24 Ocak 2014, Cuma 08:20:45

PİLOT OKULU İÇİN İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde kurulması planlanan ‘Pilot Okulu’ için istişare toplantısı yapıldı.
  • 37 yıldır aktif uçucu kaptan pilotum Türkiyede üç ayrı uçuş okulunda Yıllarca okul müdürlüğü yaptım Bırakın hap yap parakap düzeninin gaydırı gubpak insanlarını ömrünü havacılığa vermiş duayen insanlara danışın !! İş garantisi olmayan bir sektörde zavallı gençlere umut satmayın Yazık gençlerden çaldığınız paralara Her hava yolu kendi uçuş okulu kurmalı Bu iş akademik eğitimle 4 yılda olmaz
  • Nerede çokluk orada... Paranın kokusunu aldılar her yere uçuş okulu fakülte açmaya başladılar.THKÜ açılmasa dünyadan haberleri yoktu sanırım herkes pilot yetiştirme işine girdi.Bırakın da bu işi bilenler yapsın allah aşkına.Gençlerin kafası karılıyor herkes para var iş garantisi var biz de pilot olalım moduna sokuluyor. Öyle bir dünya yok arkadaşım. Umut tacirliği bu yaptıkları. Mantar gibi her yere uçuş okulu açacaklar. Sonuç ne olacak? Binlerce işsiz pilot. Mantıklı düşünün biraz uçak olmadan pilot olmaz. Sipariş edilen 100 tane uçak bile 10 yıla yayıla yayıla geliyor . Her uçağa 6 pilot düştüğünü hesaplayın. Sadece 10 yılda THKÜ ve Anadolu Ü. 750 pilot mezun ediyor. 750+askeriyeden gelenler , uçuş akademilerinden gelenler vsvs 1000den dazla pilot demek. Az mantıklı düşünün ne kadar pilota ihtiyaç var bi adam akıllı hesaplayın. Bir de havacılık tutku işidir para için gelmeyin kardeşim şu mesleğe kaliteyi düşürmekten başka bir şey yapmıyorsunuz.
  • aydına taşınma sebebi 365 günün 300 günü güneşli ve hava trafiği açısından sakin bir yer olması olabilir mi?
  • Karasal iklimin olduğu yerde neden bu tarz girişim yapılır. Avrupalılar Amerika ya gidiyorlar. Thy Aydına taşındı neden acaba? Gitgide kaliteyi düşürüyorsunuz. Nerde çokluk olursa orda neyin olduğunu herkes biliyor.
  • Mantar gibi çoğalır artık .paranın kokusunu aldılar.
  • air combat diye isimmi olur abi? pilot mu yetistiriyorsun pehlivanmi??..

Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde kurulması planlanan ‘Pilot Okulu’ için istişare toplantısı yapıldı.

Avustralya menşeili Air Combat uçuş firması sahibi Reha Ekinci, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Ekinci'nin yanı sıra firmanın Türkiye sorumlusu Burcu Düzgit ile Afyonkarahisar temsilcisi Ünal Yılmaz ve AKÜ Mühendislik Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ömer Soykasap da yer aldı.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Solak'la görüş alışverişinde bulunan Reha Ekinci ve Air Combat uçuş firması yetkilileri, AKÜ bünyesinde açılması planlanan Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi bünyesinde kurulacak pilot okulu ile ilgili istişarelerde bulundular.

Rektör Solak ayrıca, karşılıklı iyi niyet dileklerinin ifade edildiği nazik ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şimdiden her türlü desteği vermeye hazır olduğunu ileten heyete teşekkürlerini iletti.

PİLOT OKULU İÇİN İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Kara Pilot ~ 7 yıl önce
37 yıldır aktif uçucu kaptan pilotum Türkiyede üç ayrı uçuş okulunda Yıllarca okul müdürlüğü yaptım Bırakın hap yap parakap düzeninin gaydırı gubpak insanlarını ömrünü havacılığa vermiş duayen insanlara danışın !! İş garantisi olmayan bir sektörde zavallı gençlere umut satmayın Yazık gençlerden çaldığınız paralara Her hava yolu kendi uçuş okulu kurmalı Bu iş akademik eğitimle 4 yılda olmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
öğrenci ~ 9 yıl önce
Nerede çokluk orada... Paranın kokusunu aldılar her yere uçuş okulu fakülte açmaya başladılar.THKÜ açılmasa dünyadan haberleri yoktu sanırım herkes pilot yetiştirme işine girdi.Bırakın da bu işi bilenler yapsın allah aşkına.Gençlerin kafası karılıyor herkes para var iş garantisi var biz de pilot olalım moduna sokuluyor. Öyle bir dünya yok arkadaşım. Umut tacirliği bu yaptıkları. Mantar gibi her yere uçuş okulu açacaklar. Sonuç ne olacak? Binlerce işsiz pilot. Mantıklı düşünün biraz uçak olmadan pilot olmaz. Sipariş edilen 100 tane uçak bile 10 yıla yayıla yayıla geliyor . Her uçağa 6 pilot düştüğünü hesaplayın. Sadece 10 yılda THKÜ ve Anadolu Ü. 750 pilot mezun ediyor. 750+askeriyeden gelenler , uçuş akademilerinden gelenler vsvs 1000den dazla pilot demek. Az mantıklı düşünün ne kadar pilota ihtiyaç var bi adam akıllı hesaplayın. Bir de havacılık tutku işidir para için gelmeyin kardeşim şu mesleğe kaliteyi düşürmekten başka bir şey yapmıyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yeter yahu'ya ~ 9 yıl önce
aydına taşınma sebebi 365 günün 300 günü güneşli ve hava trafiği açısından sakin bir yer olması olabilir mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
erdınc durmazer ~ 9 yıl önce
hava şartlarının uygunlugunun yanında, sadece kendılerıne aıt bır yerlerının olması vede 49 yıllıgına cıldırın kendılerıne verılmesı onlara ekonomık geldıgı ıcın ,oraya dıledıklerınce yatırım yapıp hem thy nın pılot ıhtıyacını gıdermek, hemde yabancı ulkelere pılot yetıştırmek amacıyla aydını secmışlerdır..
yeter yahu ~ 9 yıl önce
Karasal iklimin olduğu yerde neden bu tarz girişim yapılır. Avrupalılar Amerika ya gidiyorlar. Thy Aydına taşındı neden acaba? Gitgide kaliteyi düşürüyorsunuz. Nerde çokluk olursa orda neyin olduğunu herkes biliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Mantar gibi çoğalır artık .paranın kokusunu aldılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ismi sakat ~ 9 yıl önce
air combat diye isimmi olur abi? pilot mu yetistiriyorsun pehlivanmi??..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000