13 Mayıs 2015, Çarşamba 08:01:01

PRİŞTİNE HAVALİMANI'NA HELİKOPTER DÜŞTÜ

Kosova'nın başkenti Priştine'de Priştine havalimanının, NATO komutasındaki Kosova Barış Gücü (KFOR) askerine ait bölümünde Avrupa Birliği'nin Kosova'daki polis ve adalet misyonu EULEX'e ait bir helikopter düştü.
  • Malesef seyrusefer sistemleri vs cok geri kalmis bir yer. Yeni teminalleri guzel Limak guzel isletiyor belli . Bakimli ve hersey aktif calisiyor. Ama HAVA trafik kisimlari yenilenmesi gerekli.

Kosova’da Avrupa Birliği’nin (AB) Hukuk Misyonu EULEX’e ait bir ambulans helikopteri Priştine havalimanı pistine düştü. Kazada bir kişi yaralandı.

TSİ ile 16:00 sıralarında meydana gelen kazada yaralanan acil servis doktoru Priştine Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, helikopterin içindekilere ilk müdahale EULEX personelinden geldi.

EULEX tarafından yapılan yazılı açıklamada, helikopterin içinde iki doktor ve iki mürettebatın olduğu belirtildi. Açıklamada, “12 Mayıs 2015 tarihinde saat 15:00’da, EULEX Misyonu kullanımında olan ve “Starlite Aviation” şirketine ait ambulans helikopter acil kalkış sırasında düşmüştür. Helikopter, iki Acil Servis doktorunun bulunduğu iki kişilik mürettebatla eğitim uçuşu gerçekleştirmekteydi” ifadelerine yer verildi.

Helikopterin düşmesi nedeniyle Priştine Adem Jashari uluslararası havalimanı hava trafiğine kapatıldı.

Kazanın hemen ardından olay yerine polis ve itfaiye geldi. EULEX tarafından yapılan açıklamada ise olayın nasıl meydana geldiği konusunda henüz bir bilginin bulunmadığı söylendi.

Helikopterin içinde hiçbir EULEX mensubunun bulunmadığı bildirildi.

PRİŞTİNE HAVALİMANI'NA HELİKOPTER DÜŞTÜ

Yorumlar

Bilen ~ 9 yıl önce
Malesef seyrusefer sistemleri vs cok geri kalmis bir yer. Yeni teminalleri guzel Limak guzel isletiyor belli . Bakimli ve hersey aktif calisiyor. Ama HAVA trafik kisimlari yenilenmesi gerekli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000