22 Haziran 2015, Pazartesi 08:24:58

Pilotlara güvercin uyarısı

Portekiz Sivil Havacılık Müdürlüğü, İspanya’dan dönen 70 bin posta güvercini nedeniyle daha dikkatli uçmaları konusunda pilotları uyardı.
  • Hayır iPhone Uygulaması, Kalkış ve iniş öncesi brifingine bu konuyu da ekleyip eğer başına gelirse ne yapacağınızı TEKRAR gözden geçireceksin. Ilgili sivil havacılık sana oluşabilecek risk artışıyla ilgili uyarıda bulunuyor, belki yazının detayında kendi önlemlerini anlatıyor. 2000 ft altında sadece IFR trafikler yok, VFR trafikler de var. Herkesin kendi uçurduğu hava Aracına göre prosedürü, Uygulaması var. Bu dönemde uçuşlarını durduran bile var.
  • Nasil dikkat edecez? Son anda farkedip ucagi yanmi yatiracaz?
  • Güvercin uçuvetdi ta ta tam ta ta tam kanadın açıverdi...

Portekiz Sivil Havacılık Müdürlüğü, İspanya’dan dönen 70 bin posta güvercini nedeniyle daha dikkatli uçmaları konusunda pilotları uyardı.

Portekiz Güvercin Sevenler Federasyonu bugün İspanya’nın Valencia kentinden 70 bin posta güvercinini aynı anda serbest bırakarak hangisinin eve hızlı döneceğini görmek istiyor.

Sivil havacılık yetkilileri, 2 bin feetten (610 metre) alçak uçuşlarda pilotların güvercinlere dikkat etmelerini istedi.

Uyarıda, evlerine dönen posta güvercinlerin 5 ila 20 bireylik gruplar halinde uçabileceği kaydedildi. (Hürriyet)

Pilotlara güvercin uyarısı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
Hayır iPhone Uygulaması, Kalkış ve iniş öncesi brifingine bu konuyu da ekleyip eğer başına gelirse ne yapacağınızı TEKRAR gözden geçireceksin. Ilgili sivil havacılık sana oluşabilecek risk artışıyla ilgili uyarıda bulunuyor, belki yazının detayında kendi önlemlerini anlatıyor. 2000 ft altında sadece IFR trafikler yok, VFR trafikler de var. Herkesin kendi uçurduğu hava Aracına göre prosedürü, Uygulaması var. Bu dönemde uçuşlarını durduran bile var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Nasil dikkat edecez? Son anda farkedip ucagi yanmi yatiracaz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kafasiz ~ 5 yıl önce
Kafasiz misin nesin ya
Helal ~ 5 yıl önce
Ali Kidik helal sana. Eline agzina saglik hocam. Allah seni dusmanlardan kotu insanlarin serrinden korusun.
:) ~ 5 yıl önce
fsx oynama devam et
Çiftetelli ~ 5 yıl önce
Güvercin uçuvetdi ta ta tam ta ta tam kanadın açıverdi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000