04 Haziran 2015, Perşembe 07:55:27

Rize Havalimanı'nda çalışmalar son sürat

Denizi doldurularak yapılan Ordu-Giresun Havaalanı'nın ardından Rize’de de denizi doldurularak yapılacak olan havaalanı teknik özellikleri bakımından dünyada bir ilk olacak.
  • o kenarda duran 2 tane ev nolucak heee ekipler için otel:) haydeeee ver gazı ver gazıııı
  • Çukurova Bölgesel Havalimanı na da el atsalar fena olmayacak.Asıl ihtiyaç buralar!!!
  • Ayderin Turkuyenin Davisu yapar bu havalimani.kesinlikle yapilmali .
  • ak parti yapar buradaki kıskançlıktan gözleri dönmüşler çatlar. yazıklar olsun
  • Bu proje ölü doğdu beyler. Uzunun sözü var Rize'yi Akdeniz'e taşıyacak. Peki bu meydan ne olacak? :)))
  • Orgi yapıldıda ne oldu herşey yarım yamalak bırakın bu işleri yapacaksanız bir şeyi doğru dürüst yapın herşey eksik YÜKSEKOVA aynı şekilde hepsi seçim Yatırımı sonra Kalkıp övünüyorlar yazık harcanan o kadar paraya millet işsiz yapacaksan iş imkanı yarat.
  • 100 milyon metrekup dolgu. uff bolgede ne kadar tasaron kamyon kepce sahibi varsa ihya olacak. Kackar dagini oldugu gibi denize indirecekler.
  • Rezalet su bizdeki dunyanin en seyi olma meraki. Bos bos hedefler.
  • 2 HAFTA ÖNCE 4.000 M. idi.Şimdi 3.300 ve 3.200,ikisi birlikte zikredildi.Eee temel atarken 3.000'e iner bu,Ordu gibi olur.
  • Yapılması planlanan havalimanı için Rize-Artvin deniliyordu,şimdi Rize havalimanı deniliyor. Değişiklikmi oldu acaba...

Denizi doldurularak yapılan Ordu-Giresun Havaalanı'nın ardından Rize’de de denizi doldurularak yapılacak olan havaalanı teknik özellikleri bakımından dünyada bir ilk olacak.

Rize’nin Pazar ilçesi sahilinde deniz üzerinde yapımı için çalışmalarına başlanılan Rize Havaalanı 30 metreyi bulacak dolgu deniz derinliği, 45 metre pist genişliği ve 3 bin 300 metre pist uzunluğu ile dünyada tek olacak.

Sondaj çalışmalarına başlanılan havaalanı için ilk dolgu çalışmalarına yıl içerisinde başlanılması planlanıyor.

Ulaştırma Bakanlığı Alt Yapı Yatırımları Genel Müdür Yardımcısı Aydın Özen bugün Rize’ye gelerek Rize Milletvekilleri eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Hasan Karal ve Nusret Bayraktar ile havaalanının yapılacağı alanda incelemelerde bulundu. Burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özen, “Yerli imkanlar ile Ekim ayından bu yana çalışmalarımız sürüyor. Şu anda denizde sondaj çalışmaları devam ediyor. Bir ay önce başlayan çalışmaların üç ay içerisinde tamamlanmasını planlıyoruz. Bu proje çok özel bir proje olacak. 26-30 metre arasında değişin derinlik ile dünyadaki ilk ve tek proje olacak. Genelde böyle deniz üzerindeki benzer yapılar 10-20 metre derinliklerde inşa ediliyor. Rize Hava Limanı ise 26-30 metre arasında değişen derinlikler ile dünyada tek olacak. Öte yandan hava limanı konvansiyonel bir hava limanı olacak. 1 kilometre genişliğinde bir dolgu üzerinde kurulacak alan 45 metre genişliğinde ve 3 bin 200 metre uzunluğunda piste sahip olacak. Ordu-Giresun Hava Alanı için 36 milyon ton taş kullanılmıştı. Rize Hava Alanı’nın dolgusu için ise 100 milyon ton taş kullanılması ön görülüyor. Sondaj çalışmasının tamamlanmasının ardından yıl içerisinde dolgu işlemine başlanılmasını hedefliyoruz. Bu proje Genel Müdürlük olarak en öncelikli projemiz" dedi.

Açıklamanın ardından proje alanında incelemede bulunan heyet bir de selfie çektirdi.Rize Havalimanı'nda çalışmalar son sürat

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

ev ~ 7 yıl önce
o kenarda duran 2 tane ev nolucak heee ekipler için otel:) haydeeee ver gazı ver gazıııı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çalışan ~ 7 yıl önce
Çukurova Bölgesel Havalimanı na da el atsalar fena olmayacak.Asıl ihtiyaç buralar!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 7 yıl önce
Ayderin Turkuyenin Davisu yapar bu havalimani.kesinlikle yapilmali .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
uzman ~ 7 yıl önce
ak parti yapar buradaki kıskançlıktan gözleri dönmüşler çatlar. yazıklar olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rize ~ 7 yıl önce
Bu proje ölü doğdu beyler. Uzunun sözü var Rize'yi Akdeniz'e taşıyacak. Peki bu meydan ne olacak? :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 7 yıl önce
Orgi yapıldıda ne oldu herşey yarım yamalak bırakın bu işleri yapacaksanız bir şeyi doğru dürüst yapın herşey eksik YÜKSEKOVA aynı şekilde hepsi seçim Yatırımı sonra Kalkıp övünüyorlar yazık harcanan o kadar paraya millet işsiz yapacaksan iş imkanı yarat.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 7 yıl önce
100 milyon metrekup dolgu. uff bolgede ne kadar tasaron kamyon kepce sahibi varsa ihya olacak. Kackar dagini oldugu gibi denize indirecekler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 7 yıl önce
Rezalet su bizdeki dunyanin en seyi olma meraki. Bos bos hedefler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
RİZOS ~ 7 yıl önce
2 HAFTA ÖNCE 4.000 M. idi.Şimdi 3.300 ve 3.200,ikisi birlikte zikredildi.Eee temel atarken 3.000'e iner bu,Ordu gibi olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sondaj ~ 7 yıl önce
Yapılması planlanan havalimanı için Rize-Artvin deniliyordu,şimdi Rize havalimanı deniliyor. Değişiklikmi oldu acaba...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ATENA ~ 7 yıl önce
Havalimanı Rizede inşa edilecek,Artvin burada Figüran rolde.Müşteri çekmek için olmalı.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000