20 Temmuz 2018, Cuma 08:56:27

Pilotluk hayallerini kenara bırakıp kendisini ailesine adadı

Antalya'da, pilot olma hayallerini kurarken rahatsızlanan babasına bakabilmek için okulunu, felç geçiren annesi için de işini bırakmak zorunda kalan 30 yaşındaki Erdem Candar, sağlına kavuşması için annesine özenle bakıyor.
  • HELÂL OLSUN KARDEŞİM SANA HAYALLERİNDEN ASLA VAZGEÇME, ANNENE ALLAH SIFA VERSIN MERAK ETME MUKAFATINI ALACAKSIN MUTLAKA... YOLUN AÇIK OLSUN...
  • Allah şifa versin kardeşim
  • A.a sana o yardimi yapan kimse Allah ondan razı olsun..Iste böyle insanlarda var..demekki insanligi ölmeyen yigitlerde var...selam olsun o kardese...
  • Umarım sektörde sana sahip çıkar değerli insan. İnşallah havayolunda göreve başlamışken, değerli anneni de sağlığında uçurmak nasip olur. Hakediyorsun, yolunuz açık olsun.
  • Cenabı Allah razı olsun ne güzel Cenabı Allah şifa nasip eylesin
  • Hayat ne garip ve acimasiz. Bazi ucan garsonlar yabanci pilot pesinde kosup ab pasaportu avlar kendilerini satar, diplerinden cikmaz, bazi adamlar da ailesine bakar pilotlugu okuyamaz :(
  • Allah yardımcın olsun kardeşim
  • Saygılar sevgiler.... (keşke devletimiz halletseymiş....)
  • razı olsun kardeşim. Allah kolaylık versin.
  • Pilot adayı bey efendi adam gibi adam. Bey efendi atasına sahip çıkarak yapılması gerekeni yapıyor. Bey efendinin temiz ve sahiplenici yüreğini tebrik ediyorum. Kendisiyle bir türk evladı olarak gurur duydum. Bu karakterdeki insanlar olduğu sürece memleketimiz ve atalarımız daima emin ellerdedir. Atasına sahip çıkan insan en güvenilir insandır. Ali kidik da yaşlı hasta olan anne ve babasına bu pilot adayı kardeşimiz gibi sahip çıktığı için onu da ayrı yürekten tebrik ederim. Pilot adayı bey efendi ile kardeşim ali kıdık ın anne ve banbasına allahtan bol şifa dilerim. Bu yürekli insalara allahın yardımcı olmasını temenni ederim. Atasına sahip çıkmayan dan hiç birşey olmaz. Memlekete de ondan fayda gelmez.

Antalya'da, pilot olma hayallerini kurarken rahatsızlanan babasına bakabilmek için okulunu, felç geçiren annesi için de işini bırakmak zorunda kalan 30 yaşındaki Erdem Candar, sağlına kavuşması için annesine özenle bakıyor.

Antalya'da, pilot olma hayalleri kurarken rahatsızlanan babasına bakabilmek için okulunu, felç geçiren annesi için de işini bırakmak zorunda kalan Erdem Candar, annesini hayata bağlayabilmek için mücadele ediyor.

Muratpaşa ilçesinde yaşayan ve pilot olabilmek için meslek lisesinde okuyan Candar'ın babasına, birinci sınıftayken KOAH ve kalp yetmezliği teşhisi konuldu.

Hastalığı ilerlediği için sık sık hastanede yatarak tedavi gören babasına bakabilmek için okulunu bırakmak zorunda kalan 30 yaşındaki Erdem Candar, 2006'da babasını kaybetti.

Ailenin tek çocuğu olan Candar, annesiyle geçimlerini sağlayabilmek için iş hayatına devam etti. Otellerde çalışmaya başlayan Candar'ın annesi 55 yaşındaki Birgül Candar ise 11 ay önce felç geçirdi. Bir süre hastanelerde tedavi gören Candar, konuşma yetisini de yitirdi.

Annesine bakabilmek için işini de bırakmak zorunda kalan Erdem Candar, İstanbul'da özel bir hastanede yapılan kontrollerde annesine ameliyat yapılabileceğini öğrendi.

Candar, hastanenin istediği 40 bin lirayı bulabilmek için sosyal medya üzerinden kampanya başlatarak, yardım istedi. Bunun üzerine isminin açıklanmasını istemeyen bir hayırsever, Erdem Candar'ın hesabına 40 bin lira yatırdı.

"Annemin iyi olacağına inanıyorum"

Candar, yaptığı açıklamada, pilot olmanın çocukluk hayali olduğunu ancak babasının rahatsızlığı nedeniyle okulu bırakmak zorunda kaldığını dile getirdi.

"Liseye başlayarak hayatıma bir adım atmıştım. 2006'da babamı kaybettim, annemle baş başa kaldım." diyen Erdem Candar, bir süre otellerde çalıştığını ve eczane deposunda kuryelik yaptığını ifade etti.

Annesi bakıma muhtaç olduğu için işini de bırakmak zorunda kaldığını belirten Candar, arkadaşlarının ve şarkıcı Haluk Levent'in kurucusu olduğu Anadolu Halk ve Barış Platformunun (AHBAP) desteğiyle geçindiklerini söyledi.

Erdem Candar, gün boyunca evde bulaşık yıkayıp, yemek ve temizlik yaptığını, annesine fizik tedavi hareketleri yaptırarak, moral vermeye çalıştığını anlattı.

Annesinin İstanbul'da bir özel hastanede görevli Prof. Dr. Yusuf Kalko'ya muayene olduğunu ve ameliyat olabileceğini söylediğini anlatan Candar, annesinin ameliyatı için gerekli 40 bin liranın da bir hayırsever tarafından hesaba yatırıldığını ancak konuşma terapisi ve fizik tedavi de alması gerektiğini vurguladı.

Erdem Candar, "Annemin iyi olacağına inanıyorum. Tek hayalim pilot olmaktı. Uçağa binip gökyüzünde süzülmekti. Ama babam için okulumu, annem için de işimi bırakmak zorunda kaldım." dedi.

Pilotluk hayallerini kenara bırakıp kendisini ailesine adadı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

X ~ 4 yıl önce
HELÂL OLSUN KARDEŞİM SANA HAYALLERİNDEN ASLA VAZGEÇME, ANNENE ALLAH SIFA VERSIN MERAK ETME MUKAFATINI ALACAKSIN MUTLAKA... YOLUN AÇIK OLSUN...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fb12 ~ 4 yıl önce
Allah şifa versin kardeşim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
A.a sana o yardimi yapan kimse Allah ondan razı olsun..Iste böyle insanlarda var..demekki insanligi ölmeyen yigitlerde var...selam olsun o kardese...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sektörde ~ 4 yıl önce
Umarım sektörde sana sahip çıkar değerli insan. İnşallah havayolunda göreve başlamışken, değerli anneni de sağlığında uçurmak nasip olur. Hakediyorsun, yolunuz açık olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ne mutlu ~ 4 yıl önce
Cenabı Allah razı olsun ne güzel Cenabı Allah şifa nasip eylesin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vay arkadas ~ 4 yıl önce
Hayat ne garip ve acimasiz. Bazi ucan garsonlar yabanci pilot pesinde kosup ab pasaportu avlar kendilerini satar, diplerinden cikmaz, bazi adamlar da ailesine bakar pilotlugu okuyamaz :(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mic ~ 4 yıl önce
Çok haklısınız valla
Bak arkadasim! ~ 4 yıl önce
Bizlerin Hanimlari, kiz kardesleri bu sirkette km, ka olarak calisiyor. Bazilarimizin anneleri de buradan emekliler. Biz Trabzonlu Adamlariz. Bulursam seni ki bulurum. cehaletine verip ugrasmak istemiyorum. Hic hos olmaz senin adina. Namusumuza serefimize ailemize is arkadaslarimiza laf edebiliyorsun. Ahirette iki elim yakanda olacak. Hakkimi sana helal etmiyorum. Attigin iftiralari ailenden göresin. Bu isi abartirsan yemin ediyorum ki bulurum seni!... ahlaksiz herif!. Maaslarimiza laf edersiniz! Namusumuza laf edersiniz! Sizler nasil insanlarsiniz ki bu kadar haysiyet ve seref yoksunusunuz!...
Kaotan ~ 4 yıl önce
Allah yardımcın olsun kardeşim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hayırsevere ~ 4 yıl önce
Saygılar sevgiler.... (keşke devletimiz halletseymiş....)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Allah ~ 4 yıl önce
razı olsun kardeşim. Allah kolaylık versin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Avukat Hasan vural ~ 4 yıl önce
Pilot adayı bey efendi adam gibi adam. Bey efendi atasına sahip çıkarak yapılması gerekeni yapıyor. Bey efendinin temiz ve sahiplenici yüreğini tebrik ediyorum. Kendisiyle bir türk evladı olarak gurur duydum. Bu karakterdeki insanlar olduğu sürece memleketimiz ve atalarımız daima emin ellerdedir. Atasına sahip çıkan insan en güvenilir insandır. Ali kidik da yaşlı hasta olan anne ve babasına bu pilot adayı kardeşimiz gibi sahip çıktığı için onu da ayrı yürekten tebrik ederim. Pilot adayı bey efendi ile kardeşim ali kıdık ın anne ve banbasına allahtan bol şifa dilerim. Bu yürekli insalara allahın yardımcı olmasını temenni ederim. Atasına sahip çıkmayan dan hiç birşey olmaz. Memlekete de ondan fayda gelmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000