20 Mart 2022, Pazar 11:44:04

Rize-Artvin Havalimanı'nda geri sayım başladı

Yapımı süren ve Türkiye'nin deniz dolgusu üzerindeki 2. havalimanı olacak olan Rize-Artvin Havalimanı’nın terminal binasındaki çalışmalar sürüyor.
  • 2023 de kapanacak diye bekleyenlerin hayalleri suya düştü
  • Yorumculara bakiyorum da herseyi ne kadar cok iyi biliyor ve ne kadar herşeye hakimler!Harita uzerinde rize'yi gosteremeyecek kitle tutmus bolge hakkinda yorum yapiyor.
  • Uçuş simülasyonu için ibosoft ekibi olarak LTFO Rize-Artvin Havalimanı eklentisini yayınladık
  • Önce saw 2. pisti bitirin...
  • Tamamen siyasi bir havalimanı. Kim kullanacak kim sefer yapacak. Sonu orgi gibi olacak. Allahtan 2023 de bu ve benzerleri kapanacak. Ve ülkede israftan kurtulacak. Medeniyet havalimanı ile ölçülmez. Ama buna inanan bir zavallı kesim var. Yazık ettiniz ülkeye
  • Maşallah herşey karadenize yapılıyor tüm güzellikleri oralara harcanıyor..
  • Hani kapanacaktı. 2023e mi kaldı
  • ONDA SONA YAKLAŞILDI, BUNDA SONA YAKLAŞILDI. BU HAVALİMANI Bİ BİTMİYOR. HEP HABER ÇIKIYOR HER ŞEYDE SONA YAKLAŞILDI DENİLİYOR.ARTIK HİZMETE AÇILSIN ŞURASI.
  • Gerek varmıydı...evet bence kesinlikle gerek vardı...emeği gecenlere teşekkürler
  • Rizeye yapılabiliyorsa elbistana da yapılmalıdır

Yapımı süren ve Türkiye'nin deniz dolgusu üzerindeki 2. havalimanı olacak olan Rize-Artvin Havalimanı’nın terminal binasındaki çalışmalar sürüyor.

3 Nisan 2017'de temeli atılan ve 100 milyon ton taş kullanılarak 2 milyon 800 bin metrekarelik alandaki deniz dolgusunun tamamlanmasının ardından yöre mimarili terminal binaları ile çay bardağı kulesi ve çay yaprağı şeklindeki giriş takı da tamamlandı. Nisan'da test uçuşlarının olacağı Rize-Artvin havalimanın terminal binasındaki çalışmalar devam ediyor.

Ordu-Giresun Havalimanı'nın ardından deniz dolgusuna yapılacak Türkiye'deki ve Karadeniz Bölgesi'ndeki 2. havalimanı olma özelliğine sahip olacak Rize-Artvin Havalimanı projesinin inşaat çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Altyapı inşaatında pist, taksi yolları imalatı tamamlanan Rize-Artvin Havalimanı’nda şerit saha düzeltmeleri devam ederken çevre yolu imalatında, tel örgü imalatında, genel elektrik işlerinde ise çalışmalarda sona gelindi.

Öte yandan VOR istasyonu alt temel kurulumuna başlanarak, VOR istasyonu yakınında kurulacak olan hava seyri sefer istasyonu için de gerekli hazırlıklar ve altyapı çalışması devam ediyor.

Üst yapı inşaatında ise Havaalanı Kurtarma ve Yangınla Mücadele binası ile teknik blok kulede sona yaklaşılan Rize-Artvin Havalimanı’nda terminal binasında ise çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi. Terminal binası içindeki Rize dağları görselli pano, yine Rize evlerini andıran iç dizayn görsellerinin kullanılması dikkat çekti.

Rize-Artvin Havalimanı’nda üst çalışmaları, çevre düzenlemelerine de başlanan projede peyzaj çalışmaları devam ediyor. Doğu tarafından başlayarak ağaçlandırma çalışmaları da sürüyor.

Rize-Artvin Havalimanı'nda geri sayım başladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Sonuç ~ 3 ay önce
2023 de kapanacak diye bekleyenlerin hayalleri suya düştü

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yerel ~ 1 yıl önce
Yorumculara bakiyorum da herseyi ne kadar cok iyi biliyor ve ne kadar herşeye hakimler!Harita uzerinde rize'yi gosteremeyecek kitle tutmus bolge hakkinda yorum yapiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İbo Hocamız ~ 2 yıl önce
Uçuş simülasyonu için ibosoft ekibi olarak LTFO Rize-Artvin Havalimanı eklentisini yayınladık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Jet ~ 2 yıl önce
Önce saw 2. pisti bitirin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Siyasi ~ 2 yıl önce
Tamamen siyasi bir havalimanı. Kim kullanacak kim sefer yapacak. Sonu orgi gibi olacak. Allahtan 2023 de bu ve benzerleri kapanacak. Ve ülkede israftan kurtulacak. Medeniyet havalimanı ile ölçülmez. Ama buna inanan bir zavallı kesim var. Yazık ettiniz ülkeye

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İlginç ~ 1 yıl önce
Havavicilik medeniyetle ölçültlenemez bir kavramsa eğer,Airporthaber'de ne işin var?kendinizi kandirmaya devam edin,buna ihtiyaci var insanlarin.
Yazık ~ 2 yıl önce
Maşallah herşey karadenize yapılıyor tüm güzellikleri oralara harcanıyor..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
zoruna mı gitti ~ 2 yıl önce
Her şey karadenize mi yapılıyor? Aç haritayı bak bakalım trenin gitmediği kaç yer var? Karayolu bir tane. Alternatifi yok. Kaza olduğu zaman gidemiyorsun. Asıl her şeyi devletten bekleyen insanların böyle ahkam kesmesine yazık.
Nedir bu ~ 2 yıl önce
Hani kapanacaktı. 2023e mi kaldı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
GELMEYEN SON ~ 2 yıl önce
ONDA SONA YAKLAŞILDI, BUNDA SONA YAKLAŞILDI. BU HAVALİMANI Bİ BİTMİYOR. HEP HABER ÇIKIYOR HER ŞEYDE SONA YAKLAŞILDI DENİLİYOR.ARTIK HİZMETE AÇILSIN ŞURASI.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
112 Ap0 ~ 2 yıl önce
Gerek varmıydı...evet bence kesinlikle gerek vardı...emeği gecenlere teşekkürler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Elbistan ap ~ 2 yıl önce
Rizeye yapılabiliyorsa elbistana da yapılmalıdır

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000