16 Ekim 2017, Pazartesi 00:22:04

Çarpışma pozisyonu anons edilince yolcular büyük panik yaşadı

145 yolcusuyla havalanan uçağın yolcuları, kalkıştan 25 dakika sonra düşüş sebebiyle çarpışma pozisyonu almaları istenince telefonlarına sarıldı.
  • Sanki telefonlar sağlam kalacakmış gibi...
  • Airasia uçağına KUL-Bali ve Bali-SIN hatlarında bindim. Tamamiyle kabustu. Hat bakım , walk-around check gibi bir olay yok adamlarda. Otobüs misali uçak yeni seferden 20dk önce başka bir seferden geliyor, körüğe yanaşıyor, kargolar, bavullar vs boşaltılıyor,ekip değişiyor pat pat pat yeni kargolar yüklenip uçak yeni sefere gidiyor. Her iki uçuşta bu şekildeydi çok şaşırmış ve endişelenmiştim.
  • Ya belki ölüceksin ne bu telefona sarılma isteği???? İyimisiniz ??? İyice kafayı yediler

Geçtiğimiz günlerde Perth'den Bali'ye giden Air Asia'ya ait uçağın yolcularının büyük bir trajedinin ucundan döndükleri anlaşıldı.

Havalandıktan kısa bir süre sonra uçağın iç basıncının düşmesi üzerine havada büyük bir panik yaşandı. Basınç değişikliği sebebiyle kafa üstündeki oksijen maskeleri açıldı. Ardından kabin görevlilerinin yolculardan çarpışma pozisyonu almalarını istemesi üzerine uçağın içinde kaos ortamı hakim oldu.

Öleceklerini düşünen yolcular telefonlarını açarak ailelerine veda mesajları göndermeye başladı. Sevdiklerine ulaşmak için tüm yolcuların telefonlarını kullanması ayrıca bir risk oluştursa da uçak 145 yolcusuyla sorunsuz bir şekilde Perth'e dönmeyi başardı.

Uçaktaki sorunun araştırıldığı belirtildi.

DAHA ÖNCE DE BENZERİ YAŞANMIŞTI
Geçtiğimiz Haziran ayında aynı firmaya ait bir uçakta da yine benzer bir sorun yaşanmıştı. Aynı havalimanından kalkan ve Perth'ten Kuala Lumpur'a giden uçağın yolcuları adeta çamaşır makinesi gibi sallanmaya başladıklarını ve pilotun kendilerine dua etmelerini anons ettiğini söylemişlerdi. O uçak da sorunsuz bir şekilde Perth'e dönmüştü.

Çarpışma pozisyonu anons edilince yolcular büyük panik yaşadı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Devran ~ 5 yıl önce
Sanki telefonlar sağlam kalacakmış gibi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yolcu ~ 5 yıl önce
Airasia uçağına KUL-Bali ve Bali-SIN hatlarında bindim. Tamamiyle kabustu. Hat bakım , walk-around check gibi bir olay yok adamlarda. Otobüs misali uçak yeni seferden 20dk önce başka bir seferden geliyor, körüğe yanaşıyor, kargolar, bavullar vs boşaltılıyor,ekip değişiyor pat pat pat yeni kargolar yüklenip uçak yeni sefere gidiyor. Her iki uçuşta bu şekildeydi çok şaşırmış ve endişelenmiştim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu’ya ~ 5 yıl önce
Ülkemizdeki havayollarında durumu ne sanıyorsun acaba? Döndürme zamanları 25 ile 45 dk arası. Buna thy’de Dahil, sen rahat ol diye bir gece yatırsın mı uçağı ne yapsın
Bali ~ 5 yıl önce
Bende Bali-Cakarta uçmuş bulundum air asia ile. Uçak yakıt alırken itfayenin beklemediği uçağa yolcular apronda ciddi bir uzaklığı ellerini kollarını sallaya sallaya yürüyerek gidiyorlardı. Yarın öbürgün eğitimlerde kullanırım diye video ya alırkende bide çalışanlar el sallamaz mı gülerek. Güvenlik adamlar için bir gereklilik veya bir standart değil. Hele birde oralarda citilink diye firmaları var korku filmini yaşamak isteyenler tercih edebilir.
Şaka gibi ~ 5 yıl önce
Ya belki ölüceksin ne bu telefona sarılma isteği???? İyimisiniz ??? İyice kafayı yediler

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000