyor.

Rus yetkili, ilk etapta Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkelerine uçuşların başlayacağı öngörüsünde bulundu.

İgnatyev, 1 Ağustos'a kadar Rosavitsya (Rusya Federal Havacılık Kurumu) tarafından seferlerin başlatılmasına izin verilmesinin planlanmadığını belirtti.

Öte yandan Rusya’da koronavirüsle mücadele merkezi, Ulaştırma Bakanlığı, Rus sivil havacılık ajansı Rosaviatsiya ve havayolu şirketi Aeroflot’un uluslararası uçuşları iki aşamada yeniden başlatma teklifini kabul etti.

Sputnik'in aktardığına göre, koronavirüsle mücadele merkezi, 6 Temmuz’da yapılan bir toplantıda Rusya Ulaştırma Bakanı Yevgeniy Ditrih, Rosaviatsiya Başkanı Aleksandr Neradko ve Aeroflot Yönetim Kurulu Başkanı Vitaliy Savelyev’in iki aşamalı olarak uluslararası uçuşların yeniden başlatılması teklifini onay verdi.

Bu doğrultuda ilgili bakanlık ve kurumların, dün uçuşların başlatılmasına ilişkin karar alınması yönünde hükümete bir çözüm yolu sunmuş olması bekleniyor.

Rus Tur Operatörleri Birliği ATOR sözcüsü dün, Türkiye'ye uçuşların eylül sonundan önce başlayacağını ummadığını söylemişti.

Bu arada uçuşlara hazırlık için Şeremetyevo Havaalanı D Terminali'nin 27 Temmuz'da çalışmaya başlayacağı bildirildi. (Türkrus)

Rusya 13 ülke belirledi; Türkiye listede yok

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Tuhaflık ~ 26 gün önce
Avrupa uçuşları açmıyor, Rusya açmıyor, Araplar bile uçuşları açmıyor. Ama bizde tehlike azalıyor diye herşey normale dönderilmeye çalışılıyor. Sizcede bir tuhaflık yok mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dayı ~ 26 gün önce
Biri putin'e italya, almanya ve ingilteredeki vaka ve ölü sayısını söylesinler. Şaka gibi Ruslar Türkiye ye gitmek için can atıyorlar. Domates politikası yapmayı bıraksın bu putin. Aklımızla dalga geçmesinler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
He ~ 27 gün önce
Mevlit ve sadi başladı. Nuri zaten başladı. 826 milyon dolar tarlaya expo parkta çiğ köfte gecesi yapacak. Hadi bakiyim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
putin ~ 27 gün önce
kardeşim putin yine bize kardeşlik yapmış:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Maske ~ 27 gün önce
Sağlık bakanlığımızın tüm uyarılarına rağmen kendilerini çakal sananların, maske ile nefes alamıyorum takmıyorum diyenlerin, bana bir şey olmazcılar gibi kısaca hem kendi sağlığını, hem başkasının sağlığını düşünmeyip sosyal mesafeyi hiçe sayarak halay çeken asker uğurlayan kişilerin sayısı çoğaldıkça artacak olan vakalar nedeni ile Türkiye'deki turizmin ve ekonominin canlanması çok zaman alacak. Maskeyi hem kendimiz için, hem karşımızdaki için ve hem de Türkiye için ÇENEYE değil ağızla burunu kapatacak şekilde takmalı ve takmayanları uyarmalıyız. Bunları yapmadığımız sürece kendi bindiğimiz dalı keseriz. Sonra da turizm canlanmadı her yer bomboş mahvolduk diye ağlarız. Araçta emniyet kemeri takar gibi yarım yamalak maske takmayalım. Avrupa Rusya bunları izliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000