27 Mart 2017, Pazartesi 13:04:51

Pilatus PC-12 geceleri de ticari uçuş yapabilecek

Avrupa Birliği’nin EASA operasyon kurallarını yeniden düzenlemesiyle Pilatus PC-12NG, ABD’den sonra Avrupa’da da yeni uçuş imkanlarına sahip oldu. Yeni düzenlemeyle birlikte AMAC Aerospace Turkey’in satış ve bakım haklarına sahip olduğu PC-1NG turboprop uçaklar, gece ve IMC koşullarda dahi ticari uçuş yapabilecek.
  • paket servis icin muazzam
  • İşten eve geç gelenler için büyük imkan.
  • Kingair serisi bu alanda çok iyi yanlarına yaklaşamaz diye düşünüyorum

Pilatus’un tek motorlu turboprop modeli PC-12NG, Avrupa’da ticari uçuşlar için yeni imkanlar elde etti. Avrupa Birliği’nin 1 Mart 2017 tarihinde EASA operasyon kurallarındaki yeni düzenlemesiyle birlikte Pilatus PC-12NG, gece uçuşları ile birlikte IMC* koşullarda da havalanabilecek. Özellikle hava taksi, VIP, hava ambulans, kargo misyonlarının yanısıra, gözetleme ve haritalama gibi özel görevlerde de kullanılabilen çok yönlü uçak, bu düzenleme ile birlikte havacılık pazarına yeniden hareket katacak.

IFR altyapısına zaten sahip olan PC-12NG uçakları, bugün ABD’de 800’ün üzerinde ticari uçuş yapan bir filoya sahip. Pilatus PC-12NG, operatörlerin yeni düzenlenen kurallarda belirtilen operasyonel gereklilikleri yerine getirip, işletme şartlarının da revizyonu ile birlikte gece ve IMC koşullarında ticari uçuş yapabilecek.

AMAC Aerospace Turkey’in satış haklarını elinde bulundurduğu Pilatus PC-12NG, çok yönlülüğü ile dikkat çekiyor. Zorlu şartlarda asfalt veya toprak pistlere de iniş sağlayabilen uçak 6 – 8 yolcu için üst düzey konforlu koltukları, eşsiz kargo kapısı gibi özelliklerin yanı sıra medikal tahliye ve kargo gibi görevleri de üstlenebiliyor. Pilatus PC-12NG maliyet konusunda da rakiplerinden en az yüzde 30 ile 40 düşük rakamlarla hizmet veriyor.

Pilatus PC-12 geceleri de ticari uçuş yapabilecek

Facebook Yorum

Yorumlar

kebapci ~ 5 yıl önce
paket servis icin muazzam

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gececi ~ 5 yıl önce
İşten eve geç gelenler için büyük imkan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Beechcraft ~ 5 yıl önce
Kingair serisi bu alanda çok iyi yanlarına yaklaşamaz diye düşünüyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
. ~ 5 yıl önce
O zaman sen bu uçağı bilmiosun...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000