23 Mayıs 2010, Pazar 08:28:46

Rumlar, liman önerisini reddetti

Kıbrıs Rum Yönetimi, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun önceki gün yaptığı, KKTC’nin 3 limanının açılmasına karşılık, Türkiye’nin tüm limanlarının Rumlara açılması önerisini reddetti.
  • Cozum = ver kurtul politikası deildir sen kıbrıslılara kapıları ac ozgurluk getir dunyada devlet olarak olarak saydır işte onu yaparsan yapabılırsen cozumdur yoksa sıkıldık sorundan verelim gitsin cozumden ote vatan hayinlğidir turke turkluge orda olen sehitlere hayinliktir
  • AKP ŞU SEÇİM AREFESİNDE TEK RANT SAĞLAYACIĞI KONU KIBRIS SORUNUDUR!! KIBRIS SORUNUNU ÇÖZEN HER KİM OLURSA O TÜRKİYE CUMHURİYETİNDE EL ÜSTÜNDE TUTULACAKLARDIR BU BÖYLE BİLİNE GERİSİ BOŞ!!! ÇÖZENE HELAL OLSUN!! TÜM DEVLETLER BU SORUNU OYUNCAK ETMİŞ OYNUYOR İŞTE!! BUKADAR SAÇMALAIK OLMAZ YA!!! NEDİR YANİ BU,BIKTIK BU SORUNDAN BE KARDEŞİM ARTIK , ÇÖZÜN ARTIK BU SORUNU VE MİLLETİ OYALAMAYIN ARTIK!!
  • annan planında biz gelini alladık pulladık ruma getirdik vermek istedik bunlar kabul etmediler gelini.gelin tekrar baba oçağına döndü.şükürler olsun.yakın türk tarihinin kahramanlarından birini tüü kaka yapıp devre dişi bıraktık.rumlarla geçmişte elele dolaşan bırını getirdik onun yerine koyduk.ama allah yardım ettide gitti bu arkadaşımız.şimdi taviz üstüne taviz veriyoruz ab için adamların niyeti belli.ab biterken belki bizi alacaklar borçlara ortak etmek için biz hala önümüzü göremiyoruz.nededir anlayamıyorumbir zamanlarlar aydın diye tv lere çıkanlar kıbrısın stratejik değei olmadığını anlatmaya çalıştılar ama yediremediler.adamlar rum.. rum ..yunanlı değil yani romalı bak bırakıyorlarmı hayır inadla tezlerini savunuyorlar ama biz...!!!!
  • TC hukumeti verilen soze guvenipte yazili olan bir anlasmaya imzasini koyarsa boyle olur iste. Diplomaside soze guven olmaz. Yazili ve imzali olan sozlere guvenilir. Gerci onlarida inkar edenler olmustur ya tarihte.... Kibris Rumu hic bir zaman KKTC limanlarinin acilmasina izin vermez. Anlasmaya gore hakli olanlar onlar......Sozunu tutmayan ise TC hukumetidir.....
  • Rumlarda biliyor akp full teslim neden kıbrıslılara limanı acsınlar ki nasılsa kuzu kuzu gelcek akp tebrikler bu hale getirdiniz kıbrısıda turku de .
Kıbrıs Rum Yönetimi Sözcüsü Stefanos Stefanu, Davutoğlu’nun, KKTC’nin Girne ve Gazimağusa limanları ile Ercan Havaalanı’nın açılmasına karşılık, Türkiye’nin tüm limanlarını Rum uçak ve gemilerine açılması önerisini, “Türkiye’nin yükümlülüklerini ihlal” olarak niteledi. Stefanu, Rum Yönetimi’nin böyle bir teklifi kabul etmesinin söz konu olmadığını ifade ederek, taahhütlerini yerine getirmede Türkiye’nin AB’ye karşı yükümlü olduğunu savundu.
Rumlar, liman önerisini reddetti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Misafir ~ 12 yıl önce
Cozum = ver kurtul politikası deildir sen kıbrıslılara kapıları ac ozgurluk getir dunyada devlet olarak olarak saydır işte onu yaparsan yapabılırsen cozumdur yoksa sıkıldık sorundan verelim gitsin cozumden ote vatan hayinlğidir turke turkluge orda olen sehitlere hayinliktir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
AKP ŞU SEÇİM AREFESİNDE TEK RANT SAĞLAYACIĞI KONU KIBRIS SORUNUDUR!! KIBRIS SORUNUNU ÇÖZEN HER KİM OLURSA O TÜRKİYE CUMHURİYETİNDE EL ÜSTÜNDE TUTULACAKLARDIR BU BÖYLE BİLİNE GERİSİ BOŞ!!! ÇÖZENE HELAL OLSUN!! TÜM DEVLETLER BU SORUNU OYUNCAK ETMİŞ OYNUYOR İŞTE!! BUKADAR SAÇMALAIK OLMAZ YA!!! NEDİR YANİ BU,BIKTIK BU SORUNDAN BE KARDEŞİM ARTIK , ÇÖZÜN ARTIK BU SORUNU VE MİLLETİ OYALAMAYIN ARTIK!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
annan planında biz gelini alladık pulladık ruma getirdik vermek istedik bunlar kabul etmediler gelini.gelin tekrar baba oçağına döndü.şükürler olsun.yakın türk tarihinin kahramanlarından birini tüü kaka yapıp devre dişi bıraktık.rumlarla geçmişte elele dolaşan bırını getirdik onun yerine koyduk.ama allah yardım ettide gitti bu arkadaşımız.şimdi taviz üstüne taviz veriyoruz ab için adamların niyeti belli.ab biterken belki bizi alacaklar borçlara ortak etmek için biz hala önümüzü göremiyoruz.nededir anlayamıyorumbir zamanlarlar aydın diye tv lere çıkanlar kıbrısın stratejik değei olmadığını anlatmaya çalıştılar ama yediremediler.adamlar rum.. rum ..yunanlı değil yani romalı bak bırakıyorlarmı hayır inadla tezlerini savunuyorlar ama biz...!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
TC hukumeti verilen soze guvenipte yazili olan bir anlasmaya imzasini koyarsa boyle olur iste. Diplomaside soze guven olmaz. Yazili ve imzali olan sozlere guvenilir. Gerci onlarida inkar edenler olmustur ya tarihte.... Kibris Rumu hic bir zaman KKTC limanlarinin acilmasina izin vermez. Anlasmaya gore hakli olanlar onlar......Sozunu tutmayan ise TC hukumetidir.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Rumlarda biliyor akp full teslim neden kıbrıslılara limanı acsınlar ki nasılsa kuzu kuzu gelcek akp tebrikler bu hale getirdiniz kıbrısıda turku de .

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000