01 Temmuz 2016, Cuma 10:53:58

Rus Il-76 kurtarma uçağı ile irtibat kesildi

Rusya’nın İrkutsk bölgesinde orman yangınlarını gözlemleyen Rus İl-76 uçağı ile irtibatın kesildiği, uçağın kurtarma ekiplerine belirlenen zamanda bilgi vermediği belirtildi.
  • Ilyushin uçan tabut
  • Biz neden düşürdük ki bunların uçağını. Zaten kendileri düşürüyorlar sürekli. Ellemesek o mig'de düşerdi.

İrkutsk’ta içindeki 10 kişiyle 3 bin metre yükseklikte orman yangınlarını gözlemleyen itfaiye uçağı İl-76 ile irtibat kaybedildi.

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı’nın yerel birimlerinden kaynakların açıklamasına göre uçağın 06.30’da rapor vermesi gerekiyordu, ancak orman yangınından dolayı yoğun dumanın hakim olduğu İrkutsk’un Kaçug bölgesinde belirlenen anda irtibat kurulmadı.

MOSKOVA’DAKİ KURTARMA EKİPLERİ HAZIR

Bu arada Acil Durumlar Bakanlığı’nın uçağı arama çalışmaları için Moskova’da kurtarma ekiplerini harekete geçirdiği belirtildi: “Ramenskoye Havalimanı’nda SuperJet-100 isimli uçak bakanlıktan bir grupla, bir başka İl-76 uçağı da içinde 100 kişilik bir kurtarma ekibiyle, bölgede arama çalışmaları için yola çıkmak üzere hazır.”

‘Su bombacısı’ olarak anılan İl-76 dünyanın en büyük itfaiye uçağı ve yangınlar sırasında aynı anda 42 ton su bırakma kapasitesine sahip.

Rus Il-76 kurtarma uçağı ile irtibat kesildi

Facebook Yorum

Yorumlar

Adnan ~ 4 yıl önce
Ilyushin uçan tabut

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Akgenç ~ 4 yıl önce
Biz neden düşürdük ki bunların uçağını. Zaten kendileri düşürüyorlar sürekli. Ellemesek o mig'de düşerdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000