14 Ağustos 2018, Salı 16:57:11

PTT yeni havalimanına kargo binası yapacak

PTT, 29 Ekim 2018 tarihinde ilk etabının hizmete alınması planlanan İstanbul 3. Havalimanı'na kargo binası yapacak.
  • İstanbul 3. havalimanının ilk etabının hizmete alınması için tarih yaklaşırken çalışmalar da hızla devam ediyor. Açılış ile birlikte hizmetlerde bir aksamanın yaşanmaması için Posta ve Telgraf Teşkilatı ( PTT) da gerekli tedbirleri almaya çalışıyor. PTT bu amaçla yeni havalimanına kargo binası yapmak için "ivedi" ihale açtı ve sonuçlandırdı. "Doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen veya idare tarafından önceden öngörülemeyen olayların ortaya çıkması üzerine ihalenin ivedi olarak yapılmasının zorunlu olması" durumlarında uygulanan "Pazarlık Usulü" ile yapılan ihaleyi Ankara merkezli Arıkan İnşaat Taahhüt Tic. ve San. A.Ş. üstlendi. PTT kargo binasının yapımını 57 milyon 590 bin TL'ye üstlenen Arıkan İnşaat'ın, ihale sözleşmesine göre inşaatı 19 Kasım 2018 tarihine kadar tamamlaması gerekiyor
  • Havaalanin yapilacagi senelerdir biliniyordu...ptt insaati"ivedi"olarak bir firmaya vermesi düşündürücü...
  • Prefabrik bina.... Nasıl olacaksa 19 Kasıma kadar ancak o şekilde yetişir.
  • Uçak da alsın uçalım. PTT Airlines.
  • Ptt’nin aklına yeni mi gelmiş

İstanbul 3. havalimanının ilk etabının hizmete alınması için tarih yaklaşırken çalışmalar da hızla devam ediyor. Açılış ile birlikte hizmetlerde bir aksamanın yaşanmaması için Posta ve Telgraf Teşkilatı ( PTT) da gerekli tedbirleri almaya çalışıyor. PTT bu amaçla yeni havalimanına kargo binası yapmak için "ivedi" ihale açtı ve sonuçlandırdı. "Doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen veya idare tarafından önceden öngörülemeyen olayların ortaya çıkması üzerine ihalenin ivedi olarak yapılmasının zorunlu olması" durumlarında uygulanan "Pazarlık Usulü" ile yapılan ihaleyi Ankara merkezli Arıkan İnşaat Taahhüt Tic. ve San. A.Ş. üstlendi. PTT kargo binasının yapımını 57 milyon 590 bin TL'ye üstlenen Arıkan İnşaat'ın, ihale sözleşmesine göre inşaatı 19 Kasım 2018 tarihine kadar tamamlaması gerekiyor.

Yetkililer, İstanbul 3. Havalimanı'nın ilk etabının 29 Ekim'de açılacağını ve Atatürk Havalimanı'nın da 30-31 Ekim 2018 tarihinde taşınacağını açıklamıştı.

KARGO ŞEHRİ 200 BİN METREKARE

İstanbul Yeni Havalimanı, geçen yıl 6 kargo şirketi ile yer tahsisi sözleşmesi imzalamıştı. Sözleşme imzalayan PTT, MNG, Çelebi Hava Servisi, HAVAŞ, Sistem Lojistik ve Bilin Lojistik, havalimanında binalarını yapacak. Yeni havalimanında kargo firmaları aynı anda 35 uçağa yükleme ve boşaltma yapabilecek. Sözleşme imzalayan kargo firmaları yaklaşık 200 bin metrekarelik bir alanda faaliyet yürütecek. (habertürk)

PTT yeni havalimanına kargo binası yapacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

ılginçÇÇÇ:)))) ~ 4 yıl önce
İstanbul 3. havalimanının ilk etabının hizmete alınması için tarih yaklaşırken çalışmalar da hızla devam ediyor. Açılış ile birlikte hizmetlerde bir aksamanın yaşanmaması için Posta ve Telgraf Teşkilatı ( PTT) da gerekli tedbirleri almaya çalışıyor. PTT bu amaçla yeni havalimanına kargo binası yapmak için "ivedi" ihale açtı ve sonuçlandırdı. "Doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen veya idare tarafından önceden öngörülemeyen olayların ortaya çıkması üzerine ihalenin ivedi olarak yapılmasının zorunlu olması" durumlarında uygulanan "Pazarlık Usulü" ile yapılan ihaleyi Ankara merkezli Arıkan İnşaat Taahhüt Tic. ve San. A.Ş. üstlendi. PTT kargo binasının yapımını 57 milyon 590 bin TL'ye üstlenen Arıkan İnşaat'ın, ihale sözleşmesine göre inşaatı 19 Kasım 2018 tarihine kadar tamamlaması gerekiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ivedi..!!! ~ 4 yıl önce
Havaalanin yapilacagi senelerdir biliniyordu...ptt insaati"ivedi"olarak bir firmaya vermesi düşündürücü...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
57 Milyonluk ~ 4 yıl önce
Prefabrik bina.... Nasıl olacaksa 19 Kasıma kadar ancak o şekilde yetişir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Türk Pilotu ~ 4 yıl önce
Uçak da alsın uçalım. PTT Airlines.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fly ~ 4 yıl önce
Ptt’nin aklına yeni mi gelmiş

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000