29 Ocak 2019, Salı 09:37:15

Pegasus ile Özyeğin Üniversitesi'nden yeni iş birliği

Pegasus Havayolları ile Özyeğin Üniversitesi yeni bir iş birliğine imza attı.
  • Cok bos adam geliyor egitimi guzel degil anlasmali olduklari ucus okulunun mezunlarida astronot sanirsin ama tin ses geliyor bos bos takılıyorlar
  • Instagram pilotları saracak dört bir yanımızı. Ah sivil havacılık vah sivil havacılık
  • surayı burslu tutturmak için gece gündüz calısıyorum sonra gözlerim bozuluyor ve .....
  • Pegasus da FO ,ve capt kalmayınca çok ararsınız böyle.Kaçırdınız kendi yetişdirdiklernizi toplayın şimdi dışardan

Özyeğin Üniversitesi ve Pegasus Hava Yolları’nın yeni iş birliği kapsamında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Pilotaj Programı öğrencileri, öğrenciyken dahil olacakları seçim aşamasının ardından mezuniyet sonrasında Pegasus Hava Yolları bünyesinde İkinci Pilot olarak yetiştirilmek üzere TİP eğitimine kabul edilecek.

Özyeğin Üniversitesi ve Pegasus Hava Yolları, imzaladıkları yeni bir iş birliği protokolüyle güçlerini birleştirdi. Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi ile Pegasus Hava Yolları arasında imzalanan ve üniversite-sektör iş birliği açısından örnek teşkil edecek yeni protokolle, iki kurum arasında 2014 yılında imzalanan iş birliği anlaşmasına da yeni bir boyut kazandırıldı.

İş birliğine göre, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Pilotaj Programı öğrencileri, öğrenciyken dahil olacakları seçim aşamasının ardından mezuniyet sonrasında Pegasus Hava Yolları bünyesinde İkinci Pilot olarak yetiştirilmek üzere TİP eğitimine kabul edilecek. Özyeğin Üniversitesi Pilotaj Programı’na devam eden öğrencilerin Pegasus İkinci Pilot Adayı Programı çerçevesinde uçuş okuluna ödeyecekleri uçuş eğitim ücreti, TİP eğitim bedeli ve lisans eğitimleri süresince öğrencilere yapılacak olan eğitim yardımı İkinci Pilot olarak işe başladıkları ilk aydan itibaren Pegasus Hava Yolları’na geri ödenmek üzere Pegasus Hava Yolları tarafından karşılanacak.

Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Gençtürk, Pegasus Hava Yolları ile yapılan iş birliğine ilişkin “Yenilikçi eğitim modelimiz kapsamında öğrencilerimize sektörlerle iç içe ve yaşamla entegre bir akademik model sunuyoruz. Öğrencilerimiz henüz okurken iş hayatını deneyimleme şansına sahip. Eğitimleri sürerken çalışıyor, yurt içinde ve yurt dışında stajlarını yapıyor, kariyerlerini şekillendiriyorlar. İş yaşamına atıldıklarında, profesyonel yetkinlikleri sayesinde birkaç adım önde oluyorlar. Hızla büyüyen havacılık sektörünün en önemli ihtiyacının nitelikli insan kaynağı olduğunu biliyoruz. Pegasus Hava Yolları ile imzaladığımız bu yeni anlaşma sayesinde, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Pilotaj Programı öğrencilerimiz, mezuniyet sonrasında Pegasus Hava Yolları tarafından verilecek TİP eğitimiyle, akademik yetkinliklerinde fark yaratacaklar. Bu iş birliği sonucunda sivil havacılık sektöründe yetişmiş, donanımlı insan kaynağının oluşmasına önemli bir ivme kazandıracağımıza inanıyorum.” dedi.

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane ise iş birliğiyle ilgili açıklamasında “Pegasus Hava Yolları olarak, 5,7 yaş ortalamasına sahip 81 uçağımızla Türkiye’nin en genç filosuna sahibiz. 100 uçaklık Airbus siparişimizin uçaklarını 2016’dan bu yana filomuza katıyoruz. Yeni uçak yatırımları yaparak filomuzu her geçen gün genişletiyoruz. Bu nedenle sektörün ve elbette şirket olarak bizim pilot ihtiyacımız da artıyor. Türkiye’de havacılık sektörü hâlâ gelişmekte olan bir sektör. Yeni yatırımlarla bu alanda uzmanlaşacak insan kaynağına ihtiyaç duyuyoruz. En öncelikli hedeflerimizden biri sektörde istihdam yaratmak ve sektörü geliştirmek. Bu değerli iş birliğiyle Türk sivil havacılık sektörüne istihdam anlamında da katkıda bulunacağımız için mutluyuz” dedi.

Pegasus ile Özyeğin Üniversitesi'nden yeni iş birliği

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Isin sonu yas ~ 4 yıl önce
Cok bos adam geliyor egitimi guzel degil anlasmali olduklari ucus okulunun mezunlarida astronot sanirsin ama tin ses geliyor bos bos takılıyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bozo ~ 4 yıl önce
Instagram pilotları saracak dört bir yanımızı. Ah sivil havacılık vah sivil havacılık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sende HHO musun ~ 4 yıl önce
Orası Askeriye burası sivil kendin seçtin sonucta
pilotolmakisteyen ~ 4 yıl önce
surayı burslu tutturmak için gece gündüz calısıyorum sonra gözlerim bozuluyor ve .....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Strese gerek yok ~ 4 yıl önce
İki gözün her biri 5 veya 6 dereceye kadar yolu var sıkıntı etme. Eğer o derecelere gelirse de lazer tedavisi yapılınca kabul ediliyor.
Giden ~ 4 yıl önce
Pegasus da FO ,ve capt kalmayınca çok ararsınız böyle.Kaçırdınız kendi yetişdirdiklernizi toplayın şimdi dışardan

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ff ~ 4 yıl önce
Herkesin yeri dolar sen canını sıkma.
Sxs ~ 4 yıl önce
Eee biz de sxs den pgs ye gideceğiz diye bakıyorduk. Ne olacak şimdi.
Sxs'e ~ 4 yıl önce
Sen de tüm SXS'den ayrılanlar gibi Qatar'a git , ne isin var PGS'da?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000